Yulaf piyasası hakkındaki görüşleriniz lazım.

08.09.2014
2,222
3,198

Arkadaşlar köyde bir abimizile birlikte topla 100 dönüm kadar yulafımız var. İlk başta köyde birisine vereceğiz diye ekmiştik ancak şartları uymadı toptan sattı hayvanlarını.
Yerlerimi parçalı ayrıca kumsal olduğu için tane verimi çok ama çok az oluyor. Sımalı makine ile biçip,Balya yapıp satmayı planlıyorum.
Ancak piyasaya da çok ama çok uzağız. Tahmini olarak 20 kg 3000 civarı balya çıkar diye ümit ediyorum.
Şimdi ben biçer bağlatırsam piyasası ne olur alıcı gelip yerinde biçip bağlar tonaj üzerinden alırsa ne fiyatlara gider.
Görüş ve önerilerinize ihtiyacım var.!!!!

Bende öyle düşünüyorum tekirdağda bi çiftlik aramış arkadaşı fiyat vermemiş kg bazında almayı düşünüyormuş. Bende piyasa da fiyat ne onu öğrenmek istiyorum aga.
Kgda birax sıkıntı olur dostum dekarı 800-1000 tl arası verebilirsen iyi , yulaf gösterişliyse almaları gerek, fazla kg gelmez azda kurursa suyu çekilir zarar edersin kabala vermeye çalış derim, kaporanı al kenara geç derim.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci33
Bizde yulaf piyasası yoncadan 5 6 tl assagi fiyata satilır dekara yerler iyise 25 kg lik 25 balya rahat alırsin kum yerde ince bacak yulaf olur ve hayvan hic ziyan etmeden iştahla yer tane hesabı 20 tl gibi bi fiyata tarladan verebilirsen iyi para

• Beğen

Kisin 80kurustan satiliyor sezonda ucuz olur be olsam top yapip satarim 350 400 arasi satiliyor gecen sene donumunden 4 topun ustunde alanlar oldu bu yil bende ektim kendi hayvanlarim icin durumu degerlendirip seneye 50donum kadar ekmeyi planliyorum benim gubre kovasi cok denk saciyor yulafi

• Beğen
Arkadaşlar köyde bir abimizile birlikte topla 100 dönüm kadar yulafımız var. İlk başta köyde birisine vereceğiz diye ekmiştik ancak şartları uymadı toptan sattı hayvanlarını.
Yerlerimi parçalı ayrıca kumsal olduğu için tane verimi çok ama çok az oluyor. Sımalı makine ile biçip,Balya yapıp satmayı planlıyorum.
Ancak piyasaya da çok ama çok uzağız. Tahmini olarak 20 kg 3000 civarı balya çıkar diye ümit ediyorum.
Şimdi ben biçer bağlatırsam piyasası ne olur alıcı gelip yerinde biçip bağlar tonaj üzerinden alırsa ne fiyatlara gider.
Görüş ve önerilerinize ihtiyacım var.!!!!
YULAF TANE İŞLEYEN FABRİKAMIZ İÇİN PEŞİN ALIM YAPIYORUZ HASAT DÖNEMİNDE 0532 132 1779