Yeni 4708 traktörümüz geldi

Hayırlı bereketli olsun, kazasız belasız güle güle kullanın

adblue olmayan MF var mı?
adblue kullanan bir traktör benim için negatif bir özellik.
mazotu düşünen çiftçiye bir de iki depoda bir depo adblue almaya mahkum etmek vicdansızlıktır...

Hayırlı bereketli olsun, kazasız belasız güle güle kullanın

adblue olmayan MF var mı?
adblue kullanan bir traktör benim için negatif bir özellik.
mazotu düşünen çiftçiye bir de iki depoda bir depo adblue almaya mahkum etmek vicdansızlıktır...
Tam olarak öyle olduğu söylenemez. Eski traktörümüz 5445'ti. Çok da adil karşılaştırma olmaz çünkü 5445'in motoru Perkins, yüksek hararetle çalışıyor ve çok yakıyor. Şimdiki 5611, Agco Power motorlu, harareti derece olarak hatırlamam mümkün değil ama %25'i geçtiğini görmedim. Yakıt olarak da çok çok az yakıyor 5445'ten... Keşke köyde olsam da dönüme kaç yaktığını tam olarak söyleyebilsem. Demem o ki AdBlue yakıt tasarrufunda büyük rol oynuyor. Kısa vadede masraf gibi görünse de uzun vadede kazanç sağladığını görebiliriz.

benim bildiği adblue nın mazotla alakası yok. yani az veya çok yakmasını etkilemez.
adblue, motordan çıkan egzost gazına püskürtülüyor, böylece egzost ile birleşip, bazı zararlı maddelerin veya dumanı bir kısmının havaya karışmasına mani oluyor....

New Holland T6 TR6 ve muadillerinde Adblue iptali yapılıyor diye biliyorum yok mu acaba?

benim bildiği adblue nın mazotla alakası yok. yani az veya çok yakmasını etkilemez.
adblue, motordan çıkan egzost gazına püskürtülüyor, böylece egzost ile birleşip, bazı zararlı maddelerin veya dumanı bir kısmının havaya karışmasına mani oluyor....
Doğru... Yanlış düşündüm, hatalı bilgi için özür diliyorum. Nedense yakıldığını düşünmüştüm.

• Beğen
Tepkiler: ParaMiliter
Tmm belki adblue nun yakıtla alakası Yok çıkan karbon monoksit ı azot oksite dönüştürüyor. Fakat ozondaki delik bence hepimizi yakından ilgilendiriyor. Eğer iki depoda yaktığı 20 lt adblue yu kafaya takıyorsanız , ozonu ben mi kurtaracam diyorsanız orası bilmem fakat ben 5611 kullanıcısiyim. 168 lt depo var iki depo mazotta bir depo adblue yakıyor. 25 lt adblue tankı po dan 25 ltsini 45 tl alıyorum. Hesabı bu. Traktörü ilk aldığımızda 50 saat kadar hiç adblue eksiltmedi servis çağırdık düzeldi. Yakıt az yakma olayına gelecek olursak commonraille ,map, egr , ve Ecu ortak çalışır. Bu yüzden motor verimliliği yüksektir. Bu yüzden birim yakıttan yararlanma daha çoktur. Kısaca çiğ mazot atma Yok denecek kadar azdır. Mantığındaki bu takdiri sizin

• Beğen
Tepkiler: Alexander