Yağlık Ayçiçeği biçimi yapanlar verim ve fiyatları paylaşalım

Ynt: Yağlık Ayçiçeği biçimi yapanlar verim ve fiyatları paylaşalım

bu sene ayçiçeği güzel para yapıyor ama verimleri düşük yaptı yine bereket versin 910 dekar ayçiçeğim vardı 186 ton çıktı 200 kg ' yi biraz geçmişiz 1,70 krş ' a sattım kilosunu yine çok şükür verim iyice düşük değil benim dün birtane yer biçtim 130 kg çıktı

djzeus link=topic=58054.msg626912#msg626912 date=1346761369' Alıntı:
bu sene ayçiçeği güzel para yapıyor ama verimleri düşük yaptı yine bereket versin 910 dekar ayçiçeğim vardı 186 ton çıktı 200 kg ' yi biraz geçmişiz 1,70 krş ' a sattım kilosunu yine çok şükür verim iyice düşük değil benim dün birtane yer biçtim 130 kg çıktı
kardeş nereye sattınız 1,70 e söyle bizde satalım oraya

marmara591 link=topic=58054.msg626934#msg626934 date=1346765006' Alıntı:
kardeş nereye sattınız 1,70 e söyle bizde satalım oraya
Yağlı tohumlara yıllardan beri vermiyorum ayçiçeği tam bir çiftçi düşmanı yağ oranın yüksek ise 1.55-1.72 krş arası çok rahat satılır malın

Valla birader en iyisini yapıon.çakallar satarken hem pahalı satıyorlar gübreyi yemi,hem üzerine bidünya faiz uyguluyorlar.birde güya çiftçi dostular.hep koltuk kavgası,baştaki kimse malı götürüyo.yiyici takımı dolu yağlı tohumlarda,hep çiftçinin sırtından.bu yıl verimler düşük millet borçlarını bile ödeyemiycek,yapsalar ya ödeme kolaylığı,ertelesinler bakayım borçları.ozaman belli olur dost olup olmadıkları kara günde.bizde bu sene cıkmayı düşünüyoruz.peşin alıp atıcan kenara.

burda 110 ile 200 kg arası oynuyor yağ oranları iç beli olmuyor geçenlerde %40 yağ çıktı bizden tüccara verdik yağ oranına felan bakmıyorlar 1520 temiz bide %46 yağ oranlı var onuda vericez 1620 den felan dedi tüccar yağlı tonlar ne verir bilemem

Akıllı çiftçi malını teslim ettiğinde fiyatını bilen çiftçidir.Hanginiz satın aldığınız bir eşyanın fiyatını daha sonradan fiyatını belirleyip ödeme yapıyorsunuz.O yüzden kimsenin ağlamaya sızlanmaya hakkı yok.