Tt50 çift çeker mazotu çok yakıyor

Kultivator dediğiniz kaz ayağı denilen bizim bölgede tirmik adı verilen ekipman ben 9 lu olanını kullanıyorum
Eğer siz 11 lisini takıyor ve traktörü çok zorlayacak kadar derin sürüm yapıyorsanız bile yinede 1 litre çok fazla benim traktör bu iş için dönüme (1000 m2 için ) 500 ml ve 650 ml arasi yakıyor
Pulluk ta 1.5 litre yaksa bile kulivator pulluk tan daha geniş alan ve pulluğa göre traktörün daha rahat çektiği bir ekipman en fazla 1.5 litre nin yarısı kadar yakması lazım
Tt 50 nin deposu eğer yakıt istasyonunda doldurursaniz depo tam dolmuyor hava yapıp boşluk kalıyor ya çok yavaş dolduracaksiz yada evde kendiniz yavaş yavaş boşluk kalmayacak şekilde doldurun sonra aynı ekipman ile tarlada çift çekerde 1.vites devir 15 te traktörün zorlamaya başladığı derinlikte yani rahat çekebildigi derinlikte sürüm yapın tarlaya gidip geldiğiniz mesafeyi de göz önünde bulundurun ortalama 20 devirde 4 vites de 1 lt ile 7 km yol yapıyor diye biliyorum sonra eve gelip gitmeden önceki şekilde fulleyin ne olduğu ortaya çıksin sizde rahat edin bizde 😊😊 kolay gelsin

Ttlerde dogru aletle yakit az bu bi gercek tt65 pullukta max 1.5 ben 1.3 yaktiriyorum goblede 0.50-0.75 ama satte 13-15 yapar basit hesapla satte 7-9 litreye kadar yakabiliyor demek pullukta saatteki yakit 1.5x6 donum yine 9 litre ise gore degisiyor normal islerde ara capasi vs 3-5 litre gibi yakar salma sulamada domak dkp606 ile 1100 motor devrinde 2.5 1400 motor devrinde 3.5 1600 motor devrinde 5 litre yakar deposu 64 litre ama ben tarlada kalmamak adina 56-57 litreden fazla kullanamiyorum deposu yetersiz optimal calisma devri 200-300 devir.kaybettiktem sonra 1600 gibi kullaniyorum ben tavli surumde.4-13 seri 1 ile rahat gider

Son düzenleme:
Kultivator dediğiniz kaz ayağı denilen bizim bölgede tirmik adı verilen ekipman ben 9 lu olanını kullanıyorum
Eğer siz 11 lisini takıyor ve traktörü çok zorlayacak kadar derin sürüm yapıyorsanız bile yinede 1 litre çok fazla benim traktör bu iş için dönüme (1000 m2 için ) 500 ml ve 650 ml arasi yakıyor
Pulluk ta 1.5 litre yaksa bile kulivator pulluk tan daha geniş alan ve pulluğa göre traktörün daha rahat çektiği bir ekipman en fazla 1.5 litre nin yarısı kadar yakması lazım
Tt 50 nin deposu eğer yakıt istasyonunda doldurursaniz depo tam dolmuyor hava yapıp boşluk kalıyor ya çok yavaş dolduracaksiz yada evde kendiniz yavaş yavaş boşluk kalmayacak şekilde doldurun sonra aynı ekipman ile tarlada çift çekerde 1.vites devir 15 te traktörün zorlamaya başladığı derinlikte yani rahat çekebildigi derinlikte sürüm yapın tarlaya gidip geldiğiniz mesafeyi de göz önünde bulundurun ortalama 20 devirde 4 vites de 1 lt ile 7 km yol yapıyor diye biliyorum sonra eve gelip gitmeden önceki şekilde fulleyin ne olduğu ortaya çıksin sizde rahat edin bizde [emoji4][emoji4] kolay gelsin

Pulluk olarak kaç numara pulluk takıyorsun sen