Traktör seçiminde tavsiyeleriniz

Listedeki class,kubota ve landiniyi eleyebilirsin.200 bin lira bütçe varsa deutzun g serisinde elemelisin 5110c olabilir.mf de ise 5440 ve üzeri düşün.farmall 115ide 105 de uyar.sahibindende 140 saatte farmall 105 var yeni tip satılmadıysa bakabilirsiniz
200 bin liraya Deutz c serisii var yani oylemi örnek verirseniz hatta g serisinin hatasız olaninida o fiyata bulabiliyosaniz bizde isteriz

200 bin liraya Deutz c serisii var yani oylemi örnek verirseniz hatta g serisinin hatasız olaninida o fiyata bulabiliyosaniz bizde isteriz
Sahibinden satıcı bulabilirseniz 200.000 civarı c serisi denkgeliyor birkaç kez rastlamıştım.galerinin elinde çok yüksek oluyor maalesef.g serisi netde var hesaplı

105 m de güzel traktör beni jd de korkutan sadece fahiş parça fiyatı korkutuyor.

bu arada 85c kantarda 4460 kilo geldi hemen hemen 4.5 ton diyebiliriz.
Gerçekten jd parça konusunda uçuk fiyatlar çekiyor.Benimde endişelerimden biri bu.İzmirde ki fabrika yan sanayiler kurulumuyla belki fiyatları biraz makul yapabilir.
C serisi için söylediğim tonaj katolog değerleri hocam.Kantar da değişebilir.

Buyrun 200 saatte bulunmaz diye bişey yok,175 e bile var 110g 600 saatte.5110c satılığını görmedim ilanlarda.235000 e 120c varsa 200 bin civarındada 110c olabilir.

Resimler ve ekler

• Screenshot_20191203-181708_sahibindencom.jpg
    Screenshot_20191203-181708_sahibindencom.jpg
    839.3 KB · Görüntüleme: 164
Bundan 8 - 10 ay öncesine kadar 180-200 bin TL ye Deutz C ilanları vardı. Şimdilerde pek görünmüyor.

Hocam eğer john deere bulamasaydım 190 saat te case 115c ye 203 bine pazarlık yapmıştım.
Case 2 şasesi var 2017 'den sonra 5 cm kadar şaseyi uzatmış.Benim pazarlık yaptigimda uzun şaseydi.Ama yine kısa kalıyor.(5105m 217 cm yani caseden dahada kısa ama onunda başka artıları var).Nh t5 ile aynı sayılır case biraz daha hafif.4200 kilo geliyor ek ağırlık hali.Benim gördüğüm dez avantajı motor hacmi küçük. 3.4 litre motora sahip.Bahsettiğiniz çekiş problemi de bundan kaynaklı olmalı.
Hayırlısı olsun hocam kafana takma sonuçta bir John Deere sahibisin pişmanlık duyucağın bir şey yok bence gayet iyi bir traktör bu segmentlerde hep adı geçen ve zirveye oynayan bir model ve marka . John Deere tüm parçalarını kendi üreten bir firma. Motor şanzıman uyumu iyidir diye düşünüyorum. Bu da bir avantaj toplama bir traktör değil. John Deere gerçekten çok başka. Yukarıda da yazıldığı gibi parçası çok pahalı sadece bir yerini bozulduğunda çift rakamlı paralar ödemek çok olası bir durum. Case konusunda ise
Fenomen nickli beyefendi kullanıcısıymış ve en iyi bilenlerden biri de odur. Çekişinin iyi olduğundan bahsetmiş. Motor 3.4 lt. ama teknolojik bir motor. Sonuçta eskiden 6 silindir bilmem kaç litre ama 50 bg traktörler varmış. Kullanılan teknoloji öneml.
Ben yormam ağlatmam traktörü düzgün kullanırım. Çekebileceği yükü veririm. Landini ve Kubotayı ise eledim kesin olarak.

• Beğen
Tepkiler: FENOMEN
Bundan 8 - 10 ay öncesine kadar 180-200 bin TL ye Deutz C ilanları vardı. Şimdilerde pek görünmüyor.

Hayırlısı olsun hocam kafana takma sonuçta bir John Deere sahibisin pişmanlık duyucağın bir şey yok bence gayet iyi bir traktör bu segmentlerde hep adı geçen ve zirveye oynayan bir model ve marka . John Deere tüm parçalarını kendi üreten bir firma. Motor şanzıman uyumu iyidir diye düşünüyorum. Bu da bir avantaj toplama bir traktör değil. John Deere gerçekten çok başka. Yukarıda da yazıldığı gibi parçası çok pahalı sadece bir yerini bozulduğunda çift rakamlı paralar ödemek çok olası bir durum. Case konusunda ise
Fenomen nickli beyefendi kullanıcısıymış ve en iyi bilenlerden biri de odur. Çekişinin iyi olduğundan bahsetmiş. Motor 3.4 lt. ama teknolojik bir motor. Sonuçta eskiden 6 silindir bilmem kaç litre ama 50 bg traktörler varmış. Kullanılan teknoloji öneml.
Ben yormam ağlatmam traktörü düzgün kullanırım. Çekebileceği yükü veririm. Landini ve Kubotayı ise eledim kesin olarak.
Çok sıkıntılı bi süreç hocam traktör arayışı.Marka model çok,hepsinin kendine göre artıları eksileri var.Alınca oh çok şükür kurtuldum diosun.
Bizim orda casenin servisi yok.Nh servisine sordum 115c nasıl falan die.Al ben her türlü kefilim baķım/onarım işlerini de hallederim dedi.Özellik olarak ta full zaten.Kullanıcı arkadaşlarda memnun zaten.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci35

Farmall c 115 kullanıcısı olarak traktörün en buyuk eksiği dingil mesafesinin kısa olusu. Yeni seriler 5 cm daha uzun. Kısa oluşunun dez avantajını yaşadık mi diye sorsanız hiç yaşamadık. Neden yaşamadık çünkü ekipmanlarimiz bir üst segment traktore göre almadik 1200 kg gübre makinasi 1000 lt. İlaç makinasi takıyoruz hiç sorun yok. 24 lu potinger de eğer merdane toprak toplamaz ise yine sorun yok. Yakit ara işlerde çok düşük. 800 saatten sonra performans daha da arttı. 2 yıl 1600 saat oldu daha bir arıza yaşamadık ama traktöru limitleri dahilinde kullanıyoruz. Tavsiye edermiyim evet ederim. Tek sorun tüm ithal traktörlerin parça fiyatının yüksek olması arıza çıkar ise iyi can yakar.
Eger case almaya karar verirseniz yeni seri 2018 modelleri almanizi tavsiye ederim. Tüm eksiklikleri giderilmiş. Yada çok fazla fiyat farkı yok ise new holland t5 veya tr5-115 serilerini almanizi öneririm çünkü şase farmall c ye göre 1 tik daha güçlü.
Diğer markalara gelince landini nin de sağlam bir traktor olduğunu düşünüyorum uzun yıllardır arıza yapan landini çevrimi de duymadım. Fakat 5 serisinde motorları güncellemesi gerek dingil mesafesi farmall c ile aynı gibi.
Mf 5400 serisinde tek dez avantaj fiyatlar çok yüksek bazı markalar o fiyata sıfır traktör verebilir veya uygun fiyatlı üst segment 2. El traktör bile alınabilir. Şimdiden hayırlı olsun.

O fiyatlara çıkmak istemiyorum hocam. Tarım zaten bitmişken yatırımlardan kısmak en doğrusu. En son damlama sistemi aldım bir dünya para verdim 2 plastiğe devlet daha hibe yatıracak 6 ay oldu. Zaten firmalar hibe var diye fiyatları 2 ye katlıyor 50 liralık mala 100 ödüyorsun hibenin hiç bir anlamı kalmıyor. Arada bu sistemlerin üreticileri ve 3-5 çer çakal zengin oluyor. Devleti yiyor. Devlet napıyor? uyuyor ya da tilki uykusuna yatıyor. Umurunda da değil. Destekler hibeler göstermelik. Tarımın milli gelirdeki yeri sadece %6. Devlet ise yaralanmışken ölsün gitsin banane diyor. O yüzden yatırım yaparken içim acıyor gerçekten. Devamlı çiftçinin etrafındaki akbabalar zengin oluyor devlet uyuyor çiftçi uyuyor. Olan bu. O yüzden az yatırım bu ülkenin hakettiği kimse kusura bakmasın. İş hacmimi 2-3 katına çıkarabilirim evim yeni garajım yeni ama inanın oraya harcayacağım para ve enerjiye değmez. Başka sektörlerle uğraşırım tarım da yan gelir olur minvalinde uğraşıyorum bu işle. Neden ithal arıyorsun o zaman? diyebilirsin. Yerli traktörlerde az sayılmaz temiz td 100 110 lar 120 - 130 bin TL benim gözümde ise değeri 50 bin TL. inanın yerli traktörlere avrupada 5 kuruş vermezler. O yüzden yerliler o paraları haketmediği için ithal bakıyorum. Az önce buğday ithalatında rekor kırıldı haberini okudum sinirlendim. Bu uzun yazı o yüzden.