Yavru atma

Kürşat bey aşı yapılıyor diye brucella çıkar demek yanlış olur. Sürünün aşılı olduğu kayıtlı ise kan titresine ona göre bakarlar. Brucella enfeksiyonu olup olmadığını belirlerler. Anneyi isteme sebepleri yeni yönetmelikte bireysel analiz yapılıp pozitif çıkarsa sürüden çıkarmak. Sürüdeki atıkları iyi takip edip bir an önce tespit etmeye çalışın. En azından diğer hayvanlara müdahale şansınız olur.
Testler negatif çıktı yani brucella da yok baska bi hastalıkta muhtemelen ya vitamin mineral eksikliği ya da özellikle kapıdan çıkarken coksıkışıyorlar ondan olabilir kapı 2.75 m uzunluğunda ama yinede yüklenip birbirlerini çok sıkıştırıyorlar bakosel tablet aldim onu yutturacagim

• Beğen
Tepkiler: filizma
Testler negatif çıktı yani brucella da yok baska bi hastalıkta muhtemelen ya vitamin mineral eksikliği ya da özellikle kapıdan çıkarken coksıkışıyorlar ondan olabilir kapı 2.75 m uzunluğunda ama yinede yüklenip birbirlerini çok sıkıştırıyorlar bakosel tablet aldim onu yutturacagim
büyük ihtimal sıkışmadan oluyor brusella çıkmamasına çok sevindim,
gelmiş geçmiş olsun hocam

• Beğen
Tepkiler: Kürşat
Bununla geçmiş olsun. Kapı genişliği ve vitamin takviyesine önleminizi alınız. Ancak bulunduğunuz ilçe tarımla irtibat halinde olup diğer yavru atmaya sebep olan hastalıklara da baktırabilirsiniz. Talep ettiğiniz takdirde size yol gösterip yardımcı olacaklardır. Brucelladan daha pis yavru attıran hastalıklar da var. İnşallah başka sorun yaşamazsınız

• Beğen
Tepkiler: filizma
Kürşat geçmiş olsun,
Üzüldüm kardeşim,
Yavru atma işi,kapı genişliğinden olsa,
Bizim ahır kapısı 1 mt gibi birşey,
Koyunlar,üst-üste çıkıp giriyorlar,
Ve doğumlar bitmek üzere.
Hiç öyle bir durum olmadı,
Geçmiş dönemden Aşı kaynaklı olacağınıda sanmam,
Son zamanlardaki
Yapılan bir hata,yavru atmaya sebep olmuş olabilir. yedirdğin,icirdiğin pt yem v.s.,ve kullandığınız ilaçları gözden geçir. Seni ararım yine.selamlar.

Geçmiş olsun, neyse ki hastalık yokmuş. Özellikle yeme girerken dar kapılarda yığılma oluyor. Yeme bırakırken dış avludan biraz uzak mesafeden salmak daha sağlıklı oluyor. Yediği bozuk bir yem yada balya da sebep olmuş olabilir.