Yonca ölüyor.

Arkadaşlat merhaba, 15 eylülde ektiğimiz yonca çok iyi çıktıktan sonra ölmeye başladı ve bayağı seyreldi şimdi söksek mi yoksa baharın üzerinden seyrek yerleri tekrar mı eksek kararsız kaldık. Arpa yeri olduğu için arpanın altında kalanlar ölmüş. Otun yoğun olduğu yerlerdekilerde ölmüş. Tarlanın geneli arpayla örtülü. Başına böyle bir olay gelen var mı, görüşlerinizi bekliyorum.
20201011_171117.jpg
20201011_170730.jpg
20201011_170712.jpg
20201011_170705.jpg

Diğer fotoğrafları seçemedim ama 4.fotoğraftaki sıklık fena değil.Her yer öyleyse formula süper,tokta süper gibi bir herbisit kullanın arpayı öldürün.Arpa ölümünden 1 hafta sonra hava sıcaklığı çok düşük değilse dekara 150 gram üre+80 ml atonik+100 gram kombi(en az %0.05 molibden içersin muhakak) yapraktan atın.Kışa güçlü girer bahardada hızlı gelir inşallah.

Ya nasip dedik bıraktık arkadaşlar baharda nasıl olacak artık o zaman bakacağız.
Bence 2 hafta sonra otlar ve arpa biraz daha boy verir.
Bugünlerde sulayın 2 hafta sonra otları biçin otlar ölür yonca rahatlar. Ancak tarlada daha yonca tam köklenmediği için teker izleri ağır çıkar
Arpa içinde yoncaya ruhsatlı herbirist kullanın .
Bu şekilde bırakırsanız düşen yağışı arpa ve otlar tüketir yonca daha kök derinliği oluşmamıştır, kök derinliği arpadan daha derine indikten sonra sıkıntı olmaz ama bu şekilde baya seyreklik oluşur.
İnvervix pro var ama arpayı öldürür mü bilmiyorum.
Ayrıca yoncayı baya sitrese sokuyor ilaç bilginiz olsun.