Yardım?? 100 başlık merinos landschaft ahır ölcüler ne kadar olmalı

selamunaleykum arkadaşlar 100 tane anaç merinos almayı ve sadece kuzu satımı planlıyoruz barınak konusunda bilgi almak istiyorum nasıl olmalı kaç m2 kapalı alan olmalı yüksekliği, havalandırması nasıl olmalı yer nevşehir

• Beğen
Tepkiler: çiftcigardo
selamunaleykum arkadaşlar 100 tane anaç merinos almayı ve sadece kuzu satımı planlıyoruz barınak konusunda bilgi almak istiyorum nasıl olmalı kaç m2 kapalı alan olmalı yüksekliği, havalandırması nasıl olmalı yer nevşehir

Merhaba. Yeni küçükbaş ahır projesi için devlet kurumlarını arşınlıyorum. Yapmak istediğim ahır 960m2. Devlete göre 480 küçükbaş hayvana göre bir proje. Ama bana göre 250 küçükbaş hayvana göre proje. Devlet diyor hayvan başı 2 m2.

Aslında küçükbaş hayvanlarda dönemsel olarak birey başına hesaplama farklı oluyor. Kuzular için ayrı hesaplanıyor, erken gebe hayvanlar için ayrı hesaplanıyor, ileri gebe hayvanlar için ayrı hesaplanıyor, koç için ayrı ... gibi gibi... Merinolandschaft sallı hayvan, hayvan başı en az 35-40cm yemlik hesabı yapın

Havalandırma hayvanları cereyana kaptırmayacak şekilde olmalı. Aşağıdaki resimdeki havalandırma şekli en uygunu.

images.jpg

Yüksekliği ise 1.5 -2m bile olur diyenler var bknz çadır firmaları :) Ben kendi projemde 3m yükseklik yapıyorum. Ne kadar yüksek o kadar temiz hava.

Çizdirdiğim avan proje bu şekilde yardımcı olur umarım . Uzunluk 83m genişlik 11.58m. Çatı eğimi %25..

Clipboard02.jpg

Son düzenleme:
Sana kendim için çizdiğim projeyi yolluyorum. Bacaları henüz koymamışım ancak 4 adet havalandırma bacasıda olacak. Sen Nevşehir için bunu tam kapalı sistemle yapabilirsin.

Ebatlar : 12mx20 m
Yan yükseklik : 2.5m
Orta Yükseklik : 4.5 m
Orta Yem Yolu: 3m
Padoklar: 30m2
Gezinti Alanı : 50m2

Resimler ve ekler

• 1.png
    1.png
    261.1 KB · Görüntüleme: 67
  • 2.png
    2.png