Yeni Traktör Alımı hk.

Herkese Merhaba,

Forumda yeniyim. Şirketimize bir traktör alacağız fakat bir sürü marka ve hp değeri mevcut.

2 ayrı traktör düşünüyoruz. 2 side iş güvenliği nedeniyle kabinli olacak.

1. si damperli 5 ton taşıyacak bir römorku çekecek.
2. si damperli havuz kasa 10 tonluk bir römorku çekecek.

İnternetten kendimce edindiğim bilgilere göre 5 ton için 60 hp lik bir traktör yeterli oluyor.
10 tonluk içinde 110 ve üstü yeterli oluyor.

Fakat sorun hangi traktör markası kaç hp olan modeli alınmalı. Az yakmalı aynı zamanda da az sorun çıkaran modellerden olmalı.

Traktörler beton sahada fabrika içerisinde çalışacaklar.

2. el traktörler bakmaktayız. 2. elde çok fazla alavere dalavere döndüğünü okudum.

Bir traktör alırken nelere dikkat edersiniz. (bu sorunu cevabı eminin çok uzundur ama herkes bir bilgisini paylaşsa yeterli bilgi alışverişi olur bence)

Daha önce traktör ile pek deneyimim olmadığından sizlere danışmak istedim.

Verdiğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Eğer ki önemli bir arızası yok ise 500 - 1000 saatler tarla traktörü için gayet makul saatlerdir tercih edilebilir. Düz zemin fabrikada sanırım bu yem fabrikası diye düşünüyorum 65 75 hp arası işinizi rahatça görecektir. Markalara gelince çok manevra gerektiren bir saha ise powershuttle sistem olan traktörlere yönelmeniz en iyisi olacaktır. Alman üretimlerinden şaşmayın derim ama parça konusunda zorluk yaşamak istemezseniz yerli üretim olan Tümosan, New Holland, CaseIH veya Hattat markalarına bir bakın derim.

Kullanım konforu açısından yük taşımada tork yedekleri yüksek traktör daha az vites değiştirir.Uzun yolda tercih edebiliriz.
Case JX 65 C ve MF 5450 tercih edilebilir.
Mekan büyüklüğü de önemli bir konu, turu daha iyi olan modellerde var.
Kioti LX500L, bi speed özelliği var.Same Explorer 85, 4*2, 85 derece ön teker turu, modele de bakılabilir.
Direksiyon turu 3 tur olan modellerde var.Süper dümenleme modeller de var.
Mekan ve taşıma niteliği (uzun-kısa mesafe) hakkında bilgi verirseniz, seviniriz.

Herkese Merhaba,

Forumda yeniyim. Şirketimize bir traktör alacağız fakat bir sürü marka ve hp değeri mevcut.

2 ayrı traktör düşünüyoruz. 2 side iş güvenliği nedeniyle kabinli olacak.

1. si damperli 5 ton taşıyacak bir römorku çekecek.
2. si damperli havuz kasa 10 tonluk bir römorku çekecek.

İnternetten kendimce edindiğim bilgilere göre 5 ton için 60 hp lik bir traktör yeterli oluyor.
10 tonluk içinde 110 ve üstü yeterli oluyor.

Fakat sorun hangi traktör markası kaç hp olan modeli alınmalı. Az yakmalı aynı zamanda da az sorun çıkaran modellerden olmalı.

Traktörler beton sahada fabrika içerisinde çalışacaklar.

2. el traktörler bakmaktayız. 2. elde çok fazla alavere dalavere döndüğünü okudum.

Bir traktör alırken nelere dikkat edersiniz. (bu sorunu cevabı eminin çok uzundur ama herkes bir bilgisini paylaşsa yeterli bilgi alışverişi olur bence)

Daha önce traktör ile pek deneyimim olmadığından sizlere danışmak istedim.

Verdiğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.
5 tonluk remork cekecek,yakıtı az kullanışlı bir traktör istiyorsaniz size tavsiyem deutz fahr Agrolüx 55 çok rahat bi şekilde işinizi halledersiniz. Aşağıdaki linkten tanıtımını izleyebilirsiniz.
20191204_134310.jpg