Yardımcı Olunuz Ne Yapabilirler..!

350 Milyar borca Girerek Modern Bir çiftlik kurup Hayvan Besi çiftliği.. 30 Hayvanlık Ve Sırf oğlu evlenecek diyede daire alıp 100-150 Binde o borçlara giren şahıs şuanda yıllık gelirim 150 bin tl hayvancılıktan diyor. 450 milyar borç kapıda Yıllık Kaarı Borca yatıyor 5 Senelik borç bana Anlattıda inanmadım ama Doğruymuş..

Bende Siz değerli forum sevelere sesleniyorum 3 Yıl yemeden içmeden Ne yapabilir Bir Akıl Sizden alayımda söleyim ona

Ynt: Yardımcı Olunuz Ne Yapabilirler..!

Akıl vermek gibi olmasın haddim değil ama önce ayağını yorganına göre uzatmayı öğrensin. Oğluda babasını çok seviyorsa satar daireyi. Tam bu konuyu anlatan çok yerinde deyim varda söyleyemem burda.

Haddimize olmamakla beraber, çiftliğin kredisi bitene kadar oğlu kirada kalabilirdi. Eğer başka iş imkanı da yoksa daireyi satıp krediyi ödemeliler. Yoksa 3 yıl yemeyip içmeyip bankaya çalışacaklar.

Uşak delikanlı olsun da babasına destek çıksın. Baba kim evlat kim? sonuçta.... Bu arada BANTUN yoksun bu aralar kardeşim ( sen olunca forum renkleniyor emin ol : ) Hesaba gelince 30 hayvandan senede 150 bin nasıl kazanıyor? 30 danayı 1 sene beslese kelle başı 5000 kazanması lazım, yada 6 ayda kesime giderde bir 30 dana daha alırsa, kelle başı 2,500 kazanır demekki... Zor ihtimal. Adam biraz ufaktan atımış sanki kardeşim.

bantun111 link=topic=86906.msg1043309#msg1043309 date=1449602327' Alıntı:
350 Milyar borca Girerek Modern Bir çiftlik kurup Hayvan Besi çiftliği.. 30 Hayvanlık Ve Sırf oğlu evlenecek diyede daire alıp 100-150 Binde o borçlara giren şahıs şuanda yıllık gelirim 150 bin tl hayvancılıktan diyor. 450 milyar borç kapıda Yıllık Kaarı Borca yatıyor 5 Senelik borç bana Anlattıda inanmadım ama Doğruymuş..

Bende Siz değerli forum sevelere sesleniyorum 3 Yıl yemeden içmeden Ne yapabilir Bir Akıl Sizden alayımda söleyim ona
Bantun hoşgeldin, Besi danacılığının bizzati içinde olduğum için, ufaktan bir yorumda ben yapmak istedim. Şimdi bu arkadaş et ırkı kaliteli hayvan beslerse (simental gibi) ve bu hayvanları kısa süreli 6 ay besleyip kestirmiş olsa, yılda 2 devir yapar. İyi beslediğini masraftan kaçmadığını düşünelim , En iyi ihtimalle hayvan başı 2.000 TL kazanabilir. 30+30=60 hayvan x 2000 TL= 120 bin. Eder. Bu arkadaş 150 bin kazanıyorum diyorsa , bu durumda vatandaş 30 değil, her seferde 37 hayvan bağlıyor olması gerekir. İşin hesap tarafı bu. Gelelim sorunun çözümüne, bir kere baştan fazla çoşmuş, hemen köşe olayım diyerek , deli borca girmiş, aslında hiç gerek yoktu. Ama olan olmuş, şimdi ise ne yapmalı , altındaki arabayı veya oğlunun daireyi satacak, besiye çektiği hayvan sayısını 37 den 60 ' a çıkaracak. İki devir yaparak 120 dana kestirmiş olacak, dana başı 2 lira kazansa yılda 240 bin lira kazanarak borcun belini kıracak, ya da kendi beli kırılacak :(

sagalassos link=topic=86906.msg1043335#msg1043335 date=1449605855' Alıntı:
Bantun hoşgeldin, Besi danacılığının bizzati içinde olduğum için, ufaktan bir yorumda ben yapmak istedim. Şimdi bu arkadaş et ırkı kaliteli hayvan beslerse (simental gibi) ve bu hayvanları kısa süreli 6 ay besleyip kestirmiş olsa, yılda 2 devir yapar. İyi beslediğini masraftan kaçmadığını düşünelim , En iyi ihtimalle hayvan başı 2.000 TL kazanabilir. 30+30=60 hayvan x 2000 TL= 120 bin. Eder. Bu arkadaş 150 bin kazanıyorum diyorsa , bu durumda vatandaş 30 değil, her seferde 37 hayvan bağlıyor olması gerekir. İşin hesap tarafı bu. Gelelim sorunun çözümüne, bir kere baştan fazla çoşmuş, hemen köşe olayım diyerek , deli borca girmiş, aslında hiç gerek yoktu. Ama olan olmuş, şimdi ise ne yapmalı , altındaki arabayı veya oğlunun daireyi satacak, besiye çektiği hayvan sayısını 37 den 60 ' a çıkaracak. İki devir yaparak 120 dana kestirmiş olacak, dana başı 2 lira kazansa yılda 240 bin lira kazanarak borcun belini kıracak, ya da kendi beli kırılacak :(

6 ayda hayvam başı 2000 TL iyi kar demek ama bunun genel gideri içinde mi acaba ?

Son Çare daire satılacak vallahi bizim haddimize düşmez 30 hayvanı var adam morelleri yani normel bir yerde görseniz hayattan bezmiş gibi..

Eskiden de Dedemin Babası Demiştiki 97 YAŞINDA rahmet li oldu..

Torunum sen sen ol hiç bir zaman ödeyemeyeceğin borca girme fazla yükselme düştünmü düşenin dostu olmaz oğlum demişti.Kuru ekmek soğan ye ev de borcun olmasın kimseye dedi.. haklı Haddiden fazla borca girmek mantıksız