TÜMOSAN YINE BOLUNDÜ

Ynt: TÜMOSAN YINE BOLUNDÜ

bu aralar tümosanı karalamaya dönük büyük bir kampanya var her yerde birkaç resim çıkıyor belkide kaza yapmıştır burda, Ön yargılı olmayalım ülkemizin yüzde yüz yerli tek traktörü bu olayları bu kadar çok büyütmeyelim fabrika arkasındadır sorunları çözüyordur belkide nalının arkasındadır. bu olayları başına gelen kişilere sormak lazım ?

bu bölünme işi kullanıcadan kaynaklanıyor tumosan kullananlar genellıkle traktöre acımaz ne verıdiyse zorlar,avrupa traktör kullananlar newhollanda dahıl buna taksı gıbı kullanıyor traktöre bizey olacak dıye agaç golgesınden bile geçmıyo parcası pahalı servısı yok diye tumosanların bolunmesının sebebı hor kullanmak bırazda malzeme kalıtesızlıgı

sagalassos link=topic=79778.msg945395#msg945395 date=1418384512' Alıntı:
ARKADAŞLAR ben Fiat traktör kullanıyorum. Ortadan bölünme konusunda traktörün markasından önce, traktörü sürekli kullanan mal sahibine söz söylememiz lazım. Çünkü traktörü her türlü ağır işte kullanıyoruz, ama iş bitimi yağ kaçıran yeri var mı, altında üstünde gevşeyen somun vida var mı bakmıyoruz. Tüm traktörlerde sistem aynı, traktör 3 parçadan oluşur. ön düzen , motor blok ve defransiyel... yani 12 adet somun sayesinde , daü tepe gidiyoruz.... Sen bu somunları kontrol etmezsen bölünürsün arkadaş.

Mutlaka kontrol ederim. Ağırlık, bijon ve şanzuman vidalarını. Özellikle çok çalışan traktörlerin motoru şanzumana bağlayan
somunlar çok az da olsa gevşeme yapar. Bunlar kontrol edilir. Yüklü olarak batmış traktörü kurtarmak için kamyon veya başka traktörle çekmek gerekince 'YAVAŞ YAVAŞ ASILMAK GEREKİR' eğer birden 'VURDURA VURDURA ÇEKİLİRSE' bütün traktörler bölünür.

sagalassos link=topic=79778.msg945395#msg945395 date=1418384512' Alıntı:
ARKADAŞLAR ben Fiat traktör kullanıyorum. Ortadan bölünme konusunda traktörün markasından önce, traktörü sürekli kullanan mal sahibine söz söylememiz lazım. Çünkü traktörü her türlü ağır işte kullanıyoruz, ama iş bitimi yağ kaçıran yeri var mı, altında üstünde gevşeyen somun vida var mı bakmıyoruz. Tüm traktörlerde sistem aynı, traktör 3 parçadan oluşur. ön düzen , motor blok ve defransiyel... yani 12 adet somun sayesinde , daü tepe gidiyoruz.... Sen bu somunları kontrol etmezsen bölünürsün arkadaş.

Kesinlikle haklısınız hatta bu bölünmenin miladı olan valtra-cultra meselesi civataların gevşemiş hatta birinin düşme noktasına kadar gelmiş olması sebep olmuştu.
Yalnız çoğu bölünmeler ne yazık ki civatadan değil direk dökümden

körsaban link=topic=79778.msg945486#msg945486 date=1418404422' Alıntı:
bölünmüş bi nh varmıki
nh yi pek takip etmedim icin bilmiyorum ama bakmak lazm vardir mutlaka hor kullanirsan hepide bölünur ama daha bölünmus ls gormedim
YUSUFTUYLUOGLU link=topic=79778.msg945487#msg945487 date=1418404599' Alıntı:
boşverin vatan bölünmesin..
traktörler teferruat..
yusuf emmi son noktayi koydu

Mustafa 66 link=topic=79778.msg945497#msg945497 date=1418406632' Alıntı:
En son bolunme konusu olarak bu acildi buna dun yorum yaparkn de merak ettim aceba hic bolunen nh varmi diye googleden falan baya aradim arastirdim bolunmus bi new,holland bulamadim malesef
bn de bi goz attim nh yok bölünmus
ama googlede en cok tumo var bolunmus gusül gerekli bnce
evet arkadslar var mi bolunmus nh görem eden duyan