Yağlık Ayçiçeği Gübre ne kullanıyorsunuz

Küçük bir araştırma yaptım 3.15 20 25kg atıldığını gördüm ben ilk kez ekiyorum tabana 3.15 25 kg atmayı düşünüyorum ardından yaprak gübresi ile ( bol çiçek gubretas) vermeyi düşünüyorum diz boyunda 10 kg üre verip damlama ile birde çiçek dönemi öncesi üre vermeyi düşünüyorum inşallah beklediğimiz sonuca ulaşabiliriz herkese kolay gelsin bol bereketli sezonlar

En iyisi tarla konumuna göre gübre kullanımı bende bu sene ayçiçeği ekiyorum ilk defa bana 5 tane gübre çeşiti söylendi aklıma en çok yatanı ve tarlanın mevkisine göre kullandım 10 kg 3-15 ve 10 çotanak fertil 20-12-15 gübresi kullandım . Mekvi ve yöreye göre gübre çeşidi değirşiyor bulunduğum ilçedeki köylerde 20-20 3 15 sülfat dap çotanak fertil sıvı gübre kullanımı var

Küçük bir araştırma yaptım 3.15 20 25kg atıldığını gördüm ben ilk kez ekiyorum tabana 3.15 25 kg atmayı düşünüyorum ardından yaprak gübresi ile ( bol çiçek gubretas) vermeyi düşünüyorum diz boyunda 10 kg üre verip damlama ile birde çiçek dönemi öncesi üre vermeyi düşünüyorum inşallah beklediğimiz sonuca ulaşabiliriz herkese kolay gelsin bol bereketli sezonlar
O kadar üre fazla gelmez mi? Nitrat daha iyi olmaz mı?

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin