TÜMOSAN TRAKTÖRLERİ HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ

Ynt: TÜMOSAN TRAKTÖRLERİ HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ

tumosan denince aklıma ilk önce o müthiş motor sesi taa ciğerinden gelen ses geliyor
ama bana göre klasık seriler daha güzel onların tek eksik yanları ortadan vites olmalarıydı
tumosan şimdi onlarıda yandan vites yaptı şahane oldu
new holland kullanıyorum ama tumosanı çok beğeniyorum hoşuma gdiyor

pusat link=topic=776.msg736328#msg736328 date=1366909296' Alıntı:
biz dededen toruna tümosan kullanıcısıyız 2 ay önce 1998 model tümosan 74 80 imizi verip 8185 aldık memnun olmasak gider yine tümosan alırmıydık?
Evet sizde haklısınız internette sacma sapan videolar ve resimler dolaşıyo tümosanı kötülüyolar bunların hepsi kasıtlı yapılıyor.
Bende tarlada td 65 le pancar yüklerken traktör 2 ye bölündü vidaları koptu ben gidip bunun resimlerini vs. paylaşamazmıydım? şimdide elimde erkunt videoları var daha 2013 model traktör arıza verdi bu gün serviste kim bilir nezamana cıkacak?
Ama tümosan öyle değil servis 7 gün 24 saat hizmette ayrıca her ay traktörleri kontrole geliyorlar Başka bi firmada varmı bu servis ağı?
Ayrıca ben bu traktörü 75 bin tl ye aldım diğer markalardan varmı 75 bin tly 85 hp traktör satan?
ayrıca Tünosan çok yakıyomuş pehhh :) bende kullanıyorum 2500 m karede 3 litre yakıyo varmı bu kadar az yakan diğer marka ?
kardeş bölünmicek diye bişey yokki
kul yapısı
birazda kullanan kişi ye bağlı olrak daolabilir

arapörenli link=topic=776.msg736332#msg736332 date=1366909700' Alıntı:
vıdeolardan bırınıde atan benım.arkayı dagıtan tumosan dıe.bızzat koyumde oldu servısle tarlaya gıttık ve ben vıdeoya aldım.demıssınkı td65 bolundu.bolunebılır kul yapısı ama 1 veya 2 tane.pekı tumosan neden daha fazla kalıte yok.yakma olayına gelınce koyumuzdede var tumasan kullanıcıları hıcte az yakan dıyen yok çekısı guzel ama yakıyor dıolar.pancar yerınde 2.5lt anızda 1.8 yaktı 90-80 tumosan.dekar 1000 metre kare.ikincisi sızın oraların topragı yumusak.örnegın bızım burda td 85 dekarda 2 lıtre yakarken sıvrısahısar ılcesıne baglı bı koyde adam ıddaa edıyor 1lıtre yakıyo dıe.neden toprak yapısı kül
Eeee o zaman herkese kendi traktörüü iyi bizim burası tümosana dönüyorr birgün eşmekaya tüm tümosan olacak gecen sene sizin gibi düşünenler şimdi tümosan aldı!...
cesur631 link=topic=776.msg736364#msg736364 date=1366912853' Alıntı:
kardeş bölünmicek diye bişey yokki
kul yapısı
birazda kullanan kişi ye bağlı olrak daolabilir
Bende onu demek istiyorum zaten kul yapısı olabilir ama iş tümosana gelince olay oluyor kim ne derse desin benim gönlümde tümosan Birinci güçç*-*

UÖZKAN.77

0 km aldığı arabanın (uçan tenekelerin) sol aynasına opsiyon olduğu için ek ücreti ödeyen bir milletiz ne yazık ki... Merhum Sabancı TOYOTA ' yı getirdi de millet gerçek arabayla tanıştı...

Söylediğin söz doğru ama bir eksiği var gibime geliyor bildiğim kadarıyla Tümosan da ilk çifçekeri ürettide diğer traktör üreticileri veya ithal edenlerde piyasaya çifçekeri veya dört çekeri sundu çiftçimiz çekerle tanışma fırsatı buldu yoksa daha çok tek çekeri kakalayıp paraları hiç edeceklerdi.

bizim kütahyada tümosan ve erkunta dönüş var diyebilirim önceden fuarda satış rekoru kıran nh lerde bu sene yüzde kırk satış azaldı hangi bayiye gidersen git önü 2.el traktör doldu çiftçimiz bişeylerin farkına varıyo ayrıca bizim burdaki tümolar niye arka kitlemiyo yada çok yakmıyo yada bölünmüyo :S

aynen bende bizim burda ne bolunen tümosan gördüm nede kitleyen yada dağitan illaki arıza veriyo hangisi vermiyoki.zaten hiç biri sağlam yapmıyor eskiden adam bi traktor alırdı 15-20 sene kullanırdı.şimde herkez 20 sene traktor kullansa kime satacak bu kadar malı.o yuzden hepsi aynı hepsi arıza veriyo.ha tümosan da ucuz diğerlerine gore her işi de yapiyo.fark bu.

akadaşlar teknoloji ilerledikçe malzeme kalitesi düşüyor ve donanım özellikleri artıyor dolayısıyla buda daha fazla arızayı tetikliyor birde kullanıcıdan kaynaklanıyor traktörleri çok hırpalayan gördüm buna fent getir mutlaka bir yerinden arıza verir

Yerli düşmanı, yabancı hayranı olmayı elbette tasvip etmiyoruz.

Lakin;

* 50 sene önce havalı traktörler üretilmişken neden hala havasız traktör de ısrar edilir (havalı römork freni kötü mü olur)

* bugün artık yolcu koltuğu neden standart değildir

* sürücünün zor sığdığı kabin yerine geniş-ferah kabinler çok mu zordur (Zetorun kabininden 2 kabin çıkar, Kubotanın kabinine oturan bi daha kalmak istemez... biz niye yapmayalım)

* ses izolasyonu sessiz kabinler-motorlar çok mu lükstür (Tümoyla taş toplama makinasıyla çalışan tanıdık var, 1 gün çalıştımı 2 gün dinlenmek zorunda kalıyor-gerçi biraz da taş toplama makinasından...)

* dünya çapındaki traktörlerin neredeyse hepsinde levye direksiyonun solundadır (JCB-Hiromek gibi...) bu çok mu zor4

* vitesin yanındaki levyeyi ne yapayım, zaten vitesin orya uzandıktan sonra geriye de takarım. Ön kepçe için-hızlı manevra için direksiyonun solunda levye şart...

Yıl olmuş 2013 artık standartlar yükseldi, çiftçi saatlerce çalıştığı makinadan haklı olarak konfor-rahat bekliyor...

Ayrıca ne yazık ki uluslararası yarışlarda tek bir yerli traktörümüz henüz yok!

Zaten yerlilerin ne kadarı-hangi parçaları yerli o da ayrı mesele...

Eğri oturup doğru konuşalım bırak dereceye girmeyi yerli hangi traktörü uluslararası bir pulluk veya ağırlık veya benzeri yarışta gördük!

Tarım alet-ekipmanlarında dünya standartlarını yakaladık ama traktörde halen çok fırın ekmek yememiz lazım...

İnşallah o günleri de tez zamanda görürüz...

yürü be koçum kim tutar seni . şaka bir yana gencim okadar gaza gelmişsin veya traktörlerden hoşnut değilsinki bunları yazıyorsun. amma suçlu gene biziz zırt pırt traktör değiştirirsek fabrikalarda bize elindekini kakalarlar acil olmadıkça makina almassak karşı tarafta kendine çeki düzen vermek zorunda kalır.ben şuandaki hiçbir makinaya güvenemiyorum .onun için biri 87 diğeri 75 model makinalar bana yetiyor. şimdiki makinaların 5,10 sene sonraki akibetlerini izlemeye çalışıyorum.

selam arkadaşlar... 2013 model yandan vitesli 8000 serisi tümosan alan arkadaşlar iyi veya kötü yanlarını paylaşabilirlermi 80 95 veya 80 85 olabilir bayii baya değişikler yapıldı dedi öntakım piston ilavesi motoru çalmasınlar diye bi dalga takmışlar cereyanımı kesiyomuş. bide hırsız sade onu alsa sen nasıl çalıştırcan neyse yorum yapan arkadaşlara şimdiden teşekür kolay gelsin....

UÖZKAN.77 link=topic=776.msg737124#msg737124 date=1367103779' Alıntı:
Yerli düşmanı, yabancı hayranı olmayı elbette tasvip etmiyoruz.

Lakin;

* 50 sene önce havalı traktörler üretilmişken neden hala havasız traktör de ısrar edilir (havalı römork freni kötü mü olur)

* bugün artık yolcu koltuğu neden standart değildir

* sürücünün zor sığdığı kabin yerine geniş-ferah kabinler çok mu zordur (Zetorun kabininden 2 kabin çıkar, Kubotanın kabinine oturan bi daha kalmak istemez... biz niye yapmayalım)

* ses izolasyonu sessiz kabinler-motorlar çok mu lükstür (Tümoyla taş toplama makinasıyla çalışan tanıdık var, 1 gün çalıştımı 2 gün dinlenmek zorunda kalıyor-gerçi biraz da taş toplama makinasından...)

* dünya çapındaki traktörlerin neredeyse hepsinde levye direksiyonun solundadır (JCB-Hiromek gibi...) bu çok mu zor4

* vitesin yanındaki levyeyi ne yapayım, zaten vitesin orya uzandıktan sonra geriye de takarım. Ön kepçe için-hızlı manevra için direksiyonun solunda levye şart...

Yıl olmuş 2013 artık standartlar yükseldi, çiftçi saatlerce çalıştığı makinadan haklı olarak konfor-rahat bekliyor...

Ayrıca ne yazık ki uluslararası yarışlarda tek bir yerli traktörümüz henüz yok!

Zaten yerlilerin ne kadarı-hangi parçaları yerli o da ayrı mesele...

Eğri oturup doğru konuşalım bırak dereceye girmeyi yerli hangi traktörü uluslararası bir pulluk veya ağırlık veya benzeri yarışta gördük!

Tarım alet-ekipmanlarında dünya standartlarını yakaladık ama traktörde halen çok fırın ekmek yememiz lazım...

İnşallah o günleri de tez zamanda görürüz...
devlet elinde çürümeye terk edilen fabrikadan ne bekliyorsunki dün 60, 74,82 hp 3 çeşit traktör çıkartan devlet fabrikası şimdi160 çeşit traktör çıkartıyor hepside canavar gibi zamanla hepsi olacak yeterki siz destek yerine köstek olmayın

bırak arkadaş neden bahsediyorsun avrupa ülkelerinin teknoloji rahatlık konfor unu en aşagı 10 sene geriden takip ediyoruz bu sadece traktörde degil teknolojik olarak arge olarak çok geri oldugumuzu düşünüyorum...

barış pala link=topic=776.msg740248#msg740248 date=1367873610' Alıntı:
bırak arkadaş neden bahsediyorsun avrupa ülkelerinin teknoloji rahatlık konfor unu en aşagı 10 sene geriden takip ediyoruz bu sadece traktörde degil teknolojik olarak arge olarak çok geri oldugumuzu düşünüyorum...
avrupa gibi tarlalarınmı var traktörün dolana dolana başı dönüyo konfor teknolojik olsa neolur olmasa neolur onlar karın doyurmuyor

Fiyatının, diğer traktörlere nazaran ucuz olmasından dolayı tercih edilen,günümüz ihtiyaçlarını karşılamayan,eskimiş teknoloji kullanan bir traktör markasıdır.

MAZOT,GÜBRE,TOHUM,İLAÇ VSVS.. FİYATLARININ ÇOK YÜKSEK, HASAT EDİLEN MAHSÜL FİYATLARININ DÜŞÜK OLDUĞU BİR ÜLKEDE KONFORLU VE YÜKSEK TEKNOLOJİ ÜRÜNÜ BİR TRAKTÖR ALMAK PEKTE AKIL KAARI BİR İŞ DEĞİL. BENCE TÜMOSAN BU ŞARTLARDA TÜRKİYE ÇİFTÇİSİNE UYGUN BİR TRAKTÖR MARKASI