üzüm bağımız (cebrail düzenli) arkadaşım için (ibrahim_11)

Ynt: üzüm bağımız (cebrail düzenli) arkadaşım için (ibrahim_11)

ibrahim_11 link=topic=73696.msg863039#msg863039 date=1394499991' Alıntı:
sağol kübilay ilk başta bize ağır gelir bağcık td65d yi satıp almam lazım bütün ekipman td ye göre ama bi t 480 bakıyorum çaktırmadan :)

abi nabıcan 480i yav :S 'td75b' alırız 65in ekipmanlarını da her türlü şeyeder o ;)

yok kubi ömer traktor diycekti dili sürtüştü ;D

ne bileyim be abi rüyamda tekerini görsem trilyoner oldum sanarım o derece yani ;D

Maaşallah bütün bağcılarda burada..
Güzel üzümler yetiştirmişsiniz.
-Omca aralarını omca pulluğu ile temizleseniz verim artışınız olur sanırım.
-Su işini nasıl hallediyorsunuz? Karık açarak mı, salma mı? Damlama göremedim.Belki de sulamıyorsunuz.
-Gübrelemeyi nasıl yapıyorsunuz? Sıra aralarından mı, yapraktan mı,köklere yakın çizi açarak ordan mı?
-Beton direklerden memnun musunuz? Bağı suluyorsanız eğilen direk oldu mu?
-Budamayla nasıl başa çıkıyorsunuz?
Teşekkürler.

Göktürk- link=topic=73696.msg863412#msg863412 date=1394559756' Alıntı:
Maaşallah bütün bağcılarda burada..
Güzel üzümler yetiştirmişsiniz.
-Omca aralarını omca pulluğu ile temizleseniz verim artışınız olur sanırım.
-Su işini nasıl hallediyorsunuz? Karık açarak mı, salma mı? Damlama göremedim.Belki de sulamıyorsunuz.
-Gübrelemeyi nasıl yapıyorsunuz? Sıra aralarından mı, yapraktan mı,köklere yakın çizi açarak ordan mı?
-Beton direklerden memnun musunuz? Bağı suluyorsanız eğilen direk oldu mu?
-Budamayla nasıl başa çıkıyorsunuz?
Teşekkürler.
traktorun yanına takılan pulluktan var onunla sürüyoruz zaten diblerini
damlama ile suluyoz gübreyide damlamadan veriyoz
beton direkler bazen yatma oluyor senede 3yada 5 tane
budamayı kendimiz yapyoz şuan budaması bitti
yazın yaprrak alma işini işçiye yaptıryoz
teşekür ederm
hacimmet link=topic=73696.msg863472#msg863472 date=1394563152' Alıntı:
Maşallah güzel bağınız var paylaşım için teşekkürler.
sağol abi ben teşekür ederm

kubilay07 link=topic=73696.msg862712#msg862712 date=1394480780' Alıntı:
şaraplık üzüm hasat şeysi demi ömer o ? :) hemi de mavi olanından :)
yok kubi ömer traktor diycekti dili sürtüştü ;D
:D Hea Üzüm Hasat Şeyediyo O Makine :) Dün Yeni Videosunu Paylaştılar Youtube ' da, Osman Abi de Bizler İçin Burda Paylaşmıştı...

Abi Şaka Bir Yana, Benim Teknoloji Bakımından Temel Düşüncem Şöyle; 'İmkanlar Dahilinde İnsan En İyisine Layıktır.'
Bu Yüzden Sürekli Derim, Senin İmkanın Var, Neden Daha İyisini En Yenisini Almak Yerine Orta Düzey Bir Makine Tercih Ettin...

En Ufak Örneği İle Kabinli Klimalı Traktör Varken Neden Tenteli Traktöre Bineyim...

Biz 2009 ' da CONNECT Alırken Mesela O Sıra Durumumuz Wv Jetta ' ya Yetiyordu, Onu Almaya İmkanımız Vardı Yani, Dedem Kendi Dükkanına Mal Getiririrm Arada Diye Connect ' i Tercih Etti Babamın Fikrini Değiştirdi...

Kısaca 'At Dururken Eşeğe Binmekle Uğraşmamalı.' Bence...

O Yüzden Hiçbirşey İmkansız Değildir İbrahim Abi, İlerleyen Zamanlarda Belki Bu Makine İle Yapıcan Hasatını, Neden Olmasın Yani...

Ben Teknoloji İçin Böyle Düşünüyorum :)

omerfarukkoc link=topic=73696.msg863693#msg863693 date=1394576307' Alıntı:
:D Hea Üzüm Hasat Şeyediyo O Makine :) Dün Yeni Videosunu Paylaştılar Youtube ' da, Osman Abi de Bizler İçin Burda Paylaşmıştı...

Abi Şaka Bir Yana, Benim Teknoloji Bakımından Temel Düşüncem Şöyle; 'İmkanlar Dahilinde İnsan En İyisine Layıktır.'
Bu Yüzden Sürekli Derim, Senin İmkanın Var, Neden Daha İyisini En Yenisini Almak Yerine Orta Düzey Bir Makine Tercih Ettin...

En Ufak Örneği İle Kabinli Klimalı Traktör Varken Neden Tenteli Traktöre Bineyim...

Biz 2009 ' da CONNECT Alırken Mesela O Sıra Durumumuz Wv Jetta ' ya Yetiyordu, Onu Almaya İmkanımız Vardı Yani, Dedem Kendi Dükkanına Mal Getiririrm Arada Diye Connect ' i Tercih Etti Babamın Fikrini Değiştirdi...

Kısaca 'At Dururken Eşeğe Binmekle Uğraşmamalı.' Bence...

O Yüzden Hiçbirşey İmkansız Değildir İbrahim Abi, İlerleyen Zamanlarda Belki Bu Makine İle Yapıcan Hasatını, Neden Olmasın Yani...

Ben Teknoloji İçin Böyle Düşünüyorum :)
sağol ömer düşüncen için çok teşekür ediyorum
evet belki ilerleyen zamanda daha ne makineler ve ekipmanlar çıkıcak
bizim td65d 25.09.2005de alındı ozaman kabinli almak hiç aklımızın uçundan bile geçmedi şimdi aklıma yanıyorum 15binde fark olsa bidahakine kabinli alıcam ayrıca şuan aklımda tek traktor var nh t4 75 modeli inşallah newholland fabrika gezisinde kullanma şansı tanırlar

fotolar çok güzel daha önce internetten araştırıp resimlerini görmüştüm ama şahsi foto yu ilk defa gördüm bendede 45-50 dekar bağ var ama benim çeşitlerim karışık Cabernet Sauvignon Merlot Shiraz Papaz Karası bunlar şaraplık üzüm çeşitleri bu yılda yemelik olarak Alfons Red Globe Hamburg Misket i ektim ama bizim buralarda pek denemeyen çeşitler artık bekleyip görücez :S