Traktörünüzdeki Ön Ağırlık Ne Kadar?

Ynt: Traktörünüzdeki Ön Ağırlık Ne Kadar?

volkanuzel link=topic=80381.msg954096#msg954096 date=1420501853' Alıntı:
Neler yapabileceğin senin hayâl gücüne kalıyor artık :) Mesela tavlı yerde öne çizel (çizele seviye ayar tekerleği) arkaya roto onun arkasınada çekili mibzer takarak tek seferde anıza ekim yapabilirsin şahsen ben düşünüyorum :) ama mibzeri biraz küçültmemiz gerekecek bizim:) İndirim işi bende :)
Dediğin kombine teoride mantıklı ama pratikte zor çizeli arkadann bile zor çekerken önden nasıl itecekki? En mantıklısı sürüllmüş tarlada önden roto arkadan ekim ama ondada yine traktör basıyo arada kafam çok karışık çok :D ama sırf kariizması için bile yapılır bu ön hidrolikvarsın sadece ağırlık olsum ptonunda maketini koyarız varmış gibi gözüksün :D

İsmail Pelit link=topic=80381.msg954098#msg954098 date=1420502185' Alıntı:
Dediğin kombine teoride mantıklı ama pratikte zor çizeli arkadann bile zor çekerken önden nasıl itecekki? En mantıklısı sürüllmüş tarlada önden roto arkadan ekim ama ondada yine traktör basıyo arada kafam çok karışık çok :D ama sırf kariizması için bile yapılır bu ön hidrolikvarsın sadece ağırlık olsum ptonunda maketini koyarız varmış gibi gözüksün :D
niye geçen birisi arkasına çizel onun arkasına diskaro onun arkasına mibzer onun ardındada merdane ile ekim yapıyodu :D

volkanuzel link=topic=80381.msg954100#msg954100 date=1420502652' Alıntı:
niye geçen birisi arkasına çizel onun arkasına diskaro onun arkasına mibzer onun ardındada merdane ile ekim yapıyodu :D
Onu bende paylaşmıştım o td onları zaten çekemez çekse bile onu nasıl bir tarlada kullanacak her dönüşte tır dönderir gibi döndermesi gerek :D o değil resmebakarken traktörden başlayıp arkaya doğru ilerledim aşama aşama toprak işlemeyi anlatmış dedim bunun arkasında gübre onun arkasındada ilaç makinası vardır diyede onları takmamış nedense :D şaka bi yana itmek ve çekmek bir olmaz bence sen pto işini hızlandır :D