turbonun üzerine IDA taktıranlar varmı memnunmusunuz ?

Ynt: turbonun üzerine IDA taktıranlar varmı memnunmusunuz ?

UĞUR YILDIZ link=topic=80202.msg950750#msg950750 date=1419856622' Alıntı:
2004 MODEL TD 65 TURBONUN ÜZERİNE IDA TAKTIRSAM ÇEKİŞ ARTARMI ?
bende de new holland tt 65 var turbolu ben de düşünüyorum taktırmayı düşünüyorum nereden bulacağız bu parçayı bir de takıldıktan sonra pompaya ayar yapmak gerekiyor mu

rdvnbzgc link=topic=80202.msg955945#msg955945 date=1420926221' Alıntı:
bende de new holland tt 65 var turbolu ben de düşünüyorum taktırmayı düşünüyorum nereden bulacağız bu parçayı bir de takıldıktan sonra pompaya ayar yapmak gerekiyor mu
Pompa Tamircilerinde yani Bosch Center lerde mevcut, pompada LDA tapası mevcutsa bu takılıyor, üzerinde turbodan gelen bir hava hortumu var , traktör yani motor ani bayılırsa, eksantrik yavaşladığı için mazotu az veriyor bayılma devam ediyor. LDA takıldığında bu duruma etkisi şöyle; motor ani bayıldığında turbo devri yüksek olduğu ve hava basıncı düşmediği için LDA ya hava veriyor ve LDA nın içinde bulunan sübap açılıyor pompaya ilave mazot gönderiyor. Böylelikle bayılma( kesilme) bir nevi önlenmiş oluyor.
Bu konuda daha fazla bilgisi olanlar anlatsa daha faydalı olur, çok pahalı bir düzenek değil, fiyat yazmıyorum. Herkesin bir tanıdğı pompa tamircisi vardır fiyat buna göre değişir.Ayar gerekmiyor.

aslında traktörüm güzel çekiyor 4 ton römork artı 10 ton yük ile ciddi rampaları seri iki ile çıkıyor arkadaşta lda lısı var 1buçuk ton römork artı 8 ton yükle seri 3 ile çıktığını söylüyor bana abartıyor gibi geliyor ama aynı rampada bir vites fazla yük az ama 3 seri bir vites acaba lda olduğu için mi öyle traktörün beygir gücü artıyor mu çok değişiyorsa taktırmayı düşünüyorum açıkçası