Türk çiftçisi dünyaya örnek

Katılım
27.05.2008
Mesajlar
9,405
Konum
Kırıkkale

ShiftDelete.Net'in haberine göre en yeni mobil teknolojilerin ve cihazların duyurulduğu Barselona'daki Mobile World Congress'in açılışında dünyanın en büyük GSM şirketlerinin CEO'ları konuştu.

İlk olarak Telecom Italia CEO'su Franco Bernabè'nin söz aldığı panelde, GSM şirketlerinin şu anda 6 milyar kişiye hizmet verdiği ve 2015'te bu rakamın 9 milyarı geçeceği belirtildi.şirketlerinin şu anda 6 milyar kişiye hizmet verdiği ve 2015'te bu rakamın 9 milyarı geçeceği belirtildi.

Eğitim, sağlık, ticarette yaşanan değişimden bahseden Franco Bernabè'nin ardından sözü China Mobile CEO'su Li Yue aldı.

Şirketlerinden baheden Yue'nin verdiği rakamlar inanılmazdı. 900 bin baz istasyonu, 1 milyon mağaza, 655 milyon aboneden bahseden Yue, mobil internet stratejilerini paylaştı.

Akıllı ve kolay kanallar üzerinden müşterilerine ulaşmak istediklerini belirten Li Yue, açık platformlarla geliştirilen uygulamaları, kullanışlı arabirimlerle günlük hayata uygulayacaklarını belirtti.

Kendi diliyle konuşmasını yapan Li Yue'nun yaşattığı iletişim sıkıntısından sonra katılımcılara, esprileriyle bir anda sıcak bir hava estiren Vodafone CEO'su Vittorio Colao ise çok önemli bilgiler verdi. Birçok ülkede faaliyet gösteren Vodafone'un elde ettiği bilgilere göre 2016'ya kadar 10 milyardan fazla cihazın internete bağlı olması, 2.3 milyar cihazın da kendi arasında haberleşmesi bekleniyor.

Türk çiftçisi, teknolojide dünyaya örnek oldu

Konuşmasına devam ederken tüm dünyaya örnek olarak gösterdiği projeler arasında Vodafone Türkiye tarafından gerçekleştirilen Vodafone Çiftçi Kulübü'nü katılımcılara anlatan Colao, Türkiye'de 600 bin çiftçinin kullandığı bu servis sayesinde 2020'ye kadar tüm dünyaya 140 milyar dolar tasarruf sağlayabileceğini belirtti.

Ayrıca bu çözümlere benzer olarak eğitim ve sağlık hizmetlerinde kullanılacak mobil teknolojilerle dünyaya önemli katkıda bulunacaklarını anlattı.


 
Katılım
16.04.2010
Mesajlar
692
Konum
0629
Ynt: Türk çiftçisi dünyaya örnek

Bundamı Türk çiftçisi dünyaya örnek olmuş..!
Bende zannettim ki,
Türk çiftçisi öyle birşey üretmişki dünyada eşi benzeri yok. Yada 1 litre mazotla 5 dönüm yer sürecek yeni bir aparat geliştirmiş..!
Vah vah benim köylüm tüketime yönlendirilmiş,
Köyde durduk yerde sel koparmış ağustosun sıcağında,
Evinin önündeki kışlık yakacağını sele kaptırmış,
Sele kaptırdığı kışlık yakacağından sadece 2 kütük kurtarmış
ve bunuda dünyaya örnek oldu diye reklam malzemesi yapmışlar.
Yazıklar olsun...
 
Katılım
27.05.2008
Mesajlar
9,405
Konum
Kırıkkale
Ynt: Türk çiftçisi dünyaya örnek

geçe o işleri biz akla fikre gelmeyenlerde işe güce lazım olmayan para haryacan işlerde birinciyiz.
 
Katılım
11.03.2011
Mesajlar
42
Konum
kayseri
Ynt: Türk çiftçisi dünyaya örnek

valla bende yüksek malitle üretim yapabildiğimiz için örnek olduğumuzu sandım
 
Katılım
01.08.2010
Mesajlar
4,843
Ynt: Türk çiftçisi dünyaya örnek

Asıl örnek olunması gereken konu mazot pompasını her mazot aldığımızda g.tümüze soktukları halde isyan çıkmamasıdır.
 
Katılım
07.09.2011
Mesajlar
6,644
Konum
Nevşehir -Kırşehir

Ynt: Türk çiftçisi dünyaya örnek

elbette TÜRK çiftçisi dünyaya örnek..nasılmı..biride ben olmak üzere..yıl 12 ay kendi işinde köle gibi calışıp..sonrada ürettiği ürünün degerinin altında satıp..geri o ürünün işlenmişini sattıgı ürünün 4 katı paraya satın aldıgı için..misal bugdayı kilosunu 55 kuruşa satıp geri 250 gram ekmek olarak 60 kuruştan alarak..arpayı 40 kuruşa satıp içinde sattıgı arpanın ceyregini yani fenni yemi 75 kuruşa alarak..verilen her zamada ses cıkarmayıp sinesine cekerek..
 
Katılım
27.05.2008
Mesajlar
9,405
Konum
Kırıkkale
Ynt: Türk çiftçisi dünyaya örnek

ben bu konuda çiftçi, köylü, üretici, traktörcü, kamyoncu, esnaf, biçerci, pzarcı artık başka kim varsa anlamıyorum.adamlar çok sakin ve hayatlarından çok memnun...
 

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt