Traktörler İçin Turbo ve Yedek parça

Çok güzel yapmissin inşallah sorunsuz kullanırsın benimde turbonun basıncı düşük işte 14 gazda falan başlıyor ufak ufak 17 gazda falan iyi basıyor. Benim motorda çelik piston falan olmadıgı için basınç yükseltmek istiyom mesela 17 gazda bastigi havayi 14 veya 15 bassin ama korkuyom piston eritir falan diye takalida 6 ay falan oldu işte çelik piston olsa hiç durmam yapatım ama yok

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Bence asil sana lazim

sana bir soru sorucam bir motor pistonu 1400-1700 devir araligindami yoksa 1150-1300 devir araligindami daha kolay piston eritir ?

Mantikli dusun o pistonlar suan daha kolay asiniyor ama o turboyu taktiktan sonra 1500 d i gecmemen lazim sadece tavsiye olarak

Yok zaten 15 i fazla geçmiyorum sürüm yaparkende 15 de sürüyorum onu bildigim için bende işte basıncinı artırırsam 14 de gidecek ama buseferde daha fazla sıcak hava girecek içeri. 14 gazla fazla yükleme olmaz ama 20 nin üzerine çıktınmı mesela yolda giderken sorun çıkartabilir diye. intecool de yok haliyle takamiyorum da ön kısımda hiç boşluk yok

Yani ben 4 takviye 1400d/dk yerine 1. Seri 1150d/dk ile surum yapabildim yakitt olarak nadasta ben yakitta en az %25 i gordum 8saat giden mazot 10 saat gitti buda %25 yapar ama seni bilemiyorum ne desem yani yeni bir turbo eskisine gore %10 tarassur garanti yapar ama dedigim gibi devir araliklarini gecemezsen %20 nin uzerine cikicagini sanmam aldin mi sen yoksa almadin mi ?

• Beğen
Tepkiler: Akifİnanç68
Aynen dogru diyosun yıpramayı azaltır ama o dedin için komple turboyu sıfırdan takmak gibi birşey benim açımdan

Hak veriyorum sana kolay paralar degil ben turboyu 1000 tlye maal ettim 9 depoda parasini cikartti nadasta

İntercoole gelince de bende de yer yok ben hidtojen dusunuyorum zatem aracta kullaniyorum da

Hak veriyorum sana kolay paralar degil ben turboyu 1000 tlye maal ettim 9 depoda parasini cikartti nadasta

İntercoole gelince de bende de yer yok ben hidtojen dusunuyorum zatem aracta kullaniyorum da
Ben komple turboyu set olarak 1500tl ye taktım. Benim motorun fiyatı 10 bin ila 15 bin arası zaten 1 sene önce 4 bin liraya rektefe yaptırdım yeni 1500 e turbo taktım daha geçen hafta mazoy pompasına krom kaplama eleman taktırdım 420 liraya dahada bişi yapmayacagım zaten ben çiftciligi bıralacagım bu sene son gibi duruyo bamada hayli hayli yeter zaten 30 yıldır bizde bu babama kalsa hiçbişi yapmayacakta benim zorumla işte. Turbo basınç artırmaya gelince 200 tl civarı olursa diye bi düşündüm sonrada vazgeçtim. Yakıtta eskiden 3 litre yakardı 1000 m2 de 1 dönümde yani şimdide 2.5lt ye düştü e yeter bize. bizim topraklar agır biraz td95d lere bile 4.14 takıyorlar burada motorlar 2 litreden aşa yakmaz.A95 ufak bir motor degil ayrıca 1000 tl de senin motora hiçbirşey degil yani ama benim olay farklı işte 😀

• Beğen
Tepkiler: kubilay 85
Yani ben 4 takviye 1400d/dk yerine 1. Seri 1150d/dk ile surum yapabildim yakitt olarak nadasta ben yakitta en az %25 i gordum 8saat giden mazot 10 saat gitti buda %25 yapar ama seni bilemiyorum ne desem yani yeni bir turbo eskisine gore %10 tarassur garanti yapar ama dedigim gibi devir araliklarini gecemezsen %20 nin uzerine cikicagini sanmam aldin mi sen yoksa almadin mi ?
Biz 2. Sahibiyiz aldigimizdan beri takili turbo

• Beğen
Tepkiler: kubilay 85
Biz 2. Sahibiyiz aldigimizdan beri takili turbo

Ben sana bir tavsiyede bulunayim onzaman bunlarin pallerini pervanelerini kum cok cabuk asindiriyor ben derim ki bir sök bak bakalim asinma ne durumda ona gore zaten yilda 500 saatin uzerinde calisan 5 yillik bir traktor turbosunda yeteri kadar kum asinmasi olmustur ben bir ara sana asinmis olan fotosunuda atarim

• Beğen
Tepkiler: Akifİnanç68