tt60 ve arkada$ın çiftlikten görüntüler ..

Ynt: tt60 ve arkada$ın çiftlikten görüntüler ..

Ali SARAÇ link=topic=53369.msg557823#msg557823 date=1331227174' Alıntı:
hem acık hem kapalı .. dı$arıda cıkıp yemlenebiliyorlar .. ben tam çekemedim .. kapalı olan yerlerde durakları var ..
resimlerden sistemi anladım. benim söylediğimde üstü sundurmalı, bölgeye ve mevsime göre etrafın tamamı yada bir kısmı duvar, önde de yemlik yolu var. zemin yemlik önü beton geri kalan kısımlar da toprak, umarım anlatabilmişimdir.

Paylaşım için teşekkürler güzelbir sağmal işletmeniz var,acaba gübre sıyırıcı varmı? resimlerde görünmüyor hayvanlar içinde MAŞALLAH bizde süt sığırcılığı yapıyoruz açık sistem ama bu yıl aşırı yağışlı gittiği için zeminlerde sıkıntı oluştu uygun ortak olursa yeni modern bir sisteme geçmeyi düşünüyoruz.

hacimmet link=topic=53369.msg558055#msg558055 date=1331240692' Alıntı:
Paylaşım için teşekkürler güzelbir sağmal işletmeniz var,acaba gübre sıyırıcı varmı? resimlerde görünmüyor hayvanlar içinde MAŞALLAH bizde süt sığırcılığı yapıyoruz açık sistem ama bu yıl aşırı yağışlı gittiği için zeminlerde sıkıntı oluştu uygun ortak olursa yeni modern bir sisteme geçmeyi düşünüyoruz.
sıyırıcı var ama kullanmıyorlar .. ineklerin altı alınıyo sadece .. diger dana düvelerin altı 3 ayda bir kepçeyle alıyorlar .. 13 ineğinde sabah ak$am altı alındıgından sıyırıcılık bi durum yok daha henüz ..

konuya bi hort cekelim :) soran arkada$lar olmu$ sağımhane yapılan çiftliğin diğer kısımları mart ayında payla$mı$tım .. o gün nail abiye demi$im öncelik sağımhane sonra yem karma diye .. ama allah ikisinide aynı anda nasip etti arkada$a :D 6 m küplük yem karmada aldı sağımhane olunca ..

kesikbaş link=topic=53369.msg663702#msg663702 date=1355336598' Alıntı:
güzel çiftlikmiş benim dikkatimi suluklar çekti şamandıralı onlardan memmunlarmı ali gardaş bende şamandırılıya dönmek istiyom
valla memnunlarda geçen döküm mü plastik mi iyi olmuyor diyordu ama hangisi iyi hangisi kötü bilmiyorum .. kesinlikle birine bi$ey olsa yedeği var hemen takarlar yenisini .. hayvan taze su iciyormu$ vs vs bi$eyler demi$ti ..

Ali Abi Sana Bi Sorum Olucak New Holland ' ın Tdd Serilerinin Kabinin Üstü Cammı Yoksa Düz Tavanmı Yanıtlarsan Sevinirim Casenin Jx Serisi Cam Tavan New Holland ' ıkide Öylemi Merak Ettim :)