Traktör Hırsızlığı...

00170282.jpg

İmamoğlu İlçesi ' ne bağlı Saygeçit Köyü ' nde hırsızlık olaylarının artması üzerine köylüler, traktörlerini hırsızlardan korumak için ağaçlara çelik halatlarla bağlayarak kilitliyor.

Saygeçit Köyü ' nde son bir haftada peş peşe yaşanan hırsızlık olayları köylüleri tedirgin etti. Hırsızlar, geçtiğimiz hafta gece yarısı geldikleri köyde Nihat Akça ' ya ait inek ile 2 buzağıyı ahırdan çaldı. Aynı hırsızların, Necai Büyümez ' in ahırına da girdiği, ancak demir kapıyı açarken yaptıkları gürültü üzerine, olay yerinden kaçtıkları belirtildi.

Köyden hırsızlık yapan şahıslar, Erkan Büyümez ' in evinin önünde park halindeki traktörü de çalmaya kalkıştı. Sabah namazına kalkan Büyümez ' in olayı fark etmesi üzerine hırsızlar, plakasız bir otomobile binerek kaçtı.

Olaydan sonra evinin bahçesine park ettiği traktörünü bir ağaca çelik halatla bağlayıp kilitleyerek hırsızlara karşı önlem alan Büyümez, 'Tarla ekiminden getirdiğim traktörümü evimin önüne park etmiştim. Sabaha karşı uyandığımda 16 - 17 yaşlarında 3 kişinin traktörümü iterek evimin önünden kaçırmaya çalıştığını fark ettim. ' Ne yapıyorsunuz ' diye bağırdığımda, yüzsüzlük yaparak ' Ne bağırıyorsun, bir şey yaptığımız yok ' diyerek tepki gösterdiler. Ben de ' hırsız var ' diye bağırınca, kaçarak uzaklaştılar. Ondan sonra da traktörümü ağaca kilitledim' dedi.

[size=6pt](Alıntıdır)[/size]

Ynt: Traktör Hırsızlığı...

bızım koyde adamın bırın 54c ve 6066 nh var 4*4 adam bı ara ıkı traktoru kafa kafaya getırıp baglıyormustu ve mazot deposunun uzerıne mınnacık bı tas koyuyor akıl ıste adamın ıcında kotuluk var aq ha bıde hayvan hırsızlıgına dıkkat bızım cevre koylerdede hayvan calındı jandarma sureklı devrıyede olaylarda ramazan ayı ıcınde oluyordu bu nasıl vıcdan

Düzenleme: Mesaj ' ' marksman ' ' tarafından içeriğinde küfür olduğu için değiştirilmiştir

: Traktör Hırsızlığı...

wallaha cıfcının herseyı sımdı bı allaha emanet herkesın malı meydanda ama bız motoru polatlıya goturdugumuzde mars dınomosunun fısını sokuoz nolur nolmaz polatlıda beycegız dıye bı koy var orda bızım bı tanıdıgın motorunuda bole calmslar adam motoru yenı almıstı 65-46 yıl 90 lı yıllarmıstı polatlıda kamyona bı yuklemısler dırek bursa karacabaya adamda o zaman 2 motor vardı kaldımı bı motora en son 98demıne traktoru satıo ordakı adamlar traktor 3 kısının elınden gecıo bu 3.cu alan adamda plaka yok bı karıstırıo motor calıntı oldugu meydana cıkıo orrdan mnıyet bu adamı uyarmıs fazlla karıstırma dıe ama adam helelaal olsun kayıtlardan jandarmayı arıo ta polatlıdan buy bızım tanıdıgı falan buluo arıyo burdan jandarmayla bursaya cagırıyo bızoımkılerde gıdıo sase no falan doru motor bu kamyona yukluolar ursanın cıkısına kadar jandarma eslık edıo meger calan adamlar mafya gıbı bıseymıs galıba polıste onlara ortakmıs cok korktular jandarma cıkısa kadar gelmeseymıs bursada vuracaklarmıstı mafya ıste sımdı adam motoru kullanıo ıste aldı 0 motor kac sene kulanamadı eller motoru mahvetmıs onamı yanarsın ararken gıden parayamı kulamadıngın zamankı odedıgın taksıtleremı ıste allah kımsenın basınaa vermesın walla ben co k uzulduydum aslıdaa bu motoru bız bı gunle kacırmıstık 87 yılında dedem gıtmıs galerıye 1gun once gıtse 65-46 alcakmıstı fakat son motoru bu beycegızlı adam almıstı ertesı gun dedem gıtmıs uretım durmus demısler oda 55-46 almıstı 0 nasıp ıste belkıde bız o motoru alsamıstık bız perısan olcakmıstık nasıp arkadaslar ben bole yazıom ama rahatsız falan oluyosunuz soleyın yorumlarda bı anı ıste bıdaha yazmıyım saygılarrrrrrr

BİZİM BURDADA TARLADA DURAN YAĞMURLAMA BORULAINI ÇALIYORLAR.
ADAMIN YAZIN 150 KÜSÜR BORU VE 70 KÜSÜRDE YAĞMURLAMA TABANCASI ÇALINDI...
NE DİYELİM [glow=blue,2,300]ALLAH[/glow] [glow=red,2,300]İSLAH[/glow] ETSİN...

bizmde 1.5 ay önce 6 torba mısır tohummz calındı bizim tohum ambarnn üstünde cok zayıf biri gececek kadar delik wr ordan girin 6 torba calın şerfsizler caldılar tohumu ama işallah col cocğndan cıkar