Traktör lambasını led yapan oldu mu

Traktörün aydınlatma grubunu yani ön kısa ve uzunlar ve 2 ön tavan 2 arka tavan aydınlatma lambasını led yapmak istiyorum
Ancak nasıl olur Randıman alabilir miyim bilmiyorum
Tavan lambalarını söktüm h3 kodlu kısa ve uzunlar h4 grubu
Deneyen oldu mu ? İş yapar mı

Resimler ve ekler

• 8023F9C6-880A-4B61-B760-43F7C7B9BB65.jpeg
    8023F9C6-880A-4B61-B760-43F7C7B9BB65.jpeg
    365.3 KB · Görüntüleme: 13
  • DB9F2889-71D8-42B9-8892-B150C637EBB7.jpeg
    DB9F2889-71D8-42B9-8892-B150C637EBB7.jpeg
    519.5 KB · Görüntüleme: 13
  • 5997D1B2-0514-4EA8-8F61-EFEF0879F67A.jpeg
    5997D1B2-0514-4EA8-8F61-EFEF0879F67A.jpeg
    244.5 KB · Görüntüleme: 13
Beyaz led insanın başını ağrıtıyor. İki dakka bakınca gözüm patlayacak gibi oluyor gece boyu o lambalarla çalışsam beyin kanaması geçiririm heralde. Karşıdakini kör ediyor ama o kadar çok ışıttığı da yok.
Osram veya Bosch 55kw lık H3 ler güzel aslında çalışma lambası için ideal tam gün ışığı. Tanesi 17 lira civarıydı Bosch un 2 ay önce.

Beyaz led insanın başını ağrıtıyor. İki dakka bakınca gözüm patlayacak gibi oluyor gece boyu o lambalarla çalışsam beyin kanaması geçiririm heralde. Karşıdakini kör ediyor ama o kadar çok ışıttığı da yok.
Osram veya Bosch 55kw lık H3 ler güzel aslında çalışma lambası için ideal tam gün ışığı. Tanesi 17 lira civarıydı Bosch un 2 ay önce.
Okadarda degil ben hep gece calisıyorum hicde baş ağrısi yapmiyor benim onde 4 arkada 2 adet birde makinada var gayet guzel

• Beğen
Tepkiler: Burak.K59
Tepe lambalarını kenlikle öneririm . Farlar benim de farlar aklıma geldi sıra onlarda led ampule ama tozda ne kadar dayanır bilemedim o yüzden erteledim şimdilik ama deneyen memnun kalan varsa bence gece çalışan için vaz geçilemez gündüz gibi oluyor hem arkada çıkan işi hem döneceğin yönü çok net görüyorsun kabin lambalarını kenilikle değiştirin

Traktörün aydınlatma grubunu yani ön kısa ve uzunlar ve 2 ön tavan 2 arka tavan aydınlatma lambasını led yapmak istiyorum
Ancak nasıl olur Randıman alabilir miyim bilmiyorum
Tavan lambalarını söktüm h3 kodlu kısa ve uzunlar h4 grubu
Deneyen oldu mu ? İş yapar mı
Merhaba, ön farlar için üretilen led ampüllerde soğutucu fan bulunur arka tarafı geniş olduğu için çoğu fara uyumsuz kapağı kesmek vea açık bırakmak gerekir o zamanda toz dolar ve fan bozulunca lambalardan verim alınmaz. Ön far orjinal halojenler 55 ledler 35 watt. Tercih meselesidir kabin çalışma lambası olarak led takılabilir yalnız fotoğraftaki lambaların içine h3 led sığmaz. Led çalışma lambası alırken dikkat edilecek diyer bir husus 48 watt olması watt aynı beygir gibi ne kadar yüksek olursa o kadar iyi aydınlatma sağlar. 16 ledler 48 wattır

Senelerdir kullanırım led tepeleri. Hele gece çalışmaya da bayılırım. Asla göz falan yormuyor. Farlara bende düşünüyorum. İki arabamda da led far kullanırım hiç yormuşluğu yoktur.

Resimler ve ekler

• 090B1AC1-14D8-4901-A3CC-341EA5973630.jpeg
    090B1AC1-14D8-4901-A3CC-341EA5973630.jpeg
    81.5 KB · Görüntüleme: 18
  • 8B739021-1A19-46CC-AFF8-E5DEF57172B7.jpeg
    8B739021-1A19-46CC-AFF8-E5DEF57172B7.jpeg
    87.7 KB · Görüntüleme: 19
  • 166269D0-05F8-4C25-AE91-8D541E352779.jpeg
    166269D0-05F8-4C25-AE91-8D541E352779.jpeg
    95.2 KB · Görüntüleme: 19
  • 1AF31591-C9E8-43CA-B89A-E9F1BD488979.jpeg
    1AF31591-C9E8-43CA-B89A-E9F1BD488979.jpeg
    93.4 KB · Görüntüleme: 19
Kabinsi
Merhaba, ön farlar için üretilen led ampüllerde soğutucu fan bulunur arka tarafı geniş olduğu için çoğu fara uyumsuz kapağı kesmek vea açık bırakmak gerekir o zamanda toz dolar ve fan bozulunca lambalardan verim alınmaz. Ön far orjinal halojenler 55 ledler 35 watt. Tercih meselesidir kabin çalışma lambası olarak led takılabilir yalnız fotoğraftaki lambaların içine h3 led sığmaz. Led çalışma lambası alırken dikkat edilecek diyer bir husus 48 watt olması watt aynı beygir gibi ne kadar yüksek olursa o kadar iyi aydınlatma sağlar. 16 ledler 48 wattırz motorlarımız
Tepe lambası için ne yapabiliriz
Kısa ve uzunlar için ne yapabiliriz peki

Sayın hocam,
H4 Desenli camı olan farda ledlerle başarılı bir sonuç alamazsın. Bunlarda sonuç; karşıdan geleni kör etme, yola düzgün yansımama ve siste-yağışta görüş kaybı olur. Far mercekliye değiştirmek gibi bir düşüncen yoksa, en güzeli, farları söküp içini ve camlarını temizlemek ve kaliteli ve performans sınıfı H4 ampuller takmak. Mesela Osramın Night Braker ampulleri gibi.
Çalışma lambalarına gelince. Led ampule para verene kadar direk led çalışma lambası alsanız daha başarılı olabilir. İşe yarar led ampuller pek ucuz değil.
Son olarak, aydınlatma konusuna meraklı iseniz http://www.geceucusu.com/ adresine göz atabilirsiniz.

Sayın hocam,
H4 Desenli camı olan farda ledlerle başarılı bir sonuç alamazsın. Bunlarda sonuç; karşıdan geleni kör etme, yola düzgün yansımama ve siste-yağışta görüş kaybı olur. Far mercekliye değiştirmek gibi bir düşüncen yoksa, en güzeli, farları söküp içini ve camlarını temizlemek ve kaliteli ve performans sınıfı H4 ampuller takmak. Mesela Osramın Night Braker ampulleri gibi.
Çalışma lambalarına gelince. Led ampule para verene kadar direk led çalışma lambası alsanız daha başarılı olabilir. İşe yarar led ampuller pek ucuz değil.
Son olarak, aydınlatma konusuna meraklı iseniz http://www.geceucusu.com/ adresine göz atabilirsiniz.
H4 camlılar için nasıl temizleme öneriyorsunuz peki ?
led farları merceksiz araçlar da kullananlardan dolayı yollarda sonuçlarını görebiliyorum
Kendi aracım mercekli olduğu için dağıtmadan görüşde sorun yaratmıyor
Traktörümüz ile yük taşıma vs işlemler yapılmıyor sadece tarla işi o yüzden yolculuk da kullanmıyoruz
Ama yine de camları temizleme de fikir verirseniz ilk onu denemek isterim

Hocam farları söktükten sonra içini ılık su ve sabun ile temizleyebilirsiniz. Güçlü kimyasal kullanmayın derim. Far eski olduğundan reflektörü soyabilir. Far camları bildiğimiz camsa zaten sorun yok temizlenir. Pleksi-Plastik malzeme ise dıştan parlatmak gerekebilir. Parlatma için beyazlatıcı diş macununan oto boyapastası ve su zımparasına kadar değişik metodlar uygulanabilir. Buarada parça fiyatları nasıl bilmiyorum ama uygun ise ve refkeltörler çok kararmışsa, değişim de düşünülebilir.
Yoğunlukla tarlada kullanıyorsanız işi bilen bir elektriçiye led çalışma lambası ağırlıklı bir aydınlatma yapabilirsiniz diye düşünüyorum. H4 farları da olabileceği kadar iyi hale getirirsiniz. Zira H4 ar yapısı itibari ile çok performanslı bir sistem değil aslında. Dikkat ederseniz yeni araçlarda da çoğunlukla terk ediliyor. Özetle H4 tabi iyileştirilebilir ama yeni nesil farların performansına ulaşamaz.

Not: Farın içini temizlemeye başlamadan durumunu bir kontrol edin. Bazen yılların getirdiği yorgunluktan reflektör dokunduğunuz anda soyulabiliyor. O yüzden bir parça pamuklu çubukla vs küçük bir köşesinde kontrol etmek iyi olabilir.

Bu arada yanlış anlaşılmasın. Led alıp satmak yada takmakla ilgim yok. Sadece aydınlatma sistemlerine ve ledlere meraklıyım ve yıllardır takip ederim. Bildiğim kadarıyla aktarmaya çalışıyorum.

Y
Hocam farları söktükten sonra içini ılık su ve sabun ile temizleyebilirsiniz. Güçlü kimyasal kullanmayın derim. Far eski olduğundan reflektörü soyabilir. Far camları bildiğimiz camsa zaten sorun yok temizlenir. Pleksi-Plastik malzeme ise dıştan parlatmak gerekebilir. Parlatma için beyazlatıcı diş macununan oto boyapastası ve su zımparasına kadar değişik metodlar uygulanabilir. Buarada parça fiyatları nasıl bilmiyorum ama uygun ise ve refkeltörler çok kararmışsa, değişim de düşünülebilir.
Yoğunlukla tarlada kullanıyorsanız işi bilen bir elektriçiye led çalışma lambası ağırlıklı bir aydınlatma yapabilirsiniz diye düşünüyorum. H4 farları da olabileceği kadar iyi hale getirirsiniz. Zira H4 ar yapısı itibari ile çok performanslı bir sistem değil aslında. Dikkat ederseniz yeni araçlarda da çoğunlukla terk ediliyor. Özetle H4 tabi iyileştirilebilir ama yeni nesil farların performansına ulaşamaz.

Not: Farın içini temizlemeye başlamadan durumunu bir kontrol edin. Bazen yılların getirdiği yorgunluktan reflektör dokunduğunuz anda soyulabiliyor. O yüzden bir parça pamuklu çubukla vs küçük bir köşesinde kontrol etmek iyi olabilir.

Bu arada yanlış anlaşılmasın. Led alıp satmak yada takmakla ilgim yok. Sadece aydınlatma sistemlerine ve ledlere meraklıyım ve yıllardır takip ederim. Bildiğim kadarıyla aktarmaya çalışıyorum.
Yok Hocam neden yanlış anlayalım bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim şuan yanımda tepe lambaları var ama diğer farlar köyde gidince deneyeceğim artık ama reflektörler ölmüştür 2002 den beri

• Beğen
Tepkiler: cemal ÖZTÜRK