Yulafimizi da bictik

Yulaf & Tritikale karışımı 8 dönüm kıraç arazi
Erzurum/Köprüköy

Resimler ve ekler

• IMG-20190711-WA0015.jpg
    IMG-20190711-WA0015.jpg
    331.8 KB · Görüntüleme: 149
  • IMG-20190711-WA0014.jpg
    IMG-20190711-WA0014.jpg
    281.7 KB · Görüntüleme: 128
Bereketli olsun. Yulaf-Tirtikale karışımı ile ilgili biraz bilgi verebilir misiniz
( 1.Ekim öncesi hazırlık
2.Nezaman ektiniz
3.Alt üst gübreleme
4.Sulama
5.İlaçlama
6.Biçim zamanı ve biçim şekli vb.)

Teşekkürler.

Bereketli olsun. Yulaf-Tirtikale karışımı ile ilgili biraz bilgi verebilir misiniz
( 1.Ekim öncesi hazırlık
2.Nezaman ektiniz
3.Alt üst gübreleme
4.Sulama
5.İlaçlama
6.Biçim zamanı ve biçim şekli vb.)

Teşekkürler.
Tavsiye etmiyorum ama;
Sürülü tarlaydı nisan aynda 8 dönüm e yarı yarıya yulaf tritikale karışık ve dönüme 10 kg dap attım. Sonuç olarak tiritakale hiç çıkmamış yulaf da pek az yağış olmadığı için bakalım yarın balya yapılacak balya sayısını söylerim

Geçmiş olsun vardır bunda da bir hayır
Benim bildiğim tirtikale guzden ekilen kışlık bir bitki siz ot niyetine yulafla baharın biçmek için etiniz galiba

Bölge şartlarını bilmiyorum ama sanki ekim işi için geç kalınmış gibi ben mart in ilk haftası ekiyorum yulafı sonbaharda pulluk ile sürüp baharın ilk fırsatta tirmik çekip mibzer le dönüme( 1000m2) 15 - 18 kilo gelecek şekilde aynı anda dönüme de 12 -15 kg ure ile ekiyorum güzel oluyor ota biçmek için tohum miktarı biraz daha artırılmalı iklimler her geçen yıl bir önceki yili aratır durumda bunada
şükür
Busene ki yulaf geçen senekinden biraz zayıf bir ay önce çektiğim resim
20190623_171234.jpg

• Beğen
Tepkiler: Mstfaclk54
Geçmiş olsun vardır bunda da bir hayır
Benim bildiğim tirtikale guzden ekilen kışlık bir bitki siz ot niyetine yulafla baharın biçmek için etiniz galiba

Bölge şartlarını bilmiyorum ama sanki ekim işi için geç kalınmış gibi ben mart in ilk haftası ekiyorum yulafı sonbaharda pulluk ile sürüp baharın ilk fırsatta tirmik çekip mibzer le dönüme( 1000m2) 15 - 18 kilo gelecek şekilde aynı anda dönüme de 12 -15 kg ure ile ekiyorum güzel oluyor ota biçmek için tohum miktarı biraz daha artırılmalı iklimler her geçen yıl bir önceki yili aratır durumda bunada
şükür
Busene ki yulaf geçen senekinden biraz zayıf bir ay önce çektiğim resim Ekli dosyayı görüntüle 39955
Yulaf ve tritikale karışımı ot biçim için ektim. Ayrıca birde sade tritikale ekinim var onun maşallahı var köyde ki en iyi ekin. Fakat yağmur sebebi ile randıman alamadım. Bizim erzurumda toprak ancak nisan ayında açılıyor yani daha öncesinde ekim mümkün değil. Bizim burda tarım yapmak çok zor yapılacak en güzel iş hayvancılık heryer mera . Kışın aşırı soğuk yazında kuru sıcak birde yağmur zamansız veya yağmadığı mi bitti o iş. Yularınız bereketli olsun inşallah Allah teala kazancınızı artırsın

• Beğen
Tepkiler: Hüseyin 58 58