Tümosan liftomatic yerindeki vida

Selamün aleyküm
Arkadaşlar bu fotoyu sahibindende buldum benim 9580 2009 tümosanda da aynı vida benzeri şeyden var resmini koydum ve işaretledim. Vida gibi elinizle döndürerek çıkartabiliyorsunuz. Görebildiğim kadarıyla alttan elektrik kablosu bağlı galiba. Ne olduğunu ne işe yaradığını anlayamadım. Birde fotosu bende yok ama traktörün altında hidrolik pompasından gelen yağın valflere ve arka askı kollarına dağıldığı kutu benzeri şeyde elektrik soketi takılı soketin kablosu traktörün arka kısmında ikiye ayrılıyor biri kabinin altında diğeri çamurluğun dibinde ucu açık soketlerle boşta duruyor. Bir de traktörün arkasında ekipman varken ekipmanı yukarı doğru vuruntu yapacak şekilde titretiyor ve stop edince arka kolları çok yavaş bir şekilde indiriyor. Pompa filtre ve yağ değişti yinede düzelmedi. Bilgisi olanlar bunlar hakkında bilgi verirse sevinirim internette birşey bulamadım.

Screenshot_20231122-115237~4.png

Öncelikle teşekkür ederim. Kaldırıp indirirken takılma olmuyor çok akıcı bir şekilde inip kalkıyor. Koltuk altındaki kırmızı ve siyah vanalarla ilgili olabileceğini söylemişlerdi onlarlada uğraştım ama olmadı sizin söylediğiniz gibiyse nasıl tamir edebilirim.
İçi açılıp bakılması lazım evde yapılacak bi iş değil sorun pistonda da olabilir beyinde de olabilir değişmesi gerek bazı tumosanlarin hassasiyeti milli dıştan çubuklu oluyo o buçuğun altı biyere çarpınca ya ayarı kaçıyor ya beyin arızalaniyor. Iyi bi tamircinin bakıp incelemesi lazım

İçi açılıp bakılması lazım evde yapılacak bi iş değil sorun pistonda da olabilir beyinde de olabilir değişmesi gerek bazı tumosanlarin hassasiyeti milli dıştan çubuklu oluyo o buçuğun altı biyere çarpınca ya ayarı kaçıyor ya beyin arızalaniyor. Iyi bi tamircinin bakıp incelemesi lazım
Bizimki yan koldan alıyor hassasiyeti. Haliyle dışarıda. Onu satın alıp değiştirebilir miyim eğer onda bir arıza varsa. Sanayiden bu kadar uzak durmaya çalışma sebebim köyümüz ilçeye uzak ve ilçede de tek Tümosan servisi var. Mecbur kalmadıkça gitmek istemiyorum açıkcası. Tekrardan teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: ilyas35