Traktör Ön Lastik Tavsiye

11.08.2017
108
65

Herkese cümleten merhaba. Petlas marka ön lastiklerim ömrünü çoktan doldurdu. Yanakları çatlak içinde. Sambrel taktım içlerine ancak bu seferde lastikler sambrele ısırma yapıp hava kaçırmasına neden oluyor. Artık yenilemek zorunlu oldu. Lastikciden 280/70/18 ebat için aldığım fiyatlar Ozka 8.000, Bkt 9.500, Goodyear 11.000 TL. Açıkçası Ozka düşünmüyorum. Petlas zaten hayatta takmam. Bkt ve Goodyear arasında kaldım. Lastikleri kullanan veya son zamanlarda yeni satın almış herkesin yorumlarını bekliyorum. Tüm fikirler benim için değerlidir. Şimdiden teşekkürler.

Herkese cümleten merhaba. Petlas marka ön lastiklerim ömrünü çoktan doldurdu. Yanakları çatlak içinde. Sambrel taktım içlerine ancak bu seferde lastikler sambrele ısırma yapıp hava kaçırmasına neden oluyor. Artık yenilemek zorunlu oldu. Lastikciden 280/70/18 ebat için aldığım fiyatlar Ozka 8.000, Bkt 9.500, Goodyear 11.000 TL. Açıkçası Ozka düşünmüyorum. Petlas zaten hayatta takmam. Bkt ve Goodyear arasında kaldım. Lastikleri kullanan veya son zamanlarda yeni satın almış herkesin yorumlarını bekliyorum. Tüm fikirler benim için değerlidir. Şimdiden teşekkürler.
Özka ve Goodyear aynı lastik aynı fabrikadan çıkıyor eğer Goodyear yerli üretimse. Ebat çok küçük olduğu için hangisini taksaniz çok çabuk yıpranır. Bkt de işinizi görür Goodyear ve Özka da petlası bosverin zaten.

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Benim motorun üstünde bkt gelmişti 6200saat 12 yıl dayandı tekrar BKT aldım 1 ay kadar önce

Resimler ve ekler

• IMG_20230524_081220.jpg
    IMG_20230524_081220.jpg
    561.2 KB · Görüntüleme: 32
  • Beğen
Tepkiler: mert_16
Lassa bakın derim goodyear üretimi durdurduydu ama gene piyasada duyuluyor ben taklit ürün olacağını düşünüyorum lassa tercihim olurdu
Ben de baktım sitesine traktör lastiği üretimiyle alakalı birsey göremedim. Bir arkadaşta özka fabrikasında üretiliyor yazmış. Doğruysa aralarındaki fark da fazla. 1-2 yere daha sorup tercih yapacağım. Üstündeki petlaslarin duracak hali kalmadı. Taktığım sambrele zarar veriyor. İşin aksamasina neden oluyor.

Özka ve Goodyear aynı lastik aynı fabrikadan çıkıyor eğer Goodyear yerli üretimse. Ebat çok küçük olduğu için hangisini taksaniz çok çabuk yıpranır. Bkt de işinizi görür Goodyear ve Özka da petlası bosverin zaten.
Petlas fabrika lastiği olduğu için kullanıldı. Normalde hayatta almam, kullanmam. Bkt biraz tercihte önde duruyor. Ancak goodyear ozka ile aynı fabrikadan çıkıyor demişsiniz. Adapazarı ve Izmitte kendi fabrikası var goodyear'ın. Yan markalarını da orada üretiyor. Traktör lastiğini neden ozkanin fabrikasında üretiyor? Üretimi biraktigindan mi yoksa maliyetler dolayısıyla mi?

on lastikleri goodyear aldim. asiri yumusak ve konforlu. yanaklari yumusacik. fakat desen bosluklarina kucucuk bisey gelsin hemen patliyor. 1 senede 3 kere patladi. ayciceklerinin saplarini parcalarken 2 kere patladi. ozka 8 kati gordum cok saglam demir gibi ama esneklik yok. yeni lastikleri lassa alip degisitiricem, tarlada kaliyorum ve isimden oluyorum. eski goodyear hamurundan eser yok. sicakta bu lastikleri ayni bisiklet lastigi gibi elle canta takarsin. belki benim seri oyledir ama kesinlikle yakindan gormeden lastik ismarlamayin.

Resimler ve ekler

• 20221013_181834.jpg
    20221013_181834.jpg
    243.6 KB · Görüntüleme: 16
  • 20221013_181908.jpg
    20221013_181908.jpg
    590 KB · Görüntüleme: 19
  • Beğen
Tepkiler: Mmmryilmaz01
Bizde 10 seneden fazla oldu özka kullanıyoruz dişlerde öyle aşınma filan yok ama dişler anından yarılıyor ilerleyen zamanda dişler kopabilir bildiğime göre Pirelli de yanaklarda çatlıyor petlası zaten boşverin Lassa en mantıklısı gibi tabi btk filan nasıldır bilemiyorum hep mıclenin en iyisi olduğu söylenir ama fiyatları pahalı bence

Bkt kullanıyoruz bizde memnunuz daha hiç çatlama olmadı