YONCA EKİMİ HK.BİLGİNİZ VAR MI?

Ynt: YONCA EKİMİ HK.BİLGİNİZ VAR MI?

all alla senelerdir biz ekiyoruz gayetde ekiliyo ekilemez demi$sin bide .. gram gram ekiyoruz bide fehim hocam .. ekiliyoda geçiyo bile elle ekimin di$ini kırar mibzerle ekim ..
Ben hoca filan değilim zamanında kendi çapında yonca ekenlerdendim.Yonca ekiminden 10-15 sene boşluk oluştu . Aman dişlerini koru kırmana gerek yok daha bu Vatana Millete lazımsın.Saygılar.

Bende baharda 6 dönüm kadar yonca ekicem koyunlarım için. Peru cinsi tohum kullanıcam,çok ince dallı ve yapraklı tam kuzuların sevdiği bir cins. 6 çuval DAP aldım,yeri hazırlarken atıcam. Ekimi makina ile hem düz hem çaprazlama yaptırıcam. Dönümüne 5 kg tohum ekmeyi düşünüyorum.

altiva cinsi ekmeni tercih ederim. hububat mibzeri ile ekim yapabilirsin. bende bozkurt mibzer var. 70 dekar ekim yaptım çok güzel çıktı. forum muhtarına da 10 dekar ektim o da memnun. bu ara da ben atabeyli

uyy-*s hiç durmaa git ziraat odalarına yetkili bilgili o yöreyi toprağı bilen mühendislerle konuş en uygun hazırlık ve tohum bilgisi en doğru şekilde ordan alınır.Benim ki tasiye ben de öyle yapacam çünkü görüyorsun ki her bölgeden hep farklı tavsiyeler var..hepsi geçerli muhakkak ama en doğrusu senin bölge yetkilileri bence selamlar anlş-*s