Katılım
22.07.2007
Mesajlar
15,531
Şehir
İstanbul
YEP YENİ CASE IH FARMALL 100 A SERİSİ 2019....!!!

Arkadaşlar fotoğraflar alıntıdır. Fotoğraflarda Case IH markasının yeni serisi olan Farmall A serisinden 100A' yı göreceksiniz. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde New Holland markasında ki karşılığı olan TR5 serisi bayilere tanıtılmıştı. Case IH'de Farmall A serisini bayilerine tanıtmış. Bende bulduğum fotoğrafları sizlerle paylaşıyorum. Bakalım pazarda nasıl bir yer edecek bu seriler. İnşallah fiyat konusunda çiftçiye yakın olurlar. Yoksa çiftçi için alım gücü çok düştü.
 
Katılım
28.01.2017
Mesajlar
8,146
Şehir
Sakarya
Hayırlı olsun, dış tasarım olarak güzel görünüyor.
Amma ve lakin tasarım olarak söyleyebileceğimiz, plaka yerlerinin yeterli olmaması, ön plakayı nereye takacağız?Kabin üst kısmında iki tane yatay plakalık güzel olurdu.
Kabinin siperlikli olması yazın içeriye fazla ışık almamasını sağlıyor, arka taraftaki siperlik yeterli, ön tarafında kısa duruyor.Bombeli camlar mercek etkisi yapıyor, yazın içeriyi pişiriyor, kelebek cam hariç, diğer camların, düz, %10 renkli cam olmasını tercih ederiz.Yazın kararan kolormatik camda kullanılabilir.Kapı camlarının iki parçalı yapılması, yarıdan bölünüp, ekin tutacak kısmın arkasına gizlenmesi iyi olur.Ot biçme makinesinden taş fırlarsa camı indiriyor, parçalı olursa masraf azalır.
Öndeki sinyaller kaputun ön üst köşelerinde daha ilgi çekici ve fark edilebilir durur.Far yıkama koyulabilir, tozlu ve çamurlu ortamlarda ihtiyaçtır.
Ön camdaki silginin silme alanının daha geniş olması için silgi boyu uzatılmalı ve genişlik verilmelidir.
Kabin süspansiyondan daha çok havalı koltuk olması iyi olur.
Beklentilerimizin makul şeyler olduğunu düşünüyorum.
 
Katılım
13.10.2016
Mesajlar
2,159
Şehir
Kırklareli
Ben tanıtayım biraz konu açmıştım ama sildirdim konuyu üzerinde ttf motoru 8000 serisi yani jx serisinin motoru var hidrolik ayarları c ler gibi şatıl da elektronik şatıl ayrıca bir hızlı bir yavaş vitesi var vitesler düğmeli kol ile değil sadece hızlı yavaş takviye vitesi kol ile.
 

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst