Yoksa !!! Beynimiz yönetiliyormu,

12.11.2010
16,297
22,541
48
Erzurum

Bugün beni çok tedirgin eden bir olayı anlatayım,

Sonuna kadar okumanız lâzım.

Hadi,
Nette aradığımız bir kelimeyi,reklam veya konu olarak sonraki zamanlarda karşımıza çıktığına şahit olduk.(hatta alıştık artık)

Bu yetmedi,
Telefon,yanımızda bekleme modundayken,ortam dinlemesi yaparak,konuştuğumuz kelimelerden,reklama uygun olanlarının,biz tlf'yi açıp net ile ilgili ilk ekranda, reklam olarak karşımıza çıktığınada,hayretle şahit olduk.

Peki şimdi dahada ileri gideyim.

Bugün bir arkadaşa mahkemede,bir konuda tanıklık etmek için,Erzurum Adliyesine gittim.

Mahkeme salonu 4.kat
Yuları çıktım,arkadaşımı beklerken,etrafta gezineyim dedim,

Bina 5 kat ve katların ortasında bir boşluk ve her katta o boşluğa bakan balkon var,(mesela avm'lerdeki gibi)

Olurki insanların atlama,atma veya balkondan aşağı düşme ihtimallerine karşı yapılmış,2 yerde güvenlik ağı (tor) kurmuşlar. (2 ve 4.katlarda)

4.kattan bakarken gördüğüm ve o yükseklikte bunu nasıl buraya germişler,harika ve çok çılgın bir meslek olmalı diyip,irkildiğim.??

Hafızamda o anda,etki ile yeralan bu olay,

(Bunları yaşarken, sesli konuşma veya telefonla hiçbir işim olmadı,)

Aynı gün,
Gece 23:45 sularında tlf ile letgoda gezinirken,,,

Hiçbir gün aramalarda,karşıma çıkamayan,GÜVENLİK AĞI yapılır. Reklamını karşımda görünce,

O anda neler yaşayıp,neler düşündüğümü ,herhalde az çok tahmin etmişsinizdir.

Şöyle dedim,
Nette arama ile,
Sonra ortam dinleme ile,
Ve imkansız olan, düşüncelerimizi okumaya başlanmış olabilirmi.???
Düşüncelerimizi okuyanlar,aynı zamanda ve aynı teknoloji ile beynimize yön verebilirmi acaba,?
Yada bu kötü bir tesadüfmüydü.???

Ne dersiniz.

Resimler ve ekler

• 20220211_005308.jpg
    20220211_005308.jpg
    117.8 KB · Görüntüleme: 45
Son düzenleme:
Yusuf abi,
tlf konumu ile alakalı bence :)
google haritalardan düzenli denebilecek bir biçimde(3-4 ayda bir) işyerimiz aranıyor adres teyidi ve kabaca bina özellikleri soruluyor,kaç katlı?hangi renk?gibi....
sen tlf konumunu açmasan bile uygulamalardan birinde muhtemelen onay vermişsindir ve bu nedenle böyle bir reklam alıyor olabilirsin,
o binada bulunabilecek ilgi çekebilecek şeylerin reklamlarda öne çıkarıyordur,

Telefonda İnternet uygulaması olarak Opera'yı kullanmanızı, onun içinde de taryıcı olarak DuckDuckGo'yu seçmenizi öneririm.

Ayrıca WhatsApp, Facebook, Google Youtube vs. arasında bir yazılım var sanırım aradıklarınızı, konumunuzu birbirine aktarıyorlar. Ben bunları bayrağıdır kullanmıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin

Hadi,
Nette aradığımız bir kelimeyi,reklam veya konu olarak sonraki zamanlarda karşımıza çıktığına şahit olduk.(hatta alıştık artık)

Bu yetmedi,
Telefon,yanımızda bekleme modundayken,ortam dinlemesi yaparak,konuştuğumuz kelimelerden,reklama uygun olanlarının,biz tlf'yi açıp net ile ilgili ilk ekranda, reklam olarak karşımıza çıktığınada,hayretle şahit olduk.

Bugün bir arkadaşa mahkemede,bir konuda tanıklık etmek için,Erzurum Adliyesine gittim.

Mahkeme salonu 4.kat

Bina 5 kat ve katların ortasında bir boşluk ve her katta o boşluğa bakan balkon var,(mesela avm'lerdeki gibi)

Olurki insanların atlama,atma veya balkondan aşağı düşme ihtimallerine karşı yapılmış,2 yerde güvenlik ağı (tor) kurmuşlar. (2 ve 4.katlarda)

4.kattan bakarken gördüğüm ve o yükseklikte bunu nasıl buraya germişler,harika ve çok çılgın bir meslek olmalı diyip,irkildiğim.??

Aynı gün,

Hiçbir gün aramalarda,karşıma çıkamayan,GÜVENLİK AĞI yapılır. Reklamını karşımda görünce,

Şöyle dedim,
Nette arama ile,
Sonra ortam dinleme ile,
Düşüncelerimizi okuyanlar,aynı zamanda ve aynı teknoloji ile beynimize yön verebilirmi acaba,?

Ne dersiniz.
Düşününce saçma duruyor ama geçenlerde bende yaşadım birşey için ne nasıl oluyor diye düşündüm sonra Google reklamlarda o çıktı

Yusuf hocam acaba uygulanan covit aşılarınin icerisinde bununla ilgili bir bağlantı olabilirmi ?
Bende bundan şüphelendim,😕
Yusuf abi,
tlf konumu ile alakalı bence :)
google haritalardan düzenli denebilecek bir biçimde(3-4 ayda bir) işyerimiz aranıyor adres teyidi ve kabaca bina özellikleri soruluyor,kaç katlı?hangi renk?gibi....
sen tlf konumunu açmasan bile uygulamalardan birinde muhtemelen onay vermişsindir ve bu nedenle böyle bir reklam alıyor olabilirsin,
o binada bulunabilecek ilgi çekebilecek şeylerin reklamlarda öne çıkarıyordur,
Filiz,herhangi bir uygulamanın konum izni açık olsa dahi,
Orada o kadar şey vatken,
Güvenlik ağı çok basit bir detaydı,
Ama oni aklında dehalaştıran,bendim,
Bence bu tamamen zihinsel,oldu.
Bendede bir çok kere goglede arama yapacağım zaman ilk harfi yazınca veya yazmadan hemen aradığım şey çıkıyor bu defalarca oldu dikkatimi çekti sanki dinleniyoruz gibi
Dinlenme işi zaten standart oldu,
Ona alıştık ama bu başka,
Zihnimiz okundu,
Belkide yönetilmeye bile başlandı.
Lakin bundan haberimiz yok.
Kendi kararımız,diye, ilgi ve tepki çekmeden, yönetiliyoruz.?
Telefonda İnternet uygulaması olarak Opera'yı kullanmanızı, onun içinde de taryıcı olarak DuckDuckGo'yu seçmenizi öneririm.

Ayrıca WhatsApp, Facebook, Google Youtube vs. arasında bir yazılım var sanırım aradıklarınızı, konumunuzu birbirine aktarıyorlar. Ben bunları bayrağıdır kullanmıyorum.
Samsung telefonun kendi tarayıcısını kullanıyorum.
Ama belliki,bunlardan kaçış yok.
Düşününce saçma duruyor ama geçenlerde bende yaşadım birşey için ne nasıl oluyor diye düşündüm sonra Google reklamlarda o çıktı
Evet olmaz dediğimiz şey,
Bence bal gibi oluyor.
Zihnimizi kontrol edip,
Sır vermeyecez artık.

Yusuf hocam, bunlar olağan işler.Para için yapmayacakları yok.Ben genellikle dizüstü bilgisayarı kullanıyorum.
Telefon ilk alındığında bazı yerleri aktive atmek için (Whatsup gibi) e-postanı açmanı istiyor.Sonra e postanı telefonundan kaldırırken kırk tane tehdit (birçok işlev devre dışı kalır, telefonun düzgün çalışmaz vb).Aldırmayıp kaldırıyorum.E posta gerekince (çok nadiren) girip tekrar kaldırıyorum.Bir keresinde ,unutmuşum,açık kalmış, geçen ay 2500 km yolculuk yaptınız diye bildirim geldi,konumda açık kalmış,beni adım adım izlemiş.Benim bahsettiğim g mail.Ancak bütün bildirimler kapalıydı.Aksi halde, x pastanesinde tatlılar güzeldi , değil mi? diye ileti gelirdi.Çünkü x pastanesi bunlara reklam vermiş oluyor.Ben konumumu da , sadece gerektiği zaman açıp, işi bitince kapatıyorum.Aletlerinizi (mesela, cep telefonu ve dizüstü bilgisayarınızı) eşleştirmek içinde yalvarıyorlar.Böylece birinde baktığınız konuyla ilgili diğerine reklam gönderiyorlar. Yani konum, e posta ve bildirimler (hayati olanlar hariç) kapalıysa çatlasada sizi rahatsız edemez, ağ (tor) reklamı gönderemez.Sadece baz istasyonundan dolayı operatör ve isterse kamu otoritesi sizi bulabilir, onlarda izlesin, dünyanın bin çeşit hali var, nerde olduğumuz belli olsun.

......Yazıp iletiyi gönderdim.Bir baktım ,hemen bu sayfada Lava döküm tava reklamı.Dün markette görmüş ve hanıma ''köydeki Lava döküm tavamı getirecem, orda çok kullanmıyorum '' demiştim.Herhangi bir şekilde nette adını yazmadım, tavalarla ilgili bir alışveriş araştırması yapmadım.Bu ne şimdi?
Tövbe estağfurullah.

Resimler ve ekler

• Lava.png
    Lava.png
    278.2 KB · Görüntüleme: 9
Son düzenleme:
Yusuf hocam, bunlar olağan işler.Para için yapmayacakları yok.Ben genellikle dizüstü bilgisayarı kullanıyorum.
Telefon ilk alındığında bazı yerleri aktive atmek için (Whatsup gibi) e-postanı açmanı istiyor.Sonra e postanı telefonundan kaldırırken kırk tane tehdit (birçok işlev devre dışı kalır, telefonun düzgün çalışmaz vb).Aldırmayıp kaldırıyorum.E posta gerekince (çok nadiren) girip tekrar kaldırıyorum.Bir keresinde ,unutmuşum,açık kalmış, geçen ay 2500 km yolculuk yaptınız diye bildirim geldi,konumda açık kalmış,beni adım adım izlemiş.Benim bahsettiğim g mail.Ancak bütün bildirimler kapalıydı.Aksi halde, x pastanesinde tatlılar güzeldi , değil mi? diye ileti gelirdi.Çünkü x pastanesi bunlara reklam vermiş oluyor.Ben konumumu da , sadece gerektiği zaman açıp, işi bitince kapatıyorum.Aletlerinizi (mesela, cep telefonu ve dizüstü bilgisayarınızı) eşleştirmek içinde yalvarıyorlar.Böylece birinde baktığınız konuyla ilgili diğerine reklam gönderiyorlar. Yani konum, e posta ve bildirimler (hayati olanlar hariç) kapalıysa çatlasada sizi rahatsız edemez, ağ (tor) reklamı gönderemez.Sadece baz istasyonundan dolayı operatör ve isterse kamu otoritesi sizi bulabilir, onlarda izlesin, dünyanın bin çeşit hali var, nerde olduğumuz belli olsun.

......Yazıp iletiyi gönderdim.Bir baktım ,hemen bu sayfada Lava döküm tava reklamı.Dün markette görmüş ve hanıma ''köydeki Lava döküm tavamı getirecem, orda çok kullanmıyorum '' demiştim.Herhangi bir şekilde nette adını yazmadım, tavalarla ilgili bir alışveriş araştırması yapmadım.Bu ne şimdi?
Tövbe estağfurullah.
Abi yazını okudum,haklısın doğru ama,
Artık aklımızdan geçeni okuyorlar bu nasıl oluyor ben onu anlamadım.???
Bu durum banada oluyor,gün içinde herhangi bişey aklımdan geçiyor mesela hiçbi şekilde aklımdan geçeni dışa vurmuyorum bi bakıyorum akşam instagramda karşıma çıkıyor,ben alıştım artık.
Gelde düşün şimdi :)
Masada arkadaslarla ne konuşsak 3 5 dk sonra tlefonda reklamları cikiyor trakkulup uygulamasinda dahil
Cemal, konuşmalarımızın dinlenmesi ve reklamla karşımıza çıkmasına alıştık.
E kardeşim şimdi ne düşündüğümüzü biliyorlar.
Düşüncemizi bilen,aklımıza haydi haydi hükmeder,bu korkunç.
Hayatımızda herşeyi değiştirecek abi bunlar
Aynen ufuk.
Karşı teknoloji yazılımlar lazım.
Yoksa birgün "EVDE YATAKTA YATAR,SABAH KAPININ ÖNÜNDE UYANIRIZ" :)

Abi yazını okudum,haklısın doğru ama,
Artık aklımızdan geçeni okuyorlar bu nasıl oluyor ben onu anlamadım.???

Gelde düşün şimdi :)

Cemal, konuşmalarımızın dinlenmesi ve reklamla karşımıza çıkmasına alıştık.
E kardeşim şimdi ne düşündüğümüzü biliyorlar.
Düşüncemizi bilen,aklımıza haydi haydi hükmeder,bu korkunç.

Aynen ufuk.
Karşı teknoloji yazılımlar lazım.
Yoksa birgün "EVDE YATAKTA YATAR,SABAH KAPININ ÖNÜNDE UYANIRIZ" :)
Senin bu dediğin bir kaç kere benim de başıma geldi abi düşündüğün karşına çıkıyor yada konuştuğun bişey bende şaşıyom vallaha

Kendi beyin gücümüz ile oluyor bu. Yogunlastigin,adini bir sekilde andigin,düşündüğün. Olabilir.
Bu yüzden konuştuğunuza,ne düşündüğünüze dikkat edin diye uyariyor astraloglar,hele bazi zamanlar çok uyariyorlar 3-5 .. gune dikkat edin diye.Çünkü böyle zamanlarda ve he zaman daima dogruyu konuşmak olumlu konuşmak ,kötüyü anmamak. Gerekiyor.
Mesela tavsiye olarak; Traktor alan birisine; "Tekerine taş deymesin" diye temenide bulunursaniz.Bilinç alti bunu ,"Tekerine taş deyir " diye alir.Bunu gerçekleştirmek icin firsat kollar, Bilinç-altı kelimelerin fiillerin eklerini almaz,kökünü emir kabul eder. kaydeder.Güle güle kulanin ĺolabilir.Tekeri taşı karıştırmaya çağırmaya gerek yok.
Yine yağmur yağarken biraz fazla yağınca "Allah afatsiz versin derseniz .
Bu kez afat çağırmış olursunuz.Alah bereket versin diyebilirsiniz.Afat karıştırmanın anmanin,çağırmanın yeri yoktur.
Şaka dahi olsa,olumsuz sözler söylemeyin zamani gelince gerçekleşir, şaşırırsınız .
Bunun gibi düşündüğünüz ,istediginiz,dogru yalnış, konustugunuz,bir sekilde olabilir.
Kişi nikahta espiri olsun diye evet diyecegine hayir derse ,başka birseyler,soylerse bunlari biinc alti kayit eder,gerçekleştirmek için uğraşır.
O yüzden şakada olsa olumsuz konusulmamali...
Bilincalti için agzimizdn her çıkan söz emirdir.
Betdualarda böyledir .Kınamakta böyledir .Kıskanmak ,da Evreni dolaşır gelir o kötü söz sahibini bulur, onda soyledikleri olur.
Allahım bana sıkıntı verme diye dua ederseniz.Kelmenin kökü ver oldugundan.Siz sıkıntıyı çağırmış ,bunu istemis olursunuz .Alahim bana huzur ver demelisiniz...

Resimler ve ekler

• 20220214_173950.jpg
    20220214_173950.jpg
    152.2 KB · Görüntüleme: 12
  • 20220214_174003.jpg
    20220214_174003.jpg
    191.8 KB · Görüntüleme: 12
  • 20220214_174032.jpg
    20220214_174032.jpg
    196.8 KB · Görüntüleme: 8
  • 20220214_174041.jpg
    20220214_174041.jpg
    180 KB · Görüntüleme: 14

Hadi,

Bu yetmedi,

Mahkeme salonu 4.kat

Aynı gün,

Şöyle dedim,
Nette arama ile,
Sonra ortam dinleme ile,

Ne dersiniz.
Algıda seçicilik olabilir.

• Beğen
Tepkiler: YUSUFTUYLUOGLU