Traktör kredisi

Bugün 2 tane ziraat katılım şubesine gittim, ikiside yarım yamalak farklı şeyler söyledi... Ama maksimum 1.000.000 tl verildiği kesin. Aşağıda sorulara, net cevap öğrenen / bilen cevap verebilir mi? Yada bu işlerin yönetmelik / prosedürünü okuyabileceğimiz doküman?

2. El traktör kredisinde;

1) En fazla kaç yaşında ki traktöre kredi verilebiliyor?
2) maksimum vade kaç yıl olabiliyor?
3) Kredi vade farkı % kaç?
4) Kasko bedelinin % kaçına kadar kredi kullandırılabiliyor?
5) Hangi kesintiler söz konusu? (kasko, tarsim hariç)

Ayrıca sıfır traktör olması durumunda, koşullarda değişiklik oluyur mu?

Son düzenleme:
Bugün 2 tane ziraat katılım şubesine gittim, ikiside yarım yamalak farklı şeyler söyledi... Ama maksimum 1.000.000 tl verildiği kesin. Aşağıda sorulara, net cevap öğrenen / bilen cevap verebilir mi? Yada bu işlerin yönetmelik / prosedürünü okuyabileceğimiz doküman?

1-)en fazla 5 yaşında olması gerekiyor
2-)vadeler eskisi gibi 9 yıla tamamlanarak yapılmıyor şube ve merkezin insiyatifine kalmış. eskiden 5 yaşında traktöre 4 yıl(9'a tamamlama) vade çıkabiliyordu.
3-) kredide vade farkında faiz değişikliği yok olsa bile politika faizinin %50 indirimli hali olur
4-) kasko bedelinin %75'i ödeniyordu önceden fakat şimdi bu oranda değişiklik olmuş olabilir.

Yarım yamalak cevap almanızın nedeni başvuraların merkezdeki değerlendirmelerin esas olması. Yani konuştuğunuz bankacı onların ne diyeceklerini öngörmekte zorlanıyor olabilir. Ödeme geçmişiniz kredi notunuz merkezin insiyatifi konusunda belirleyici olacaktır.

1-)en fazla 5 yaşında olması gerekiyor
2-)vadeler eskisi gibi 9 yıla tamamlanarak yapılmıyor şube ve merkezin insiyatifine kalmış. eskiden 5 yaşında traktöre 4 yıl(9'a tamamlama) vade çıkabiliyordu.
3-) kredide vade farkında faiz değişikliği yok olsa bile politika faizinin %50 indirimli hali olur
4-) kasko bedelinin %75'i ödeniyordu önceden fakat şimdi bu oranda değişiklik olmuş olabilir.

Yarım yamalak cevap almanızın nedeni başvuraların merkezdeki değerlendirmelerin esas olması. Yani konuştuğunuz bankacı onların ne diyeceklerini öngörmekte zorlanıyor olabilir. Ödeme geçmişiniz kredi notunuz merkezin insiyatifi konusunda belirleyici olacaktır.
Bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim. Oradaki arkadaş, kkb puanı ve genel müdürlük insiyatifleri önemli deseydi yada Tc yi alıp inceleyip ona göre bilgi verseydi keşke. En azından kafa karışıklığı olmazdı 😅 2 şube farklı farklı şeyler söyledi. Kaldı ki, eskiden benim de banka da çalışmışlığım var 🤣

• Beğen
Tepkiler: SHU
Selamün aleyküm,

Traktör kasko değerleri , Tsb nin sitesinden sorgulama yapabiliyoruz. Ancak çok fazla tip var, alacağımız traktörün kasko değerini tam olarak nasıl öğrenebiliriz?

Örneğin td 75 2018 model bluemaster 4wd kabinli (4006083 kodlu) 728.497 tl çıkarken,
Td 75 2018 model 4wd kabinli (4001548 kodlu) 928.438 tl çıkıyor... Sanki terslik var?

Banka personeli düşük olan tipi seçerse, sıkıntı olur 😅

Ayrıca bazı tiplerde Ps, Fl, Yfl, Srg olanlar var? Bunların anlamlarını bilen var mı?

Resimler ve ekler

• 20230811_101318.png
    20230811_101318.png
    90 KB · Görüntüleme: 40
  • 20230811_102031.png
    20230811_102031.png
    87.2 KB · Görüntüleme: 42
Son düzenleme:

Selamün aleyküm,

Traktör kasko değerleri , Tsb nin sitesinden sorgulama yapabiliyoruz. Ancak çok fazla tip var, alacağımız traktörün kasko değerini tam olarak nasıl öğrenebiliriz?

Örneğin td 75 2018 model bluemaster 4wd kabinli (4006083 kodlu) 728.497 tl çıkarken,
Td 75 2018 model 4wd kabinli (4001548 kodlu) 928.438 tl çıkıyor... Sanki terslik var?

Banka personeli düşük olan tipi seçerse, sıkıntı olur 😅

Ayrıca bazı tiplerde Ps, Fl, Yfl, Srg olanlar var? Bunların anlamlarını bilen var mı?
birisi bluemaster diğeri delta o yüzden arada fark var. bankacı tabii ki detaylı bilemeyebilir o aşamada siz ne özelliği varsa özellikle belirtin. işi şansa bırakmayın derim

birisi bluemaster diğeri delta o yüzden arada fark var. bankacı tabii ki detaylı bilemeyebilir o aşamada siz ne özelliği varsa özellikle belirtin. işi şansa bırakmayın derim
Hocam deltanın bluemaster dan pahalı olma imkanı var mı?

Ek olarak: son durumda Td 75 2018 model

delta 4wd kabinli (4001523 kodlu) 843.037 tl
Bluemaster 4wd kabinli (4006083 kodlu) 728.497 tl

Bluemaster 4wd kabinli Ps (40060828 kodlu) 823.125 tl
4wd kabinli (4001548 kodlu) 928.438 tl çıkıyor... Sanki terslik var?

Son düzenleme:
Hocam deltanın bluemaster dan pahalı olma imkanı var mı?

Ek olarak: td 75 2018 model delta 4wd kabinli (4001523 kodlu) 843.037 tl
Td 75 2018 model bluemaster 4wd kabinli Ps (40060828 kodlu) 823.125 tl olarak gözüküyor
haklısınız site verilerinde bir problem var. Bluemaster serisinin daha yüksek olması gerekiyor. Verileri nereden nasıl alıyorlar bilmiyorum. ilgilileri arayıp görüşmek lazım

• Beğen
Tepkiler: by_siverekli

Geçen gittiğim şubeye bi daha gittim, bu sefer görüştüğüm kişi, asıl tarıma bakan bu arakadaşmış...

2.ele traktör kredisi vermiyoruz dedi 😂 sıfır traktör de kar oranı da sübvansiyonlu hali 13.5 filan dedi... Maksimum da 3 yıl vade. Örnek ödeme planı istedim, ödeme planına kar oranı 1.65 yazıyor 🤣🤣🤣

Bu ülkede yaşayıp çıldırmamak elde değil... Bu insanlar nasıl bu kurumlarda çalışabiliyor, anlayamıyorum.

Yetkisi olanların bilgisi yok,
bilgisi olanların yetkisi yok...

• Beğen
Tepkiler: emrah doğan