Yeni Erkuntların Kartpostal Tadında TARLA Fotoğrafları

Ynt: Yeni Erkuntların Kartpostal Tadında TARLA Fotoğrafları

Hayır, sadece ön ağırlıklara çeki benzeri birşey takılıyordu; çiftçiden gelen istek üzerine böyle bişey yapılmış. Bir de etiket yapıştırılıyordu.

nforcer link=topic=24658.msg201862#msg201862 date=1249390887' Alıntı:
kudreti erkunt üretmiyomuydu....

Aslında Erkan arkadaşım aşağıdaki konuda kabin içini ve hidrolik kontrollerini gösteren çok güzel resimler paylaşmış:

http://www.trakkulup.net/index.php/topic,24564.msg201369.html#msg201369

Resimlerde arka hidrolik kollarını da görebilirsiniz.

Yine de aşağıdaki resimleri de paylaşayım. Bu resimler, yurtdışı fuarları için hazırlamış olduğumuz ilk prototipimiz.

Bu traktörde kolay bağlantı sistemine sahip ekipman kolları ve orta kol kullandık. Ayrıca radyal lastik de vardı. İlk prototip olduğu için silecek suyu deposu da geçici olarak takılmıştı.

Erkuntun hidrolik kaldırma kapasitesi 2400kg, 1 adet ek pistonla 2800 kg'a, 2 adet ek pistonla ise 3200 kg'a çıkarılabiliyor. Bunlar müşteriye seçenek olarak sunuluyorlar.

Bunun dışında standart 2 adet, seçenek olarak 4 adet arka hidrolik çıkışı olabiliyor.

Yeni modellerde kabin sağ profili üzerinde elektrikli OKS (otomatik kaldırma sistemi) düğmesi bulunmakta. Tarlada sıra başlarında ekipmanı kaldırıp indirmek için kullanılıyor. Traktörün uzun süre çalıştırılmayacağı durumlarda akünün OKS yüzünden bitmesini önlemek için; kontağı kapattığınızda OKS açık ise sesli uyarı devreye giriyor ve OKS düğmesini kapatana kadar ötmeye devam ediyor.

okkangal link=topic=24658.msg201933#msg201933 date=1249408663' Alıntı:
ersan abi kabin içi ve üç askı kontrolü ile ilgilide ufak defek dökümanların varmı acaba erkunta ait ... merak ettimde ...

abi wallahi ben bu motorları çok merak ettim ... acilen görmemlazım .. işin doğrusu eski erkuntları beğenmemiştim ama kısa zamanda çok büyük işler yaptı erkunt .... ilk ankaraya geldiğimde ziyaretinize gelip motorları menbaanda inceleyecem haberiniz olsun ...

acaba beyin fırtınası şeklinde bile olsa ileride bir otomatik şanzıman traktör düşünüyormu ERKUNT firması .... merak ettim ...

Buyur gel, beklerim.

O tür bişey ben düşünüyorum da Erkunt düşünür mü bilemem. Öncelik, piyasadaki eksik modellerini tamamlamak. Sonrası Allah Kerim.

okkangal link=topic=24658.msg201940#msg201940 date=1249410615' Alıntı:
abi wallahi ben bu motorları çok merak ettim ... acilen görmemlazım .. işin doğrusu eski erkuntları beğenmemiştim ama kısa zamanda çok büyük işler yaptı erkunt .... ilk ankaraya geldiğimde ziyaretinize gelip motorları menbaanda inceleyecem haberiniz olsun ...

acaba beyin fırtınası şeklinde bile olsa ileride bir otomatik şanzıman traktör düşünüyormu ERKUNT firması .... merak ettim ...

yeniler güzel olabilir dış görünüş olarak.ama okadar da güzel degil görünüşü.başka modeleri çağrıştırmayacak ki yeni olacak.kabinle kabortayla bu iş olmuyor.önce güven kalite ve pazarı olmalı.3 yıl oldu beş yıl oldu mazeretleri kabul edilemez artık.satış ve satış sonrası hizmetleri şikayet konusu olmaktan çıkmalı.servis ve yedek parça sorun olmamalı.her geçen gün onlar kaybediyor.güzel bir traktörü efsane olacak 3 silindir mantıgının kıymetini bilmiyorlar.bugün birçok firma 3 silindir üzerine yatırım ve icatlarını yapıyor.bügüb 101 hb 3 silindirli motor varsa erkunt yönetim olarak satış sonrası olarak düşünmeli ve iyi analiz etmeli.45 hb geçmeyen 3 silindir bügün nerelerde.elindeki pazarı ve degeri küçük nedenlerle sorunlarla büyük firmalara kaptırdı ve kaptırıyor.bugün bir çok yerde erkunt bayileri i,ş bırakmış.servisler bile bırakıyor.çiftçinin lehine hiç bir icraatları yok.en azından bir bankayla düşük maliyetli, bir kredi anlaşmaları bile yok.gerçi tüm yerli markalar aynı ama.
bir kaborta için eski görünümlü deger kaybediyorsa sorun var demek ...

ankaradaki tarım fuarı tam bir fiyasko ne firma katılımı nede çiftçi veya ziyaretçi katılımı iki gün fuardaydım sonuç sıfır.yeni erkunttu iyi inceledim.kabin hariç degişen birşet yok kaborta açmamış hoş degil çekici degil.kalite aynı fiyat 80 lik 65 lira idi lüksü sonuç olrak sınıfta kaldı.bundan eminim.
gelelim diger yerlilere hiç yoklardı zaten sıfır.
mf 3600 serisi tam bir rezaletti kabinli olanları kimseye yaramaz.
case ithaller güzel yerliler kaliteli degildi.hoşa gider tarfı yoktu.
jondere aynı basitlik ve aynı düzen degişen birşey yok.
newhollant aynı meydan onların.
kioto ve fent sadece bakmak amaçlıydı
sonuç olarak traktör bazında not sıfır alan da yok satanda misali.fiyatlar çok yüksek neye neyi amaçlıyorlarsa bilmiyorum ama alanın olmadığı kesin.

köylü link=topic=24658.msg205185#msg205185 date=1250494101' Alıntı:
ankaradaki tarım fuarı tam bir fiyasko ne firma katılımı nede çiftçi veya ziyaretçi katılımı iki gün fuardaydım sonuç sıfır.yeni erkunttu iyi inceledim.kabin hariç degişen birşet yok kaborta açmamış hoş degil çekici degil.kalite aynı fiyat 80 lik 65 lira idi lüksü sonuç olrak sınıfta kaldı.bundan eminim.
sonuç olarak traktör bazında not sıfır alan da yok satanda misali.fiyatlar çok yüksek neye neyi amaçlıyorlarsa bilmiyorum ama alanın olmadığı kesin.

Çok haklısın, sana sonuna kadar katılıyorum. Dengi diyebileceğimiz TD75D DT kabinli klimalı bir traktörün fiyatı 71330 lirayken servet 80in fiyatı 65000 lira ise bence de Erkunt kesinlikle sınıfta kalmıştır. Bence senin gönlünden geçen fiyat, yeni modelin 75000 lira falan olmasıydı ki senin elindeki 2008 modelin değeri düşmesin, öyle değil mi?

Çiftçinin durumu ortada. Herkes hesabını adam gibi yapsa ödeyemeyeceği borcun altına girmezdi değil mi? Biz, 2001den beri her yaz traktörü yenileme hesapları yapıyoruz ama hayallerimiz her seferinde bir sonraki yıla kalıyor. Bu yıl da aynısı oldu. Ama çoğu kişi bunu yapmıyor, kazancına bakmadan gidip krediyle traktör alıyor. Traktörü öve öve bitiremezken, abartı seviyesinde anlatımlarla traktörü yere göğe sığdıramazken bir bakıyorsunuz ödeme vakti gelmiş. İşte o zaman da kullandığı markayı kötülemeler, yerden yere vurmalar başlıyor. Hani çok çekiyordu, az yakıyordu. Ödeme vakti gelince çekmemeye, arıza yapmaya, çok yakmaya mı başlıyor bu meretler? Ha sonrasında ne oluyor, daha 1 yıllık traktörünü verip yeni modeliyle takas yapıyor ki ödemesi 1 yıl daha geciksin. Peki sonrasında ne oluyor, banka gelip traktöre el koyuyor. Ne kadar acı bir durum, verilen onca emek, kazanılan onca para boşa gidiyor.

Şimdi eğri oturup doğru konuşalım, burada beğendiğim fotoğrafları sizlerle paylaştığımı düşünürken neden illaki bişeylerden şikayet etme ihtiyacı duyuyorsun? Her seferinde aynı şeyi yapıyorsun; diğer arkadaşlar bana resimler için teşekkür ederken sen illaki konuyu değiştirmeye, saptırmaya çalışıyorsun. Ankara fuarı hakkında konuşmak istiyorsan fuar ile ilgili neredeyse 10 tane konu açıldı, düşüncelerini orda dile getirmen bence daha doğru olurdu.

köylü link=topic=24658.msg205185#msg205185 date=1250494101' Alıntı: