Yemde ve gübrede kdv kaldırılıyor

Ynt: Yemde ve gübrede kdv kaldırılıyor

Yem ve gübrede kdv nin kaldırılması 3 aylık eylem planında açıklanmış. Gübre ve yemden kdv nin kaldırılması mart ayına kadar yasalaşıp yürürlüğe girecek ve yemde % 8, gübrede % 18 olan kdv tamamen sıfır olacak . Kdv yi sadece 3 aylığına kaldırıp ta mart ayında tekrar kdv uygulamak çiftçiyle dalga geçmekten başka bişey olmaz.

Önemli olan bütçede yem ve gübreden alınan kdv açığı nasıl kapatılacak onu görmek lazım.

.
Ben akaryakıt üzerindeki vergiler hariç çeşitli kalemlerden hele hele kaçağın olmadığı kalemlerden alınan verginin düşürülmesini istemem şahsen.

Devletin sağlıklı bir vergi toplama düzeni yok. En iyi vergi topladığı yerler akaryakıt ve kaçağın olmadığı kalemler. Rahat rahat gelir elde ettiğiniz yerden vergiyi düşürürseniz bütçede açık çıkar. Bu da eninde sonunda bize fatura edilecektir. Kaldı ki vergi düşünden kaynaklanan son tutarda bir müddet sonra arada eriyecek ve üretici ilk dönemler hariç kazanç elde edemeyecek. Üstelik devletin vergi geliride azalacak.

Eğer devletin yem ve gübreden gelecek vergiye ihtiyacı yoksa bunu üreticiye sübvansiyon yada prim gibi kalemlerle direk verilmeli.

Üre için kdvyi bekleyen arkadaşlar boşuna beklemeyin.şuan üre geçen sene fiyatında.kdv indirimi olacak ama 2016 yılı içerisinde ve gübre fiyatında düşme olmayacak.gübreyi kdvli fiyatından alıp daha sonra kdv si çiftçi hesaplarına yatacak.

arkadaşlar ben tkk ye vardım gübre fiyatlarını sormaya 26 nitrat 960 tl 33 lük 1070 tl fiyat dediler müdüre sordum kdv olayını oda pek inanmıyor hiç boşuna heveslenmeyelim

ramazan01 link=topic=86938.msg1044304#msg1044304 date=1449858918' Alıntı:
arkadaşlar ben tkk ye vardım gübre fiyatlarını sormaya 26 nitrat 960 tl 33 lük 1070 tl fiyat dediler müdüre sordum kdv olayını oda pek inanmıyor hiç boşuna heveslenmeyelim
Ttk muduru oyle dedi diyemi inandin o kim ki oyle yada boyle kalkicak iste fiyata ne kadar yansir dersen o ayri

Her zaman diyorum bizim milletimizin en iyi yaptığı şey ELEŞTİRMEK, birde kendini eleştirebilse,en güzeli o olacak ama nedense herkes kendini sütten çıkmış ak kaşık sanıyor

kaynari link=topic=86938.msg1044378#msg1044378 date=1449865865' Alıntı:
Her zaman diyorum bizim milletimizin en iyi yaptığı şey ELEŞTİRMEK, birde kendini eleştirebilse,en güzeli o olacak ama nedense herkes kendini sütten çıkmış ak kaşık sanıyor
Sizin elestiriniz nedir ? Hangi noktalar sıkıntılı beyfendi?

.
KDV kalksın diyen var,
Ben kalkmasın diyorum.
Kimi elma kimi armut nasıl herkesi aynı kefeye koyuyorsunuz?

Benim atalarım dost acı söyler demiş. Yanılmışlar mı ki?

ofas link=topic=86938.msg1044400#msg1044400 date=1449871245' Alıntı:
.
KDV kalksın diyen var,
Ben kalkmasın diyorum.
Kimi elma kimi armut nasıl herkesi aynı kefeye koyuyorsunuz?

Benim atalarım dost acı söyler demiş. Yanılmışlar mı ki?

4-5 Aydır bu forumda maliyetler yüksek KDV oranı %1 ' e düşürülsün yada tamamen kaldırılsın deniliyordu. Şimdi KDV kaldırılınca gene eleştiriyorlar. KDV kalksın herkes süreci görsün, eğer uygulamada sorun olursa, o zaman eleştiri yapılsın. Yoksa ortada daha uygulama olmadan, yok kırmızı yazıyorum yok ben demiştim tarzdaki eleştiri, bu sektöre birşey kazandırmaz. KDV 3 ay içerisinde kaldırılacak deniliyor, ama birileri 3 ay süre için çiftçiler kandırılıyor diye eleştiri yapıyor.

kaynari link=topic=86938.msg1044401#msg1044401 date=1449872277' Alıntı:
Neden üzerinize alındınız
4-5 Aydır bu forumda maliyetler yüksek KDV oranı %1 ' e düşürülsün yada tamamen kaldırılsın deniliyordu. Şimdi KDV kaldırılınca gene eleştiriyorlar. KDV kalksın herkes süreci görsün, eğer uygulamada sorun olursa, o zaman eleştiri yapılsın. Yoksa ortada daha uygulama olmadan, yok kırmızı yazıyorum yok ben demiştim tarzdaki eleştiri, bu sektöre birşey kazandırmaz. KDV 3 ay içerisinde kaldırılacak deniliyor, ama birileri 3 ay süre için çiftçiler kandırılıyor diye eleştiri yapıyor.

Her zaman diyorum bizim milletimizin en iyi yaptığı şey ELEŞTİRMEK, birde kendini eleştirebilse, en güzeli o olacak ama nedense herkes kendini sütten çıkmış ak kaşık sanıyor

Üzerime alınma sebebim, sizin yazdığınız benimde koyulaştırdığım yerler.

Yani ' bizim milletimiz ' derken sizin milletten olduğumu düşündüğüm ve 'herkes' derken de herkesi kastettiğiniz için bende üzerime alındım.

NOT : Mesajınızdaki ' Neden üzerinize alındınız' kısmını siz silmediyseniz galiba site yönetimi silmiş.;)
Yönetim sildiyse uyarı yazmadan silmesi etik olmaz. Tepkisiz kalmayın bence ;)

güzel ve kaliteli yorumlar yapılacaksa devam edilsin..
ne olursa olsun birbirimizi eleştirmek asli görevimiz değil.
herkes kendi düşüncesini yazar..
ima edilmeden soru Sorulmayan iletilere cevap vermek
zorundada değilsiniz..
her konu böyle hazin bitiyor..
hadi kendimizi toparlayıp elit konuşup anlatalım.
t a k i p..
iyi paylaşımlar

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=86938.msg1044409#msg1044409 date=1449876917' Alıntı:
güzel ve kaliteli yorumlar yapılacaksa devam edilsin..
ne olursa olsun birbirimizi eleştirmek asli görevimiz değil.
herkes kendi düşüncesini yazar..
ima edilmeden soru Sorulmayan iletilere cevap vermek
zorundada değilsiniz..
her konu böyle hazin bitiyor..
hadi kendimizi toparlayıp elit konuşup anlatalım.
t a k i p..
iyi paylaşımlar
Teşekkürler.
Aynı fikirdeyiz.
Konu hakkinda düşünce yazmaktansa ortamı fb-gs kavgasına taşıyacak toptan yargılama yada ak kaşık gösterme gayreti seviyeyi düşürüyor.
Birbirimizin düşüncesine katılmama hakkımızla yetinmeyi bilmeliyiz.
Burada eleştirilen şey KDV indirimi, bu konu hakkında devam edilmeli.
Kimseyi rencide etmeden, hedef göstermeden düşüncemizi ifade hakkına saygı bekliyoruz.
Unutanlar için hatirlatma çok yerinde.
Tekrar teşekkürler.

Herhangi bir ima veya alıntı söz konusu olmadığı,içeriğinde hakaretin bulunmadığı bir yorum seviyeyi düşürmez, ama sırf kendi düşüncesinden farklı bir yorum olduğu için cevap verme zorunluluğu hisseden düşünce, seviyeyi düşürür

.
Siz her okuduğu doğru anlayan,
Düşüncesini doğru ifade eden,
Bu arada herkes, hepiniz vs demeyip genelleme yapmadan nokta atışı yapan,
Sıkışsada yazdığını çaktırmadan silmeyen bir uyesiniz.
Gel gelelim herkes böyle usta değil.
Beni affedip aranızda idare ediverin.

Konuya dönelim.
Bu şekildeki indirimler orta ve uzun vadede üretici ve devlete fayda sağlamaz düşüncesindeyim.
Tohumdaki 0 KDV oranını ilk etapta hissetsekte, acaba halen bu indirim TAM manası ile üreticiye yansıyor mu?
Kapitalist çalışan kişilerce bu KDV indirimi ' hooop cebe indirim ' yapılıp yok oldu gitti.
İnşallah yanılırım ama bu işin sonuda bence aynı olur. Bu indirim arada kaynari.

ttunc link=topic=86938.msg1044352#msg1044352 date=1449863105' Alıntı:
Ttk muduru oyle dedi diyemi inandin o kim ki oyle yada boyle kalkicak iste fiyata ne kadar yansir dersen o ayri
ben müdür kdv kaldırılmayacak dedi demiyorum inşallah kalkarda hepimize faydası olur