Yerli Traktörde En İyi Fren Hattat Da Var Diyorum. Sizin Fikirleriniz Neler?

Merhaba dostlar. Şuan kendimde Td110 2017 model Dedemlerde 2017 Hattat T4080 var. Hattatın frenler bizim traktöre göre balata sesi hiç yok ve yumuşacık frenler var. Ben 10 tonla yokuş inerken 2 ayağımla frene basıyorum ancak duruyor traktör. Vede durmaya yakın balata sesi hattat da hiç yok. Geçen gün traktörü yıkarken yanımdan Hars geçti o daha berbattı aşırı derecede balatalar ötüyordu. Ben Td110 a da yerli diyorum ithal lafını haketmiyor. Velhasıl sizin görüşleriniz nelerdir bir traktörde hayati parça frendir bu konuda Hattat benden geçer not aldı. Bakalım sizler nasıl düşünüyorsunuz.

Merhaba dostlar. Şuan kendimde Td110 2017 model Dedemlerde 2017 Hattat T4080 var. Hattatın frenler bizim traktöre göre balata sesi hiç yok ve yumuşacık frenler var. Ben 10 tonla yokuş inerken 2 ayağımla frene basıyorum ancak duruyor traktör. Vede durmaya yakın balata sesi hattat da hiç yok. Geçen gün traktörü yıkarken yanımdan Hars geçti o daha berbattı aşırı derecede balatalar ötüyordu. Ben Td110 a da yerli diyorum ithal lafını haketmiyor. Velhasıl sizin görüşleriniz nelerdir bir traktörde hayati parça frendir bu konuda Hattat benden geçer not aldı. Bakalım sizler nasıl düşünüyorsunuz.
Bende valtra var firen güzel aynı dediğin gibi ses falan yok en fazla 6 ton attım gayet güzel zaptediyordu
110 lar Bizim burada da iki tane var aynı firenden onlarda memnun değil birinden merkezinden yağ akıyor du bi ara
Öbürü ayarlattik bazen tutuyor bazen iyi tutmuyor diyordu

TT4 ün frenine bakın derim.Yok böyle bi fren taksi konforunda.

Aynen öyle. Birde fren pedalı çok yumuşak.
Ben new holland'ın tt ve td serilerinin çogunu denedim,fren tam bir facia. Yeni serileri nasıl bilmiyorum.
Abi bizdede 2017 td90d var geçenlerde 6 ton yükle ışıklarda kılpayı durabildim. Òndeki arabaya vuracaktım az daha yani td nin frenleri aynı sorun.

2 hafta önce de bi abimizin direksiyon hortumu patlamıs bütün yağ bitince frenleride kitlemiş sonuç bu FB_IMG_1522747583996.jpg

2016 model TD 110 kullandım 300 saate idi frenler bitikdi. Modelini bilmediğim Jx70 kullandım yine frenler kötü idi. New Holland Case grubunda hepmi böyle bilmiyorum. 90 model 285 kullandım frenler süperdi. Kara düzen frene sahip 240s imiz vardı onun frenler bile 4 ton yükü durdurmaya yetiyordu. NH 110 kendini bile durduramıyordu resmen.

• Beğen
Tepkiler: Reşat
Abi bizdede 2017 td90d var geçenlerde 6 ton yükle ışıklarda kılpayı durabildim. Òndeki arabaya vuracaktım az daha yani td nin frenleri aynı sorun.

2 hafta önce de bi abimizin direksiyon hortumu patlamıs bütün yağ bitince frenleride kitlemiş sonuç buEkli dosyayı görüntüle 25468

Geçmis olsun.
Fren konusunda jd işi kavramış. Nh'nin de sanırım tt4 serilerinde fren iyiymis,td serisinin de buna bir çözüm bulması lazım. Traktör kullanırken bizim tek sigortamız frendir.

• Beğen
Tepkiler: ismailozmen74