Traktör Ön Yükleyici Sistemleri

Ynt: Traktör Ön Yükleyici Sistemleri

geçen erzuruma bi arkadaşa sorduk.. case 65 orjinal kepçeli 96 dedi.. 75 ' e de 104 dedi yaklaşık..

hesabını şöyle de yapabilirsin.. iyi avrupa ayar bi kepçe 17-18 bin tl ' yi bulur..

kepçesiz alınca karlı olacaksan sonra taktır derim..

yada 2. el hazır kepçelilere de bak..

traktörüm var zaten case 704x4 sonradan kabin taktırdım bunu üstüne bayi 25bin istedi şimdidiyorumki danalarımı satsam 40bin tutar 25de üzte vercektim etti 65bini ben peşin verip kepçe alsam kalanada krediçeksem yıldan yıla ödemeli ama kepçeye şöför tutacam sence kurtarırmı burda şantiyeye filan versem nasıl olur.bide hidromeklerin fiyatları kaça bilğin varmı sence hangi marka makinayı alayım

temiz jcb-hidromek.. bunları 100 binden aşağı bulamazsın.. kirası 7 bin tl/aydır yaklaşık.. mazot karşıdan operatör senden..

70 caseye kepçe atarsan kendine piyasaya ufak tefek iş yaparsın.. ama kiraya isteyen zor çıkar..

gübre yükletmek isteyen çoksa elindeki motora kepçe attır derim..

UÖZKAN.77 link=topic=67104.msg968534#msg968534 date=1423502753' Alıntı:
kepçe hisrosec galiba.. güzel çalışma mustafa :)
Aynen abi hidroseç hazır konu buradayken sorayım ozman abi bu öndeki kovayı ayıran çift yönlü pistonların bağlantı hortumları (soketler) kovayi çıkartırsan takarken zor oluyor yani çift yönlü pistonların içinde basınç kalıyor sanırım tek başına bir adam çok zor takıyor bunu nasıl düzeltebiliriz bir fikrin var mı acaba? traktörü stop ediyorum içinde basınç kalmayacak şekilde çıkartıyorum kovayı takarken yine sorun oluyo :D
birde eksiği pancar kovasında asansör eksik o kadar :)

stop edip jostiği sağa sola hertarafa oynatmak lazım..

aslında bizde kovada kurtağzı yok.. çok lazım olmadıkçada tavsiye etmem..

bide SADECE kovayı söküp kolları HİÇ ellememek en iyisi..

UÖZKAN.77 link=topic=67104.msg968562#msg968562 date=1423505491' Alıntı:
stop edip jostiği sağa sola hertarafa oynatmak lazım..

aslında bizde kovada kurtağzı yok.. çok lazım olmadıkçada tavsiye etmem..

bide SADECE kovayı söküp kolları HİÇ ellememek en iyisi..
Abi şu videoda 02:05 ' de ki düğme sanırım o basıncı sıfırlıyor :) Nasıl bir sistem o

http://youtu.be/81NQpHP8bCY

ve ya şu videodaki
5. dkkadaki aparat benim işi görür sanırım :) da onu nasıl elde ederiz ki :)
http://youtu.be/-FDLW5tfwSc

UÖZKAN.77 link=topic=67104.msg968593#msg968593 date=1423509071' Alıntı:
hidrosec ve hidrolikciler bi taktik verir görüşünce.. vana vs bi yolu vardır.. yada multikaplin vs..

ama EN garantisi fazla söküp takmamak.. kolları HİÇ ayırma.. :)
çok zorda kalmadıkça ayırmıyorumda toprak kovası pancar kovası çatal derken ister istemez ayırıyorum aslında pancar kovasında pistonluk bir iş yok ama asansör olsa iyi olur tabi :) oda olursa ekipman değiştirken sıkıntı oluyor allahtan az değiştiriyoruz hayvancılık işi olsa da çok değiştirsek ozaman yandık :)