Traktör hidrolik çıkışı ile Su pompası çalışır mı?

02.02.2016
2,117
2,377
40
bursa

Köyde sulama yaptığımız arteZyen boruları var.
Benim akü tane var 12metre ve 8metre.
Sular 7 metre altına inince pancar motoru verimi çok düşüyor.
Kuyu kazıp motoru suya yaklastiriyoruz.
Yine sular düştü artık çözüm gerek.
90lik boru içine traktör hidrolik cikidindan çalışacak Bir hidromotor ile dalgıç pompa salsak is görürmu.

Köyde sulama yaptığımız arteZyen boruları var.
Benim akü tane var 12metre ve 8metre.
Sular 7 metre altına inince pancar motoru verimi çok düşüyor.
Kuyu kazıp motoru suya yaklastiriyoruz.
Yine sular düştü artık çözüm gerek.
90lik boru içine traktör hidrolik cikidindan çalışacak Bir hidromotor ile dalgıç pompa salsak is görürmu.
İlhan usta Hidromotor işini bilmemde.pancar matoru halat yardımıyla aşağıya salmayi denedinizmi.

Boyle bir dusunce yillar once aklima gelmisti,traktor pompa debisi az gelebilir, ben pancar motoruna hareket verici bir hidrolik pompa koymayi dusunmustum. Yaninda yorende destek olmayinca deneyemiyorsun hep soru isareti kaliyor.
Tahminim surtunmeyle guc eksilir ama deviri tutturdun mu sorun olmaz.kalan guc yeter. Dalgic genelde 2900 devir...

• Beğen
Tepkiler: ismailozmen74

Hidrolikle ugrastigimizi varsaysak duzenek icin ne lazim olabilir?
İki adet fiat hidrolik pompasi ve bunlar icin uygun kampana, bir parmak galveniz su borusu ve ara maşonlari, uygun dalgic pompa, basinc gostergesi, geri donus vanasi, yag deposu maliyet ne olur?

Nette gördügüm ilginç makina, konuyu hortlatir inşallah.ali baba da degisik versiyonlari var.10 yıl önce düşünüp deneyemedigim bir makine .
41040
Screenshot_2019-09-20-21-31-45-705_com.sahibinden.png

Nette gördügüm ilginç makina, konuyu hortlatir inşallah.ali baba da degisik versiyonlari var.10 yıl önce düşünüp deneyemedigim bir makine .Ekli dosyayı görüntüle 41040Ekli dosyayı görüntüle 41040

Ben bunu motor altta hidrolik hortumlari su borusu içinden gelen şekilde düşünüyorum