traktör kullanmayı niçin öğrendiniz

traktör kullanmayı niçin öğrendiniz

• Kullanılan toplam oy
    20
Ynt: traktör kullanmayı niçin öğrendiniz

Benimde ilk başlarda meraktı ve sonra sonra gerekli olmaya başladı...Ama yalnız başıma ilk pullukla sürüşümü ve motoru tarla götürüşümü ilk gün ki gibi hatırlıyorum... :D

İçinde olduğumuzdan tabi ki merak vardı,ama gerekmeye başlayınca tam öğrendim.8-9 yaşlarında babam ufak ufak öğretiyordu,daha sonra köy yeri,kıyaslamalar,ahkam kesmeler ve işlere yardım etmek gerekmeye başlayınca tam öğrendik.Herşeyi bilin ama isterseniz yapmayın.Ben böyle düşünüyorum...

zaten traktörünüz varsa kesin ögreniyorsunuz mesela dayım benim traktör sürdüğmü bilmezdi birgün tarlada biçerin deposu dolmuştu dayımda biçerdeydi ben götürmüştüm biçerin yanına ondan sonra üstüme kaldı bütün harman o traktörü sürme işi götür getir neysede o romorkları boşaltmak

ah ah neydi o günler babam öğretmişti römorktan azmı insan düşünmedim bu sene traktörü görsem gine iyi dersane işi karıştırdı babama yardım edecekler keşke dersaneye gitmeseydin diyorlar.

sivasli link=topic=6887.msg73885#msg73885 date=1220921934' Alıntı:
***** ICIN OGRENDIM HERKESIN IHTIYACI OLDUGU ICIN OGRENDIGINI ZANNEDIYORUM YOKSA ASLINDA COK TA HEVESLENILECEK BISEY OLDUGUNU SOLEMEK YANLIS OLUR HERKESIN EVINDE YADA IS YAPTIGI YERDE TRAKTOR VARDIR BI ZAMAN ILLAKI IHTIYAC DUYULACAGI VEYA ILLAKI BIR GUN KULLANMASI GEREKTIGINI BILDIGI ICIN OGRENME IHTIYACI DUYMUSTUR HERKES NIYE SEHIRDE YASAYAN ALTINDA GUZEL ARABASI OLAN TRAKTOR LE ISI OLMAYAN BI ADAM NICIN OGRENMIO
ulan dua et site içindeyiz banlanmıcamı bilsem ne dicemi çok iyi bilirdim ok-*-s ok-*-s

bende 100 metre öteden trakörün sesni duyardım ve hemen evden dışarı çıkardım ve babamda gelirdi o zaman ben traktör sürmeye merak ve gerektiginden ögrendim 5-6 yaşlarımdayken

Gökhan_42 link=topic=6887.msg202708#msg202708 date=1249649143' Alıntı:
çok saçma bir anket kilitlenmesini istiyorum traktör kullanmak zevkine öğrenilmez herhalde
bence güzel ve neden saçma olsunki sen gidip meslea merak edip biçer yada kamyon kullanıyorsun ve kamyon kullanan adamda bi traktör kullanmadayı merak edenler wardır yada söyle söylim bizim kydeki komusunun damadı war adam deniz astsubayı ama traktörü seviyor gelince buraya yazın hep ustunde ;)