Yonca Bakımı Nasıl Olmalı

Arkadaşlar biri 2. senesine diğeri 3. senesine girecek iki tarla yoncamız var. Bu yıl biraz düşük verim aldık. Sizden ricam şu konu hakkında bilgi sahiplerinden fikir almak istiyoruz;
*Baharda, sezon başında ilk olarak ne yapılmalı ? (Gübreleme vs.)
* Her biçimden sonra bir dahaki biçime kadar yüksek verim için bakım nasıl olmalı?
(tekrar tekrar gübreleme gerekir mi her biçimde)
* Organik madde hümik/fulvik asit, yosun gübresi, kimyasal gübre, leonardit vs. Ne önerirsiniz?
Yardım ve paylaşımlarınızı bekliyoruz.
Saygılarımla

Bu yıl ekimin ilk haftası bende ektim patlıcan yerine on dönümlük bi alan dönüme elli kilo DAP attım şuan çıkışlar iyi ayağım kırık olduğundan dolayı gidemiyorum foto atardım yoksa baharda şubat mart gibi üstten DAP atıyorlar Burda dönüme on veya onbeş kilo gelicek şekilde öyle deneyip mayısta biçeriz ilk biçimde sonuçları bende paylaşıcağım sonraki biçimler de ise biçimden sonra yaprak gübrelemesi düşünüyorum izelement üç yirmi aminoasit uygulaması yaparak

Bu yıl ekimin ilk haftası bende ektim patlıcan yerine on dönümlük bi alan dönüme elli kilo DAP attım şuan çıkışlar iyi ayağım kırık olduğundan dolayı gidemiyorum foto atardım yoksa baharda şubat mart gibi üstten DAP atıyorlar Burda dönüme on veya onbeş kilo gelicek şekilde öyle deneyip mayısta biçeriz ilk biçimde sonuçları bende paylaşıcağım sonraki biçimler de ise biçimden sonra yaprak gübrelemesi düşünüyorum izelement üç yirmi aminoasit uygulaması yaparak
Geçmiş olsun kardeşim
Yağmurlama sulamadan dekara 5 kg map gübresinin çok faydası oluyormuş

• Beğen
Tepkiler: Eren ASLAN
Sağol abi allah razı olsun tamburlu makine düştü ayağıma hiç sorma tel taktılar yirmi gün oldu on gün sonra çıkacak bakalım hayırlısı ile bizim sulamaya pek vakit olmuyo çok kötü giderse hava şartları artık yazın sularız yağmurlara denk getirip baharda DAP atalım diyoruz sen nasıl yapıyon

Sağol abi allah razı olsun tamburlu makine düştü ayağıma hiç sorma tel taktılar yirmi gün oldu on gün sonra çıkacak bakalım hayırlısı ile bizim sulamaya pek vakit olmuyo çok kötü giderse hava şartları artık yazın sularız yağmurlara denk getirip baharda DAP atalım diyoruz sen nasıl yapıyon
Tekrar gecmiş olsun
Ben daha hiç bi uygulama yapmadım mart gibi tsp veya dap atam diyorum birde benim yağmurlama sulama 2 sulamada bi map vermeyı düşünüyorum