TT50 4*4 2016

Tarla sürerken hidrolik ayarı nasıl yapılır.
İki tane kol var biri koltuk tarafında biri çamurluk tarafında bunların ayarı nasıl olacak

Sizden taraftaki diğerinden daima yukarıda olacak.Bu nun adi ceki kontröl dur ve ortakolun baglu oldugu yayla baglantilidir.
Tekerlek tarafındaki pozisyon kontrolüdür.En alt inme ve toprakta alt derinliğini belirler.

Çeki kolunu 3 -3,5 gibi getirin.Yani sizden taraftaki ni

Pozisyon kolunu en alta indirin.yani diştakini.
Surume başlayın.Patinaj yaparsa dıştaki kolu yavaş yavaş kaldırın.
T traktör rahat sürüme başlayınca.Kolu kaldırmayı durdurun.Batmazsa az indirin.Patinaj olursa az kaldırın diştakini...

• Beğen
Tepkiler: Kazmbayr46
Çeki kolunu 3 -3,5 gibi getirin.Yani sizden taraftaki ni

Pozisyon kolunu en alta indirin.yani diştakini.
Surume başlayın.Patinaj yaparsa dıştaki kolu yavaş yavaş kaldırın.
T traktör rahat sürüme başlayınca.Kolu kaldırmayı durdurun.Batmazsa az indirin.Patinaj olursa az kaldırın diştakini...
Ben tam tersiyle sürdüm yani koltuk tarafındakini en alta indirdim , dıştakini de 3 veya 4 seviyesinde kullandım...
Hem çok yoruldum hem de çok mazot yaktı...

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10
Ben tam tersiyle sürdüm yani koltuk tarafındakini en alta indirdim , dıştakini de 3 veya 4 seviyesinde kullandım...
Hem çok yoruldum hem de çok mazot yaktı...
Bir dahaki ne yaptığının tam tersini yap.Cok rahat olur .Yaptigin çiftlikten keyf alırsın.Ilerleyen zaman da her şeyi çözersin. Uzmanlaşirsin.
İki kol arasında 1-2 parmak fark olursa daha iyi olur buna karma kullanım deniyor.
Unutma senden tarafta ki daima yukarıda olmali

Teknik anlatımı da bu 20180831_113435.jpg20180831_113406.jpg

Doğrudur.Ama o zaten açıktır.
Ayrica pulluk ve kültivatör kullanimin da orta kolu üst yada orta delige takin.
İlaç makinasi gibi toprak işlemesiz işlerde yaya ve hidrolik aksama zarar vermemesi için orta kolu en alt deliğe takin.
Güle güle kullanin