Traktor

Trakkulup ailesi boyle konulari baya iyi takip ederim fakat bu yerli uretim diye uretilen firmalar hepsi acayip zam yapmiş goruşleriniz nedir bu konuda evet maliyetler yuksek fakat gercekten uçmuş fiatlar
Sen sitesine göre Deutz henüz yapmamış.

NH ve Case yeni yil zammi yapti.

2018 ocak ayına yani 2 yıl önceye göre türk traktör üretimi traktörlerin liste satış fiyatları ortalama %60 oranında zamlandi.

2 yıl önce bugünlerde NH TD100 Bluemaster liste fiyatı 146 bin TL, şu an 231 bin TL,

2 yıl önce bugünlerde TR6.120 liste fiyatı 275 bin bugun 446 nin TL.

Fiyatlar maalesef günden güne artıyor.

Çiftçi olarak bizlerin de alım gücü düşüyor.

Traktör satışları da azalıyor.

İyi akşamlar , çiftçi rahat durmuyo , parası yok kredi çekip faiz verip alıyor, benim görüşüm ihtiyaç yok ise traktörle fazla uğraşmamak, az bi para bulsa 10 hp artırıyor, tarlası artmıyor, bu fiyatları yerli traktörler haketmiyor, ithallerde kurdan dolayı aşırı fiyatlı, milletin sıfır yerli aldığı iyidir , yoksa ikinci eli sıfır fiyatına , satarlar., soğan depolarını basmışlardı o geldi aklıma[emoji853]

bu gün kırkağaç traktör galerisine gittik mf 135 bakmaya en ölgününe 20 bin diyolar yok artık dedim neymiş 2. elller dışa gidiyomuş ondan artmış fiyatlar
20 binliraya güzel 8053 ler 8073 ler 480 ler var 135 lik 240 bunlar pek bi il yapmaz , küçük vede yaşlı, nacizane ben bunlara bakarım , yakıtıda azdır hem büyük hem küçük motordur ,eski kullanıcı olarak konuşuyorum .

• Beğen
Tepkiler: Mert Güroğlu
Trakkulup ailesi boyle konulari baya iyi takip ederim fakat bu yerli uretim diye uretilen firmalar hepsi acayip zam yapmiş goruşleriniz nedir bu konuda evet maliyetler yuksek fakat gercekten uçmuş fiatlar
Fiyatlar çok uçtu abi, Avrupa olanlar ile yerli motorlar arasında fiyat farkı eridi gitti, cüzi bir fark kaldı.

Sadece maliyet değil döviz kur artışını fırsata çevirdi herkes. Adam ta İtalya dan Japonya'dan gemiye yükleyip motor getiriyor, gümrüğe sokuyor, senin fabrikan burada hadi orasını burasını sen de ithal ediyorsun ama bu fiyatlar hakikaten yüksek yerli motorlara.

Sen sitesine göre Deutz henüz yapmamış.

NH ve Case yeni yil zammi yapti.

2018 ocak ayına yani 2 yıl önceye göre türk traktör üretimi traktörlerin liste satış fiyatları ortalama %60 oranında zamlandi.

2 yıl önce bugünlerde NH TD100 Bluemaster liste fiyatı 146 bin TL, şu an 231 bin TL,

2 yıl önce bugünlerde TR6.120 liste fiyatı 275 bin bugun 446 nin TL.

Fiyatlar maalesef günden güne artıyor.

Çiftçi olarak bizlerin de alım gücü düşüyor.

Traktör satışları da azalıyor.
Geçen bir arkadaş kendi traktörünu 150 bin 2019 model td100 ü üste 30 bin şeklinde bayi teklif yapmış, 50 bin tl gibi rakam düşmüş oluyor liste fiyatından çok ilginç

1 850 000 adet traktör varlığı var. Traktör galerilerinde traktörün bittiğini hiç görmedik. Kışın 15000 adetler, yazın 12000 adetlere düşüyor.
Sıfır traktörler karaborsa soğan gibi hocam 2020 modele td mayıs ayına sipariş alıyor imiş.sanki yıl 1995 ithal toyotaya sıra bekliyoruz.

Sıfır traktörler karaborsa soğan gibi hocam 2020 modele td mayıs ayına sipariş alıyor imiş.sanki yıl 1995 ithal toyota ya sıra bekliyoruz.
Arabalarda da öyle imiş, bayilerde araba azalmış.
Emektar teneke Doğan SLX 1.6 i.e yi satıp demirden Toyota Avensis Elegant 1.6 VVTi LPG'li modele geçiş yaptık kısa bir zaman önce. :)
Elimizdekine iyi sahip çıkmamız gerekiyor.

Hayırlısı olsun hocam, Avensis kaç model, memnun musunuz?
Teşekkür ederim. Allah daha iyilerini size de nasip etsin.
2008 model, kısa mesafe yollarda kullandık, 81 kw, 150 n.m. torklu benzin+LPG li bir araç.
Uzun yolda kullanmadık, deneyim edindik diyemeyiz.

Arabalarda da öyle imiş, bayilerde araba azalmış.
Emektar teneke Doğan SLX 1.6 i.e yi satıp demirden Toyota Avensis Elegant 1.6 VVTi LPG'li modele geçiş yaptık kısa bir zaman önce. :)
Elimizdekine iyi sahip çıkmamız gerekiyor.
Hayırlı olsun hocam iyi günlerde kullanın gençliğimizin arabaları uzaktan bakardık, rabbime şükürler olsun sağlık olunca daha iyileri nasip oluyor.