Yeni New Holland TD5 Bluemaster Serisi

Türkiye'nin traktör pazarında ~%35 ile lider olan New Holland; Kasım ayında Adana Tarım Fuarında lansmanını gerçekleştridiği, 95-115hp güç aralığındaki TD5 Bluemaster serisini web sitelerine dün ekledi. Fakat yeni seri fiyat listesinde henüz yerini almadı. Dilerseniz bu serinin TDD Bluemaster serisi ile farklarını anlatan bir videoda çekebiliriz.

✋ Teknik ve bazı öne çıkan özelliklerini inceledikten sonra fiyat beklentinizi de yazar mısınız?

İşte teknik detaylar:

1642873369580.png

1642873383206.png

1642873394432.png

1642873403913.png

1642873413972.png

1642873424394.png

1642873436479.png

1642873449386.png

YENİ TD5'in BAZI ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLERİ (şimdilik web sitesinde bunlar yer alıyor)

✅ TD5 Bluemaster modelleri 12 ileri 12 geri tam senkromeçli transmisyon ile 40km/h sürate ulaşabilmektedir.

33392-800x600.jpg

✅ Faz 4 (Tier 4B) emisyon seviyesine sahip yerli S8000 serisi common-rail motor... SCR teknolojisi sayesinde partikül madde salınımını %93 oranında azalıyor.
3844-800x600.jpg

✅ Elektronik motorun avantajlarını kullanan elektronik hız yönetim sistemi ile 2 farklı motor devri hafızaya alınıp ihtiyaç anında tek tuşa basarak uygulanabilmektedir.

3912-800x600.jpg

✅ Tüm modellerde sunulan elektro-hidrolik çift çeker ve diferansiyel kilidi kumandaları direksiyonun alt tarafına ergonomik olarak yerleştirilmiştir. Sadece TD5.110 Bluemaster modellerinde otomatik çift çeker ve diferansiyel kilidi özellikleri sunulmaktadır. Bu özellik sayesinde traktörün ilerleme hızına, arka hidrolik konumuna ve lastiklerin dümenleme açısına göre çift çeker ve diferansiyel kilidi otomatik olarak devreye girip çıkmaktadır.

IMG_3911-800600.jpg

✅ Yapılan yükseklik ve derinlik ayarını bozmadan ekipmanı kaldırıp indiren Lift-0-Matik™ kumandası:

3883-800x600.jpg

✅ Tüm modellerde standart olarak sunulan çamurluk üstü hidrolik kumanda kontrolleri:

3897-800x600.jpg

Şanzımanın hız grafiği teknik tabloda verilmemiş.
Tarla kademesinin seriliği kullanımı etkiler,
Kuyruk mili gücü tabloda verilmiyor.
Hidrolik debi tabloda verilmiyor.
Traktörün dönüş yarı çapı tabloda verilmiyor.
Çift sıra mısır silaj makinesinde 1000 rpm kuyruk mili devir kullanılabiliyor.
Teker devrine senkronize kuyruk mili seçeneği bulunmuyor.
Balye yüklemek için gerekiyor.
Bu yüzden fiyat tahminimiz bulunmuyor, ne aldığımızı anlayamıyoruz.

Şanzımanın hız grafiği teknik tabloda verilmemiş.
Tarla kademesinin seriliği kullanımı etkiler,
Kuyruk mili gücü tabloda verilmiyor.
Hidrolik debi tabloda verilmiyor.
Traktörün dönüş yarı çapı tabloda verilmiyor.
Çift sıra mısır silaj makinesinde 1000 rpm kuyruk mili devir kullanılabiliyor.
Teker devrine senkronize kuyruk mili seçeneği bulunmuyor.
Balye yüklemek için gerekiyor.
Bu yüzden fiyat tahminimiz bulunmuyor, ne aldığımızı anlayamıyoruz.
Boşver hocam senin t5miyde tr5 miydi okadar olamaz donanımlı traktor kullananlara bunlar boş geliyor benim gibi 2005 model tdd kullansan devrim atlamiş olurdun

Boş ver hocam senin t5miyde tr5 miydi o kadar olamaz donanımlı traktör kullananlara bunlar boş geliyor benim gibi 2005 model tdd kullansan devrim atlamış olurdun.
Herkesin kullandığı kendine güzel görünür. Akrabanın TD65D traktörüyle lahana tarlasına tanker taşımışlığım var.
Bu sınıf traktörlerin döviz bazlı fiyatlarını gayet iyi takip ediyoruz ama böyle ortamda şudur demekte istemiyoruz, yarının ne getireceğini bilemiyoruz.

• Beğen
Tepkiler: Aykt_Alprsln
Fiyatlar uçuktur herhalde. Ondan koyulmamıştır diye düşünüyorum. Eski serilere 500 ve üzeri istiyorlar. Bunlar rahat 600-700 civarı olur. Ekim ayında 465' e 100' lük için para isteniyordu. Ocak' ta teslim diyorlardı. Ama para yatırıp alan oldu mu bilmiyorum. O zaman bile uçuktu fiyatlar. Ocak' ta teslim diyorlardı. Hala motorda görmedim alan kullanan. Tek tük bayilere gelmiş. Ama sanırım tanıtım için. Normalde şimdi kullanıcılarda olması gerekti. Haziran ayında motor alan adamın motoru daha bu hafta teslim oldu bizim burada. Yani süreç çok garip ilerliyor. Fiyatlar uçuk, alsan motor gelmiyor. Adam beklerken sinir stres sahibi olur. Birde merak ettiğim diyelim 465 iken yazılan adamdan daha sonra ek para istendi mi? Araba bayilerinde çünkü bunu yaşayanlar oldu. Fiyat arttıkça ek para talep etti bayiler.