Türk bayrağına çirkin saldırı

Katılım
18.02.2011
Mesajlar
5,881
Konum
sivas

Ankara ile Bağdat arasındaki 'Irak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Tarık El Haşimi' nedeniyle başlayan kriz nedeniyle Şiilerin yoğun olarak yaşadığı Basra ' da Türkiye ' ye karşı protesto gösterisi yapıldı.

TÜRK BAYRAKLARI ÇİĞNENDİ

300 kişilik bir grup Türk Başkonsolosluğu ' nun önünde Türkiye aleyhine sloganlar attı, ellerinde bulunan Türk bayraklarını yırtıp çiğnedi.

BOYKOT ÇAĞRISI

Basra Başkonsolosluğu ' ndan edinilen bilgiye göre ilk protesto gösterisi 9 Mayıs ' ta yapılmıştı. Dün yapılan protesto gösterisine de daha kalabalık bir grup katıldı. Eylemde, Türkiye ' nin Haşimi ' yi 15 gün içinde iade etmemesi durumunda Türk mallarının boykot edileceği öne sürüldü. Şii göstericiler 'Türkiye, Sünni Haşimi ' yi destekliyor. Şiiler bundan rahatsız' sloganları da attı. Haşimi ' nin terörist olduğunu da savunan Şii göstericiler, 'Türkiye, Haşimi ' ye sahip çıkıyor. Türkiye ' nin Sünni gündemi mi var' diye sordu. Protesto sırasında dağıtılan broşürlerde de, 'Türkiye ' ye hayır', 'Boykot kapıda' yazdığı öğrenildi.

Türkiye Dışişleri Bakanlığı da yazılı bir açıklama yaparak gösteriyi kınadı. Açıklamada, 'Bazı kendini bilmez çevrelerce maniple edildiği aşikâr gösteride Türk bayrağına karşı gerçekleştirilen çirkin davranışın şiddet ve nefretle' kınandığı ifade edildi.
 
Katılım
10.08.2010
Mesajlar
0
Konum
Sivas
Ynt: Türk bayrağına çirkin saldırı

Şerefsizler kendilerini bir halt sanıyorlar daha dün amerikanın köpekleriydi..
 
Katılım
20.11.2010
Mesajlar
5,221
Konum
Denizli
Ynt: Türk bayrağına çirkin saldırı

türkiye haşimiye neden sahip çıkıyor acaba .... bayrağı çiğneyip yırtmak savaş sebebidir
 
Katılım
18.01.2009
Mesajlar
10,733
Konum
Bursa

Ynt: Türk bayrağına çirkin saldırı

denilecek şeyden çıktı, artık yapılacak çok şey var aslında bu şerefsizlere ama... sop-*-sa at-*-* kız-*sw duva*-*0
 
Katılım
18.02.2011
Mesajlar
5,881
Konum
sivas
Ynt: Türk bayrağına çirkin saldırı

ah sözde de olsa müslüman olmasalar işte sop-*-sa sop-*-sa sop-*-sa sop-*-sa sop-*-sa sop-*-sa
 

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt