Traktör önerilerinizi bekliyorum

Öncelikle selamünaleyküm 150-160 dönüm arazimiz var yıllardır MF-285 ile götürüyoruz traktörü biraz büyütmeye niyetimiz var gönül ister MF-5440 :) ama o kadar bütçemiz yok bütçemiz 140bin-150bin bandı önerilerinizi bekliyorum hayırlı günler herkese

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Öncelikle selamünaleyküm 150-160 dönüm arazimiz var yıllardır MF-285 ile götürüyoruz traktörü biraz büyütmeye niyetimiz var gönül ister MF-5440 :) ama o kadar bütçemiz yok bütçemiz 140bin-150bin bandı önerilerinizi bekliyorum hayırlı günler herkese
Piyasalar aşırı pahalı ve karışık ilerisi belirsiz sizin yerinize olsam 285 ile devam ederim

Hattat 398 yada 285 bakabilirsiniz
398 geçen sene 150 bine veriyorlar dı şimdi ne kadar bilmiyorum hem fazla yabancılık çekmezsiniz [emoji4]

• Beğen
Tepkiler: Merto39
Ufak tefek servis ihtiyaçları var, radyatör geniş gözlü takılır, debriyaj çubuklu sisteme çevrilir, devirdaim alüminyum olduğundan pembe renkli antifriz kullanılır v.s. mekanik olarak gayet iyi makinedir.

• Beğen
Tepkiler: Merto39
Masseyci adama Massey yakışır, ilk önce Fantom serisi bakın, hem performans hem ikinci el değeri, hem de parça sorunu olmaz..

Onun haricinde;

Uygun fiyata kaliteli MC cormick T110 Max bulunabilir, veya daha boşu mekanik olan Landini Powerfarm 110 denk gelir, son derece kaliteli makineler, Trakya civarında tutuluyor, yalnız hafif traktör. Kaput üzerinde 110 yazan Landini ve MC cormick ler tercih ediniz, bunlar 102 hp güce, 416 nm torka ve %27 tork rezervine sahiptir, diğer Landini MC cormick lerden tork ve rezerv olarak üstündür.

Same Deutz Fahr da gider, yakıt frenler hidrolikleri güzel, rampada biraz zayıf, vitesleri çok.

O fiyatlara düzgün Avrupa New Holland bulmak ne kadar mümkün bilmiyorum, temiz bir TS 110a denk gelirse çok şahane motor, canavar gibi.

Bunun haricinde bir sürü marka var, yazsam roman olur, aklınızda başka motor varsa yazın konu altına, bilen varsa yanıtlar. Görüşlerimizi yazarız.

MF-4709 istiyodu babam ama 3 silindir diye çok hevesli değil onlara bide Deutz 410 Agrofarm niyetimiz var bu Deutzlar yerli üretim midir var mı bilgisi olan
Agrofarm' lar İtalyan montaj, yanlış hatırlamıyorsam. Agrolüx' ler yerli montaj.

agrofarm_.jpg

MF-4709 istiyodu babam ama 3 silindir diye çok hevesli değil onlara bide Deutz 410 Agrofarm niyetimiz var bu Deutzlar yerli üretim midir var mı bilgisi olan
Hayır kardesim o serileri avrupa cok guzel traktor 85 hp fiyatları pahalı temizini bulursan kaçırma kaliteli traktör alanlar cok memnun bende deutz 310 var cok memnunum 62 hp onlar bambaşka birsey
O serileri avrupa cok güzel traktör temizini bulirsan hiç kaçırma derim yakıt ları cok iyi bende deutz 310 var 62 hp 5 pulluk takıyorum 2016 da ikinci el 53 bin tl ye almıştım simdi satmaya kalksam 80 90 rakat eder

Trakya şartlarında güçlü traktör lazım. Biz Mc Cormick CX105 te kullandık, balye makinesinde yakıt biraz fazlaydı.
MF 4709 güzel makine ama toprak işleme de sizi üzebilir.Aydın ili şartlarında 3 14" dönerli pullukla çalışacak traktördür.
Hafif ön kepçe traktörü diyebiliriz.

Konu devam ettiğine göre;

Erkunt Haşmet 110 da fena bir seçenek sayılmaz, 5500 kg ağırlık, 5 ton hidrolik kaldırma kapasitesi, elektronik lift ve hidrolik ayarlama sistemi, 4400cc 110 hp, 416 nm torka sahip Perkins motoru, düğmeli buçuk 16 ileri 16 geri mekanik levye ZF şanzımanı ile Trakya şartlarında fena motor sayılmaz, yakıt biraz fazla diyorlar ve parçaları yerli motorlara göre pahalı diyorlar.

Fiyat olarak da çok uçuk değil, 120 bin ila 150 bin lira civarında ortalama bakım duruma sahip bir şey bulunabilir.

Bu piyasada en iyisi eldekine sahip çıkmak traktör değiştirmek özellikle 2.el almak bana göre mantıksız sıfır almak ise akıl karı degil ne araciyi galericiye para kazandirnne fabrikaya çalış traktörünü güzelce bakımını yaptir devam bu piyasada bu ekonomik şartlarda önünü gormeden bir hevesle değiştiren arkadaşlar oldu verimde düşük olunca bankaya faiz ödemekten başka bir mantığı yok karar senin para senin bizimkisi dost tavsiyesi...