Yeni Pietro Barigelli 3 Sıra Pancar Sökme Makinası

Daha önceden almayı planlıyorduk,fakat kısmet bugüne oldu.Rimeco 2 sıralı makinaya niyet etmiştik ama Rimeco istediğimiz randımanı veremedi,çok pancar döktü vazgeçtik. Barigelli de karar kıldık. Makinayı çok beğendim temiz işçilik yapıyor,tek tük atıyor o kadar olur ama genel anlamda makina temiz,üzerinde daha kaynak yok. Adapazarı fabrikadan çıkma imiş. Bakalım Claas ı ve tek sıralı harmakı vermeyi düşünüyoruz,bir kaç gün daha makinayı deneyelim hayırlısı artık :)

https://youtu.be/yQK71o03K6M

Ynt: Yeni Pietro Barigelli 3 Sıra Pancar Sökme Makinası

ranger link=topic=85774.msg1024689#msg1024689 date=1443813525' Alıntı:
Hayırlı ve bereketli olsun ekimi 6 sıralı makineylemi yapıyorsunuz. fiyatı nedir?
Teşekkür ederim. Ekimi 6 sıralı ile yapıyoruz. Fiyat 150 bin diyorlar ama daha pazarlıklara başlamadık :) Harmak tek sıra nın müşterisi hazır 25 bine veriyoruz,Claas ise herhalde 50-55 bin yapar gibi... Bakalım biraz yormak lazım Pietro yu :) ona göre karar vermek lazım,nedir ne değildir daha tam hakim değiliz makinaya ama iş yapacak gibi görünüyor. İzlenimlerim sağlıklı..

alipasalierkan link=topic=85774.msg1024697#msg1024697 date=1443814415' Alıntı:
Güzel paylaşım. Hayırlısı olsun...
Teşekkürler Erkan,bakalim artık hayırlısı olur inşallah.
aslan26 link=topic=85774.msg1024703#msg1024703 date=1443814894' Alıntı:
Kolay gelsin Merdan makinanın saatteki söküm kapasitesi ve dönüme yakıtini ölçtümu. Dönümde ne kadar yakiyor.
Rıdvan teşekkür ederim. Makina kaç dekar söktüğünü gösteriyormuş,ama nasıl sıfırlanır onu çözemedim,aslında pek üstünde durmadım desem yeri. Yakıta gelecek olursak ona da birşey diyemem ama 4 litre kadar yaktığı söyleniyor dönüme,yakıt tankı kapasitesini de bilmiyorum ama bir 300 litre var gibi,belki de fazladır :) Makina daha yeni geldi bugün, direk tarlaya geldiler denemeye başladık.

doganbey1 link=topic=85774.msg1024705#msg1024705 date=1443815027' Alıntı:
Hayırlı olsun Merdan. Bunlar güzel makinalar. İnşallah istediğiniz rakamlara alırsınız.
Teşekkür ederim Doğan. Çalışma saati 5000 de güzel makinalar ama bakalım nasıl olacak.
Daha önce bu makinaları kullanan,tecrübe edinenlerden tavsiyeler bekliyorum :)

ranger link=topic=85774.msg1024712#msg1024712 date=1443815407' Alıntı:
Merdan polar ve tonaj durumu nedir? ordada polar düşük mü?
Emre bu hasat yaptığımız bölge de 7-7,5 ton civarlarında,şeker ise 14-15 geliyor. Fakat Alpu ovasında verim yüksek,ama şeker vasat 9-10-12 polar geliyor diyenler var.
Bu tarla bittikten sonra Alpu da bulunan parçalara başlayacağım,bakalim polarlar bizim yerlerde ne durumda olacak muamma... Yüksek bölgelerde şeker oranı iyi,civar köylerde 17 alanlar var.

safak262 link=topic=85774.msg1024711#msg1024711 date=1443815389' Alıntı:
Teşekkür ederim Doğan. Çalışma saati 5000 de güzel makinalar ama bakalım nasıl olacak.
Daha önce bu makinaları kullanan,tecrübe edinenlerden tavsiyeler bekliyorum :)
hayırlı olsun.Makina temiz ise zamandan kazandırır.Piyasaya çalışırsan makinanın parasının bir kısmını çıkarırsın. ama bana fiyat biraz pahalı gibi geldi.
şu linke istersen bir bak.
http://www.sahibinden.com/ilan/is-m...barigelli-3-sirali-2000-model-233455818/detay

lanu link=topic=85774.msg1024733#msg1024733 date=1443819168' Alıntı:
hayırlı olsun.Makina temiz ise zamandan kazandırır.Piyasaya çalışırsan makinanın parasının bir kısmını çıkarırsın. ama bana fiyat biraz pahalı gibi geldi.
şu linke istersen bir bak.
http://www.sahibinden.com/ilan/is-m...barigelli-3-sirali-2000-model-233455818/detay
Teşekkürler abi. Kendi işimizi bitirip,üstüne piyasaya da çalışıp en kötü 15-20 bin kazansak çok çok iyi olur bizim için tabi.
Bu makina 2007 de Adapazarı şeker fabrikası tarafından alınmış 0 olarak,yani bizdeki daha modelli senin linkte paylaştığın makinaya göre. O pancarı önden atıyor depoya,bu da dezavantaj. Neden dersen pancar üzerindeki toprak iyi silkelenmiyor,bizde ki pancarı silkeleyerek dolaştırıp öyle depoya atıyor. Bu sayede daha temiz döküyor mahsulü.

Hayırlı olsun abi

Bizde seneye alcaz. Barigellinin 2 sıralısı için iyi demişlerdi bizim burda ama benim gönlüm 3 sıralıdan yana, kullandıkça söküm temizliği, kullanımı, Yakıtı Vs hakkında bilgi verirsen çok memnun olurum. Bizde de 2011 harmak var ona göre yorumlarsan sevinirim. Seneye kesin değiştircez bizde

bugraa link=topic=85774.msg1024817#msg1024817 date=1443892694' Alıntı:
Hayırlı olsun abi

Bizde seneye alcaz. Barigellinin 2 sıralısı için iyi demişlerdi bizim burda ama benim gönlüm 3 sıralıdan yana, kullandıkça söküm temizliği, kullanımı, Yakıtı Vs hakkında bilgi verirsen çok memnun olurum. Bizde de 2011 harmak var ona göre yorumlarsan sevinirim. Seneye kesin değiştircez bizde
Teşekkürler Buğra.
Bugün de bolca kullandım. Söküm temizliği çok iyi tertemiz çıkartıyor pancarı,kullanımı çok kolay herşey elinin altında. Komşuya sıra açtım bugün,tertemiz çıkarttı sıraları dökme tıkama yok. Biraz buraların araziler kumsal olduğu için toprak nemini çabuk çekiyor,bu da biraz tozu dumana katıyor. Kabini iyi durumda,yalıtım normal,motor sesi biraz fazla 6 silindir iveco var 260 bg sanırım. Beygirlerin sesleri güzel çıkıyor :) ordan biraz kurtarıyor, sesi tatlı :)
Harmakla falan kıyas edilemez öyle diyeyim,çok daha profesyonel çok temiz işçilik yapıyor. Birde ekimleri daha hassas yapmak lazım,merkür sonların da bazı sıraları dar olmuş biraz oralarda sıkıntı oluyor.
Yakıt konusunda pek birşey diyemiyorum,ama yakıyor gibi görünüyor :) Yani yakıtı fulleyip öyle bir girmek lazım. Makina tarlada duruyor,sabah 4 çanta mazot koydum,öğlen de 2 çanta daha ekledim ama bilmiyorum yakıt ne durumda. Hararet,yağ sıcaklığı ve yakıt göstergesi çalışmıyor,yarın usta gelip yapacak,büyük ihtimalle müşürlerden sıkıntı var ama halledilir. Ha birde klima gazı eksik :) uzun zamandır yatıyormuş makina zaten..
Kayışları ve söküm bıçaklarını değiştirmek istiyor,biraz bitik gibi geldi onları da halledersem daha durmam.

safak262 link=topic=85774.msg1024693#msg1024693 date=1443814105' Alıntı:
Teşekkür ederim. Ekimi 6 sıralı ile yapıyoruz. Fiyat 150 bin diyorlar ama daha pazarlıklara başlamadık :) Harmak tek sıra nın müşterisi hazır 25 bine veriyoruz,Claas ise herhalde 50-55 bin yapar gibi... Bakalım biraz yormak lazım Pietro yu :) ona göre karar vermek lazım,nedir ne değildir daha tam hakim değiliz makinaya ama iş yapacak gibi görünüyor. İzlenimlerim sağlıklı..
merdan harmağı sattın mı?harmagın hangi modeli? kaç yaşında?

volkanuzel link=topic=85774.msg1025275#msg1025275 date=1444143360' Alıntı:
Hayırli olsun güzel makina parça ihtiyacını nasıl gidereceksiniz yaygın mı
Teşekkürler Volkan.
Valla parça sıkıntısı yok diyorlar,ellerinde her parça mevcutmuş :) Bugün sökücü bıçaklarını değiştirdim,ilk biz sökmüşüz daha bıçakların arkasında boyası duruyordu. Bıçaklar bitmiş,cıvataların yarısını yemiş tee :) Harmak bıçakları oldu,tam uyumlu olmadı ama oldu yani :)