Traktör çekiştirmede neye dikkat edilir traktörün çekmesi için ne gibi şeyler yapmam gerek

Öncelikle merhaba arkadaşlar şuana kadar hiç traktörümle başkasının traktörünü çekiştirmedim olurda çekiştirirsem neye dikkat etmeliyim ne gibi püf noktası var bu işin nasıl çekerim diğer traktörü bilgi sahibi arkadaşlar varsa anlatabilirmi neye dikkat edeceğimi diğer traktörü çekmek için ne yapacağımı bana dile getirirse sevinirim

• Komik
Tepkiler: ozgur...
E
Traktör çekistirmek kadar saçma bir olay yok.Ama illa yapacağım diyorsanız, motorunuz mümkün olduğu kadar ağır olsun.Mesela lastiklere Su basabilirsiniz.t

Traktör çekistirmek kadar saçma bir olay yok.Ama illa yapacağım diyorsanız, motorunuz mümkün olduğu kadar ağır olsun.Mesela lastiklere Su basabilirsiniz.
Evet aslında saçma bir olay ama eğer olurda iddialaşırsa birisi neden olmasın daha doğrusu bilen bir arkadaş varsa yazabilir mi neye dikkat edeceğimiz

Arka aks ağırlığı yüksek olan modeller avantajlı olabilir.
Yakıt konusu önemlidir.
Motorun esnek çalışma kabiliyeti önemlidir.
Aynı model iki traktörde lastik hamuru yumuşaklığı bile tutunmayı etkiler.
Tam 4*4 diferansiyel kilidi etkili olabilir.
Yakıt pompası, yıldız pompa olmayıp düz pompa ise biraz daha fazla güç verebilir ama traktörün genel yakıt ortalamasını arttırabiliyor.
Düz pompalı modellerin motor şahlanışı, tork artış yüzdesi, tork yedeği bir tık fazla olduğundan ilk ataklıkları, darbeleri farklı olur.
Düz pompa olup stabil çalışmalı motor modelleri de bulunuyor, for example, Kubota.
Toprak zeminlerde yeni traktörlerin büyük çoğunluğu eşelenip olduğu yere oturabiliyor eski model traktörlere göre fark rölanti devre kadar sıkışmadan max tork noktası 1500 rpm civarlarında eşelenmeye başlıyorlar, motorun sağlıklı çalışması için önemli olur, turbo kullanılıyor.
Rölanti devirlerde motorun ve turbonun yağlanması sıkıntıları baş gösterir, istenmeyen bir durumdur.
Rölanti gazda çift sürebilen turbo intercooler traktörleri ikinci elde almak içimize pek fazla sinmeyen bir durumdur.
Şanzımanın yağ basıncı da düşük kalabilir,
Binaenaleyh, 1600-1800 rpm aktif devir aralığı çoğu modelde rağbet görmüş.
Rölanti gazda kesinlikle kalkış yapmamalısınız.
Traktörünüzün çeki demiri gücü grafiklerine bakarak daha sağlıklı yorum verebiliriz.

• Beğen
Tepkiler: ozgur...
Çekişme tavsiye ettiğimiz bir konu değil pulluk veya yükte kıyaslamak daha mantıklı
Fakat çekişi arttıracak bazı konular bulunuyor lastik hamuru lastik genişliği zeminin sert yumuşak olması çeki Demir’i yüksekliği tek çeker traktörlerde arka ağırlığı çift çeker traktörlerde arka ve ön ağırlığı lastiklerin diş derinliği diş aralığı bunlar fiziksel etkenler pompa ayarı enjektör ayarı turbo olup olmaması traktörün max güç ve tork devrini bilmek her traktörde farklı olan çekiş vitesini yakalamak ( fiat ve ford için takviye üç) motorun yüzdelik durumu baskı balatanın durumu çekişi etkileyecek durumlardandır en önemli olay traktör ağırlığı ne kadar ağır olursa çekiş avantajı o kadar farklı olur tabi arıza durumunuda göze almak gerekiyor şanzıman diferansiyel parçalarını arkadan toplamakta bunun ayrı bir ihtimali :)

Kardeşim traktör benim traktörüm ister çekiştiririm ister çekiştirmem benim benim traktörümün parası senin cebinden çıkmadığı için haerhangi bir olay yok diye umuyorum
Yanlışsın bi senin yaptığın yorumun beğenisine bak bide @Akbayrak-51 in yorumunun begenisine bak tabi senin kazancin senin paran ister at ister sat ama kiymet bilinmesi için arkadaş yazmış

Öncelikle merhaba arkadaşlar şuana kadar hiç traktörümle başkasının traktörünü çekiştirmedim olurda çekiştirirsem neye dikkat etmeliyim ne gibi püf noktası var bu işin nasıl çekerim diğer traktörü bilgi sahibi arkadaşlar varsa anlatabilirmi neye dikkat edeceğimi diğer traktörü çekmek için ne yapacağımı bana dile getirirse sevinirim
Asıl kullanım amaç dışı olup; elinden geldiğince ÇEKİŞTİRMEMEYE dikkat edeceksin. Çünkü Masraf² X Masraf⁹ olmaktadır.

• Beğen
Tepkiler: cemilAltan