TRAKTÖR TEKNİK BİLGİLERİ

Ynt: TRAKTÖR TEKNİK BİLGİLERİ

kadir_58 link=topic=534.msg228872#msg228872 date=1258481686' Alıntı:
peki senin7056 traktörün 285 liğin çektiği kadar su çekip kaçtane fiskiyeye basabiliyor derin kuyulardan bahsediyorum 285 çok yakıyormuş ama birde gücüne bakacaksın onunla eşit beygirdeki traktörle her işe girsin 285 bir çoğunu alt üst eder ölmeyen bir motoru var perkins fiat değil bu dikkatini çekerim
ölmeyen motor ha ?10.000 saate gelnce nie,rektefe istio nie yağ yakıyor ? fiatta o duruom yok bn doğuştan beli fiat üzerindeym we hersene en az bnm motor 1500 saat olurdu 18 senedir tepesndeydim fıat 640 ın daha tık dememişti şimdie kadar motor 1981 model,bzm köyde 265 1888 modeli wardı o 10.000 saate geldiydi başladıydı motor rektefe istemeye?bu neden oluyor acaba?

kadir_58 link=topic=534.msg228872#msg228872 date=1258481686' Alıntı:
peki senin7056 traktörün 285 liğin çektiği kadar su çekip kaçtane fiskiyeye basabiliyor derin kuyulardan bahsediyorum 285 çok yakıyormuş ama birde gücüne bakacaksın onunla eşit beygirdeki traktörle her işe girsin 285 bir çoğunu alt üst eder ölmeyen bir motoru var perkins fiat değil bu dikkatini çekerim

dikkatini çekmene gerek yok çünkü Fıat genelde İVECO kullanıyor...
rampa aşşa yükü motora bindir bakalım perkinsmi daha fazla salıyor İveco mu ? dene farkı gör...

POYRAZLI SALİH link=topic=534.msg229151#msg229151 date=1258584906' Alıntı:
dikkatini çekmene gerek yok çünkü Fıat genelde İVECO kullanıyor...
rampa aşşa yükü motora bindir bakalım perkinsmi daha fazla salıyor İveco mu ? dene farkı gör...
ewt bu konuda çok haklsn masseylerde perkins erkuntta 2 sinene bindm 2 side salıyor,ivecoda salıyor ama o kadar da şiddetli deil bnce yinede çok güzel komprösör yapıyor!

MERHABA ARKADAŞLAR,
SİZE KOMİK GELECEK BELKİ, BİZİM O KADAR GÜÇLÜ VE SÖZÜ GEÇECEK BİR TRAKTÖRÜMÜZ YOK ANCAK ALLAH BEREKET VERSİN ARKADAŞLAR :)

MASSEYSUPER90 NİCKİNE SAHİP ARKADAŞTA 60-56 TRAKTÖRÜN TEKNİK DEĞERLERSE VARSA PAYLAŞMASINI RİCA EDECEKTİM.

BİR DE YUKARIDA CEVAPLANMAYAN BİR SORU VAR.
traktörlerin maximum torku hepsinin 15 gazmıdır yoksa traktördem traktöre değişiyormu???
BUNA DA BİR CEVAP GETİRİLİRSE MEMNUN OLURUM.

KALIN SAĞLICAKLA.

Arkadaşlar ,perkinste,iveco da birbirinden ayrı özellikte bir markadır...perkins yüksek torklu devir istemeyen bir motor...iveco devirli bir motor...iveco perkinse göre daha uzun ömürlüdür...kendi görüşümü söylersem , ivecodan yanadır

POYRAZLI SALİH link=topic=534.msg3399#msg3399 date=1199567356' Alıntı:
OHAAAAAAAAA DESEM AYIP OLMAZ HERALDE 5200 CM3 NE DEMEK BİLİYORMUSUN 5.2 LİTRE TD95D NİN SİLİNDİR HACMİ KAÇ LİTRE BİLİYORMUSUN 3.9 LİTRE TL100A İSE 4.5 LİTRE
AYRICA MF 285 LER HAFİF DİE BİŞEY DUYMAMIŞSIN HERALDE YAZDIKLARINA BAKILIRSA 3470 KG YAZMIŞIN ASLEN 285 76 HP 2500 KG (aşşa yukarı) HİDROLİK KALDIRMA KAPASİTESİ 1450 KG
285 E 3470 KG YAZMIŞIN 398 İSE 3170 KG 285 398 DEN DAHAMI AĞIR

DERSİNE HİÇ ÇALIŞMAMIŞSIN SANA KOCAMAN Bİ ''0'' OTUR YERİNE SINIFTA KALDIN
YA MF Cİ İŞİNE GİT YA 3.075 E 86 HP YAZMIŞIN ORASI BİKERE KÜLLİYEN YALAN BİRDE 6480 EDE 115 HP YAZMIŞIN MOTORUN TİPİNE Bİ BAKTA ÖLE YAZ SEN BU ÖZELLİKLERİ NERDEN ALIYON YAA UZELİN SAYFASINA GİRDE Bİ BAK KAÇ HP YAZIYO BİRDE TÜRKÇE YAZ A.Q
http://www.trakmak.com.tr/tur/products/traktor/trakmakweb/tddteknik.htm
http://www.trakmak.com.tr/tur/products/traktor/trakmakweb/tlateknik.htm
bizim 240 s 1500 kg kaldırıyor ayrıca sana katılıyorum bilgiler yanlış uzelin sitesi gerçek bilgileri veriyor eğer giremiyorsan yada beceremiyorsan biz sana yardım edelim

bende erkunt 80t vardı sattım şimdi newholland tl100a almayı düşünüyorum ama sizin görüşlerinizi almak istedim. alıyimmi almiyimmi yada nasıl bir traktör tl100a tavsiyelerinizi bekliyorum

karakule link=topic=534.msg104655#msg104655 date=1228498855' Alıntı:
vala arkadaşlar hepinizde cok güzel konusuyorsunuz bende 285 99 model vardı sıfır almıştım. güzeldi ama 2.5 ve 3 litre mazot yakıyordu pullukta bende gittim 398 aldım şimdi cok memnun um 1.9 ve 2 litre arasında degişiyor.120 litre deposu var,12 .13 saat puuluk sürüyor 12 saatte 60 dönüm 100 110 litre yakıyor acıklama SÜRÜCÜSÜNDEN KULLANNICISINDAN SAYGILARIMLA

:)

şaşırdım baya!!! 285 in hidrolik kaldırma kapasitesi 1450kg mı ?? 2200kg mı ?

Selam arkadslar traktor teknık bılgılerı dıye bır konu acılmıs konu8 mf 285 teknık bılgılerıne donmus dolasmıs gelmıs bu mf 285 ne kalıtelı motormus kı herkes konuyu oraya baglıyor neyse bır kac yorumda ben yapayım barı sımdı arkadslar bır kere mf285 ıle mf 285s bırbırınden ayıralım genel olrak bazı konularda dogru bazı konularda yanlıs bazı konulardada sacma bılgıler verılmıs
1: mf 285=1992 model 80 hp 4 ilerı 1 geri vıtes
2: mf 285s 1997 model 76 hp 3 ilerı 1 gerı bucuk sanzumanlı
MF 285 285s sılındır capı 100,96mm sılındır hacmı 4,06 lıtredır 2000 dv/dk 56 kw maksımum tork 1400dv/dk 290Nm perkıns 4 zamanlı dırekt puskurtmelı A4.248 motor tıpını kullanır
MF 285 motor tıpı aynı fakat dıger ozellıklerı bıraz 285s yuksek tam sayısal bılgı yok elımde
hıdrolık kaldırma kapasıtesı 2227 kg olup 3 nokta askı kol ayarları kullanılarak , kullanılacak ekıpmana gore kapasıtesı 3000kg kadar artırılabılir
MF toplam agırlık =yakıt +yag+ su+ ön ve arka agırlıklar+kabın+15/30 arka,7.50x16 ön lastık=3300kg

Arkadslar yorumları tek tek okudum genelde mf cok yaktıgını soylemısler evet ben mf 285s kullanıcısı olarak soyluyorum dıkkat edın mf285 , mf 285s cok yakar hem hp farklı hem sanzumanı ama velakın 285s, 285 duze yukte ve tarlada kok sokturur cunku bucuk sanzuman mf bır devırdır yakıtı nerdeyse yarıya dusurup cekısıde nerdeyse 1,5 katına cıkarmıstır bızzat denenmıstır cekısme ve tarlada esıt ekıpmanlarla yapılan denemelerde sahıtler huzurunda gorulmustur
burda mf 285 ,285s cok yakıyor dıyenlere yıne cevap vereyım mf kazık caksan uygun ekıpmanla tarlada dekarda 1ıle 1,5 lıtre arasında yakar 2 ıle 3 lıtre yakar dıyenlerın anlını karıslarım motor kullanmakla alakaları yok onların mf arkasına takarsan 3 soklu 10--- 12 soklu pullugu motor tarlada bos gezınmekten dolayı yakar patınajdan motor tarlada gezınır durur oyle toprak sert motor cekımıyor laflarını burakalım nıhayetınde yıllardır işlenen toprak bu beton degıl kı pullugun bıcakları ıyı olursa ve orta kol ayarı ıyı yapılırsa motorun arkasındakı ekıpman lastık iz genişliğini tam kapatırsa puluk numarası onemlı bıle olmaz ornegın 12 4 soklu da olabılır 10 5 sokluda muhım olan iz genişliginin kapatılması ve lastıklerın yere esıt dengede basması saglanırsa her traktor kendı gucune gore betonu bıle surer ornegın benım 285 s parca tarlalarda 5-10 dekar arası 3 14 kullandıgım zaman kı mecburen kullanıytorum yoksa tarlanın yarısı bos kalıyor dekarda 1,3-1,5 llıtre yakar ama buyuk tarlada motorun devırını bulup rahatladıgı tarlalarda 50 dekar ve ustunde yakıtım 1 lıtreyı gecmıyor sımdı motorun gereklı bakımlarını zamanında yaptırmazsan yagına suyuna fıltresıne bakmazsan her seferınde AYRI MARKA YAG kullanılırsa ne motordan nede dıfransıyelden verım alamazsınız ve benım motor cok yakıyor cekmıyor tarlada patınajdan yurumuyor v.s v.s bangır bangır bagırısınız ARKADSLAR ONCE BAKIM SONRA UYGUN İŞTE UYGUN TRAKTOR VE TRAKTORE UYGUN EKIPMAN KULLANIN BAKALIM HANGI MOTOR COK YAKAR HANGI MOTOR AZ YAKAR O ZAMAN GORELIM

• Beğen
Tepkiler: FatihÖZHAN

Bu yoruma şapka çıkartılır................süper bir yorum ama anlayamadığım herkte 285s yada 285 nasıl oluyorda 1-1.5 litre yakıyor.Ya toprağınız hafif, kumsal ben ankara şereflikoçhisardayım bizim burde 285 çok tutulur hiç birinin ağzından herkte senin dediğin litre yi duymadım
Am yorumun güzel hakkını yememek lazım

masseysuper90 link=topic=534.msg263761#msg263761 date=1269435059' Alıntı:
Bu yoruma şapka çıkartılır................süper bir yorum ama anlayamadığım herkte 285s yada 285 nasıl oluyorda 1-1.5 litre yakıyor.Ya toprağınız hafif, kumsal ben ankara şereflikoçhisardayım bizim burde 285 çok tutulur hiç birinin ağzından herkte senin dediğin litre yi duymadım
Am yorumun güzel hakkını yememek lazım
Dayıcım serflı kochısar buraya yakın sayılır buyur atla gel ben niğdedeyım cay ıcelım motoruda senın gozunun onunde deneyelım halep ordaysa arsın burda nerdeymıs o yogurdun bollugu benım motor dekarda senın dedıgın yakıtı yaksa ben sımdıye kadar coktan ıflas ederdım yaaaa ustelık sana bıde sunu soyleyeyım belkı bazı arkadslar bılırler benım asıl meslek cıftcılıkten zıyade kerestecılıktır cıftcılık ve hayvancılıgı ek ıs olarak yapıyorum onceden bızım motor yokken her turlu ısımızı ozellıkle tomruk getır gotur işlerını komsuların motorlarına yaptırırdık san markalarınıda sayayım deutz steyr fıatın her cesıdı 640-480-540-54c v.b masseyın her cesıdınden 165 ten 285 kadar fort 3000-5000 leyland işbora enter ve dahasıda var komsu malı tukenmez hemen her cesıtle ve modelle cok iş yaptık yaptırdık yasım 28 8 bosver 20 yıldır ıyı aklım erıyor bu işlere valla bende sızlerın dedıgı rakamları duymadım ben massey kullanıcısıyım evet genelde mf cok yaktıgını soylerler ama aksam uzerı olunca kımse mf yaptıgı işe degılde yaktıgı mazota bakar mesela ben tomruk cekerken sureklı 8-10 ton yuk atarım asagı dusmes her turlu rampada veya arazı sartlarında banamısın demez motorum uygun hız ve vıtesde ceker ne hararet ne bır arıza gormem ama aynı sartlrda bıcok markanın modelı ya hararetten su kaynatır yada mutlaka bır arıza verır ha bu aradea kalkıpta ornegın 54 c 8-10 ton atmayızda 5-6 ton atarız bıde sunu not duseyım yapanlar bılır bu işi ancak tomruk yuku hıc bır yuke benzemez kılocada agır olur aynı zamanda havalelı olur motoru normalden bıraz daha fazla zorlar dedıgım gıbı ben ne tarlada nede yolda her turlu arazı işlemesınde sızlerın soyledıgı 2-3 lıtre gıbı yakıtları kımseden duymadımda gormedımde benım motor yolda cok yakıyor dıyecem sımdı ama yolda bıle yaktıgı burak bos halını ıkı tekerleklı 1650 kg agırlıgında remork ve uzerınde 8-10 ton yukle bıle burakın 3 vıtesı 2 vıtesle bıle gelsem soyledıgınız rakamları ımkanı yok bulmaz ha bır sekılde belkı olabılır mazot deposunun altına bır delık acarız yada pompanın uzerındekı tapaların bır cıvatasını sokup yerıne normal sıradan bır cıvata takarız da belkı 2 lıtreyı falan bulur genel olarak soyluyorum anladık bazı arkadslar bazı markaların reklamını yapabılmek ıcın yorum yaparken bayaga bır sallıyorlar ama ben burda kullanıcı olarak yazıyorum mf fanatıuklıgınıde yapmıyorum kımseyı karalamak gıbı bır nıyetımde yok ama lutfen bıraz abartılı yorumları burakıp gerceklere bakın burda unutmayın kı gercek mf nh veya x marka kullanıcıları var herkes neyın ne oldugunu bılıyor..... ARKADASLAR BEN MOTORUMDAN MEMNUNUM YAKITINDANDA CEKISINDENDE GORUNTUSUNDENDE KONFORUNDANDA V.S V.S SIMDI IKINCI BIR MKOTOR ALACAK OLSAM GIDIPTE SIFIR MOTOR ALMAM YINE 97-2000 ARASI BIR MF ALIRIM GEREKLI BAKIMLARINI YAPTIRIR KULLANMAYA DEVAM EDERIM 1 GUN BAKIM YAPTIRIP YERI GELIR 6 AY YERI GELIR 1 SENE KULLANIRIM ZIRT PIRT USTA KAPISI BEKLEMEM EVDEN PETROLE PETROLDEN TARLAYA DONER DURURUM USTAYADA SENEDE BIR BELKI GIDERIM ALTIMDA MF OLDUGU SURECE AMA X MARKA OLURSA NE OLUR ONUDA SIZ KULLANANLAR KENDINIZ YORUMLAYIN DERIM