Triticale biçimi..

26.04.2014
1,797
1,457
41
Balıkesir

55 dekar kadar tiritcale ektim.Karma 2000 cinsi.Arpaları biçtik buğdaylarıda biçtik triticaleler kaldı.Başaklar hala sert taneler zor ayrılıyor.Başaklar hala ayrılmıyor.Depoya kavuz şeklinde geliyor.Namlu altınada kavuz şeklinde döküyor.Buğday ve arpa sorun yok çok rahar ayrıldı ve dökülmedi.O kadar sıcaklar oluyor hala başaklar gevremedi.Ne yapacaz daha önce ekip biçenler nasıl biçtiniz .

Beyler daha tiritcaleyi biçtiremedim.Daha hala kavuzundan zor ayrılıyor..Birde bugün gezim başak kırmaya başlamış tek tük..Biçerci 2 güne gelip biçecek.Arpaları haziran 20 de biçtirdik buğdayları temmuz başı tiriticaleler kaldı.Ektiğime bin pişmanım.15 gün önce bir kaç dönüm biçtirdim kavuzlarından ayrılmıyor ne biçim iş anlamadım.Cinsi karma 2000..

Beyler daha tiritcaleyi biçtiremedim.Daha hala kavuzundan zor ayrılıyor..Birde bugün gezim başak kırmaya başlamış tek tük..Biçerci 2 güne gelip biçecek.Arpaları haziran 20 de biçtirdik buğdayları temmuz başı tiriticaleler kaldı.Ektiğime bin pişmanım.15 gün önce bir kaç dönüm biçtirdim kavuzlarından ayrılmıyor ne biçim iş anlamadım.Cinsi karma 2000..
Ikindi sicaginda biçmek gerek

Yıllardır ekeriz tritikaleyi ancak ilkkez duyuyorum böyle bir sorunu..