Traktör Lastiği için BKT mi Lassa mı ?

Arkadaşlar merhaba herkese kolay gelsin şuan Massey Ferguson 3105 için lastik arayışındayız Petlas Lassa Bkt arasında kalmıştık kötü yorumlarından dolayı petlası eledik Lassa ve Bkt arasında kalmış bulunmaktayız sizce hangi lastiği seçmeliyiz

Benim traktörde var bkt. 2011 model 4600 saatte traktör daha orijinal lastikleri ve birkaç sene daha idare eder. Ben beğendim yine bkt almayı düşünüyorum. Taşlı mıcırlı arazilerimiz var dağda onları da işliyoruz iyi dayandı

Arkadaşlar merhaba herkese kolay gelsin şuan Massey Ferguson 3105 için lastik arayışındayız Petlas Lassa Bkt arasında kalmıştık kötü yorumlarından dolayı petlası eledik Lassa ve Bkt arasında kalmış bulunmaktayız sizce hangi lastiği seçmeliyiz
Ben en son 3085 e lassa aldım. Fakat lassanin diş derinliği kleber ve Micheline göre daha az olduğunu görüyoruz. 1300 saatte Michelin kullanıcısı olarak tekerlerde daha en az sıfır lassa kadar diş derinliği var. Dolayısı ile fiyat fayda analizini yapmak gerek. Bende lassayi alırken ucuz ve bilindik marka diye almıştım. 4 yıl önce 2 arka 3085 için 4 bin TL 2 yıl öncede 2 on tekerlek 1200 diye hatırlıyorum. 4 bin TL iyi koymuştu ozaman net hatirliyorum [emoji16]. Resimde arka tekerler 2 yıllık on tekerler max 2 aylık. Lastiklerde diş derinliği Michelin ve kleber e gore az.

Screenshot_20190804-162930.jpg

Merhaba traktörüm John Deere 6220 arka lastikler ÖZKA AGROİD marka 460/85 R34 (18.4 R34) ebatında. Önlere Petlas marka 14.9-24 takılmış, ön lastikler bitik yenilemem gerekiyor. Başta belirttiğim özka agroid serisinin üretimi varmı. Bir diğer hususta arka lastiğe orantılı ön lastik numarası ne olması gerekiyor. John Deere 6220 kullanıcıları lastik ebatlarını belirtirse iyi olur, Yardımcı olursanız sevinirim.

Resimler ve ekler

• DSC_0199.JPG
    DSC_0199.JPG
    5.3 MB · Görüntüleme: 95