YouTube'da "120 BEYGİR YENİ BAŞAK REDPOWER 5120" videosunu izleyin

Başak beni son derece şaşırttı. Hem dış hem iç dizayn oldukça farklı ve modern.

Erkunt' un 125 hp videosunu da izledim. Erkunt da beni biraz hayal kırıklığına uğrattı. Gerek iç gerek dış dizayn Haşmet serinin devamı.Daha farklı bir şeyler ortaya koyarak fark yaratmaları gerekiyordu, üzüldüm açıkçası.

• Beğen
Tepkiler: Traktörprof

Başak şuan SIMA fuarında sergilediği seri ile hem iç hemde dış dizayn ile çiftçilere gerçekten hitap ediyor. Açıkçası bende bu tarz bir traktörü
Erkunt' tan bekliyordum. Ama Başak diğer yerli firmaların önüne bu tasarım ile geçti. Traktörün hem tasarımı hemde donanımı Türk çiftçisine hitap ediyor. Hemde çiftçimizin hak ettiği bir traktör olduğunu düşünüyorum. Traktördeki 10 adet güç çıkışı, çamurluk üstü kontroller, Ön PTO, tüm lambaların led oluşu, çekici ön tasarım gerçekten dış dizayn olarak çok etkileyici duruyor. İç tasarımda oldukça geniş ve ferah duruyor. Donanım olarakta içerideki vites topuzu yerine yerleştirilmiş joystick kısmı gerçekten çok hoş düşünülmüş. Üzerindeki, 2 adet elektronik hidrolik valf kontrolü, arka hidrolik kaldırma-indirme kontrolü, ileri-geri elektro shuttle, artı eksi buçuk tuşları, otomatik buçuk tuşu, el debriyajı özellikleri gerçekten çok kullanışlı duruyor. Ayrıca yan konsolda ki motor devir kontrol ve ayarları ve diğer standart hidrolik kontrol, çiftçeker, diferansiyel, pto kontrolleri vb. gerçekten güzel konumlanmış. Gerçekten firmayı tebrik etmek lazım. Eğer bu özellikler çalışır bir şekilde piyasaya sürerseler ilgi çekeceğini düşünüyorum. Özellikle bildiğim kadarıyla tasarımın da yer alan ödüllü bir tasarımcı hanımefendi var. Onun etkisi bu traktörde gerçekten etkili olmuş.

• Beğen
Tepkiler: gkhAn
Seri 5090, 5105, 5120 olarak oluşuyormuş. Üzerinde Deutz TCD 3.6 Lt 4 silindir motor mevcutmuş. 32x32 ZF şanzıman ile donatılmış. Fransa, Almanya, İtalya, İspanya ve Birleşik Krallık pazarları hedef alınmış. Hollanda pazarı da Mayıs ayında listeye alınacakmış. 5120 fuardaki satış fiyatı 48.000 Euro olarak dile getirilmiş. Şuan için iki firma ile fuarda görüşmeler sağlanmış.

Seri 5090, 5105, 5120 olarak oluşuyormuş. Üzerinde Deutz TCD 3.6 Lt 4 silindir motor mevcutmuş. 32x32 ZF şanzıman ile donatılmış. Fransa, Almanya, İtalya, İspanya ve Birleşik Krallık pazarları hedef alınmış. Hollanda pazarı da Mayıs ayında listeye alınacakmış. 5120 fuardaki satış fiyatı 48.000 Euro olarak dile getirilmiş. Şuan için iki firma ile fuarda görüşmeler sağlanmış.

Bilgiler için teşekkürler yani Türkiyede satılmıcak 3000 serileri yapılacak mış die duymuştuk bu konu açılmıştı galiba