YENİ 4 METRE HAYRABOLU YAPISI TIRMIĞIMIZ 2016...!!!

18/10/2016

Arkadaşlar bugün yeni 4 metrelik Hayrabolu yapısı bir tırmık aldık. Ne zamandan beri alma fikri vardı. Kendi tırmığımız traktörlere ufak geliyordu ve dişleri kısaydı. Güzel iş yapamıyorduk. Bu tırmıkta üreticisi tarafından köyümüze getirilmişti. Biz köyden biri aldık diye biliyorduk. Fakat anlaşamamışlar. Tırmık ne zamandır duruyordu. Bugün sahipsiz olduğunu öğrendik. Bizde madem öyle alalım dedik. Bilseydik hatta daha önce alırdık. Kanola yerlerini hazırlarken iyi olacaktı. Tırmığın arkasında mibzerler de bulunun düzeltici tellerden de mevcut. Aynı tellerden mini tillerımıza da gelecek kısmetse. Kapalı çalışma alanı 2.45 açık çalışma alanı ise 4 metre. Dalgalı arazilerde kapatıp çalışma imkanı mevcut. Sizler için birkaç fotoğraf çektim. Şimdi paylaşıyorum....;)

alipasalierkan...............;)

image.aspx
image.aspx
image.aspx
image.aspx
image.aspx
image.aspx
image.aspx

SON

Yorumlar için sağolun arkadaşlar. Daha iyileri sizlerin olsun...

Hayırlı olsun, ben sevemedim bu tırmık işini, şu arkasındaki kırlangıçlar kadar iş yapan bi tarım aleti yok.

Nail abi senin şartların extreme. O yüzden Gregoire Besson' da olsa fayda yok. Biçerci de kabahat...

Hayırlı olsun ,Erkan bey.
Bol kazanclar getire , bizim memlekette 40 diş denir buna ama arkasındaki düzelticiler yok bu bicimnde cok güzel iş yapar.
Fiyatı ne kadar acaba.

Bizim burada genellikle sürgülü tip yani arkasında halkalar olan modellerden var. Bu tip kırlangıçlı olanlar yeni yeni yayılmaya başladı. Bu sene köyde 4-5 tane satıldı bu tırmıktan. 3.500 TL fiyatı.

Benim tırmık şaseye zincirle askili bu daha güzel geldi gözüme zincir kırma sıkıntısı olmaz ama bundan önce tarla düz bi yüzey olmazsa traktör dalma yapinca bunuda daldirip dalga yapabilir hayirli olsun güle güle kullan