Yurtdışından 2. El traktör almak!!

16.02.2010
769
500

Arkadaşlar belki size de denk gelmiştir Facebook'ta 2. El traktör alım satım gruplarında yurtdışından traktör satışı için sürekli paylaşım yapıyor dolandırıcı olma ihtimali yüksek bu konuda bilgisi olan var mı?
Screenshot_20210111-092101.png

• Beğen
Tepkiler: huseyin5450
22k usd olan traktör bir o kadar gümrük vergisi vs ile gelse bile 45k usd eder. o şekilde bile bedava. Tr de bunun 2. elini bile 5-600k dan aşağı vermezler. Kısaca dolandırıcılık ihtimali yüksek.

• Beğen
22k usd olan traktör bir o kadar gümrük vergisi vs ile gelse bile 45k usd eder. o şekilde bile bedava. Tr de bunun 2. elini bile 5-600k dan aşağı vermezler. Kısaca dolandırıcılık ihtimali yüksek.
Konu ile hiç alakalı birşey soracam.
"22k/45k/5-600k" tam olarak ne demek istiyorsunuz.
"1m'e nightmare satıyorum babs" der gibi.
knight mı oynuyoruz.
Ben yanlış bir platfomdamıyım?🤮🤮🤮

Konu ile hiç alakalı birşey soracam.
"22k/45k/5-600k" tam olarak ne demek istiyorsunuz.
"1m'e nightmare satıyorum babs" der gibi.
knight mı oynuyoruz.
Ben yanlış bir platfomdamıyım?🤮🤮🤮
konu ile hiç alakasız birşey sorun hocam siz.. 3 sıfırı kısaltma anlamında yazıma yerleşen, yabancı dilde kullanılan harf. çok kimse ne demek olduğunu iyi biliyor. Az kimseler bilmiyor. bu saatten sonra da değişmez. toplumda yani. :)))

konu ile hiç alakasız birşey sorun hocam siz.. 3 sıfırı kısaltma anlamında yazıma yerleşen, yabancı dilde kullanılan harf. çok kimse ne demek olduğunu iyi biliyor. Az kimseler bilmiyor. bu saatten sonra da değişmez. toplumda yani. :)))
Nasılda göze batıyor değilmi yazım hataları.
Nedemek istediğimi gayet iyi anlattığımı düşünüyorum."...hiç alakalı birşey sorarak."
"bin lira" yerine "kilo" yazmak kadar saçma birşey olamaz.
Siz hiç "kilo dolar veya kilo frank olmadı kilo pound" duydunuz mu? Ben duymadım.
"45k lira" diyerek neden türkce katliamı yapıyorsunuz.
İnsanların yanlış bildiği doğrular var diye doğru onların bildiği olmuyor.
Bu işin doğrusu "45000 lira" veya "45 bin lira" dır. Okulda bize böyle öğretildi.
Saygılar.

Nedemek istediğimi gayet iyi anlattığımı düşünüyorum."...hiç alakalı birşey sorarak."
Siz hiç "kilo dolar veya kilo frank olmadı kilo pound" duydunuz mu? Ben duymadım.
Bu işin doğrusu "45000 lira" veya "45 bin lira" dır. Okulda bize böyle öğretildi.
Saygılar.
Hassasiyetiniz güzel fakat yanlış konuda. "k" harfi sadece kilo demek değil. Bize Tr de böyle öğretildi ama ben amerikada okurken bin yerine sürekli bu harf kullanıldı. Uluslararası bir kısaltma bütün dünyada bununla karşılaşırsınız. Bu türkçe katliamı değil. . Forumda görüntülenme sayacına bir bakın.
Selametle

Saygılar.
8066 arkadaş için söylemiyorum ama böyle batıya özentilik değilimdir konuşmalarımız, yazışmalarimiz, geleneklerinimiz, goreneklerimiz, örf ve adetlerimiz hep kaybolmuyormu?
Bir sosyal medya hesabina giriyorsunuz adam Anadolu'nun göbeğinde bir resim atiyor altina goodmorning yaziyor sanarsiniz ki İngiltere de özgürlük heykelinin altindan resim atan bir İngiliz

8066 arkadaş için söylemiyorum ama böyle batıya özentilik değilimdir konuşmalarımız, yazışmalarimiz, geleneklerinimiz, goreneklerimiz, örf ve adetlerimiz hep kaybolmuyormu?
Bir sosyal medya hesabina giriyorsunuz adam Anadolu'nun göbeğinde bir resim atiyor altina goodmorning yaziyor sanarsiniz ki İngiltere de özgürlük heykelinin altindan resim atan bir İngiliz
Ben tam olarak da @8066 arkadaşa diyorum.
Türkiye'yi Tr olarak kısaltıyor, ama amerikayı olduğu gibi yazıyor.
Daha ne denebilir ki.
Görüntülenme sayacı bilmem kaç k gösterse ne değişecek acaba?🤔🤔🤔 Hiç birşey.

Ben tam olarak da @8066 arkadaşa diyorum.
Türkiye'yi Tr olarak kısaltıyor, ama amerikayı olduğu gibi yazıyor.
Daha ne denebilir ki.
Görüntülenme sayacı bilmem kaç k gösterse ne değişecek acaba?🤔🤔🤔 Hiç birşey.
Adamların telefonunu traktörünü makinesini kullanıyoruz kelimelerini söyleyince mi Batı özentiliği oluyor

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci86
Yurtdisindan getirilebilecek arac ve traktore gjmrukte otv gumruk vergisi ve bunlarin toplami uzerinden kdv uygulanir zaten Ulkemizde araclari cok pahali kilan yuzde 200 lere varan otv dir Belli yas siniri max 3 yil gibi isterseniz o araci yurtdisindan bedava alin ellerindeki listeden oranlar hesaplanir bir cazibesi yoktur hatta buyuk ihtimalle Turkiyedeki fiatindan da yuksek cikar.Seni degil ithalatciyi kollarlar.

Yurtdisindan getirilebilecek arac ve traktore gjmrukte otv gumruk vergisi ve bunlarin toplami uzerinden kdv uygulanir zaten Ulkemizde araclari cok pahali kilan yuzde 200 lere varan otv dir Belli yas siniri max 3 yil gibi isterseniz o araci yurtdisindan bedava alin ellerindeki listeden oranlar hesaplanir bir cazibesi yoktur hatta buyuk ihtimalle Turkiyedeki fiatindan da yuksek cikar.Seni degil ithalatciyi kollarlar.
1. Seçenek 3 yaşına kadar olan traktör tarım aleti getirmede problem yok herhangi bir vergisi de yok 3 5 bin maliyetle gelir 100 bin dolar lık fatura olması lazım 2. Seçenek 3 yaşından büyük aletler traktör vs kg hesabı yapılıyor ona göre vergi çıkıyor artı gümrük işlemleri vs için belli bir bedel ödeniyor ama 2 seçenek pek karlı bir iş değil

• Beğen
1. Seçenek 3 yaşına kadar olan traktör tarım aleti getirmede problem yok herhangi bir vergisi de yok 3 5 bin maliyetle gelir 100 bin dolar lık fatura olması lazım 2. Seçenek 3 yaşından büyük aletler traktör vs kg hesabı yapılıyor ona göre vergi çıkıyor artı gümrük işlemleri vs için belli bir bedel ödeniyor ama 2 seçenek pek karlı bir iş değil
Bulgaristanda ilandaki traktörün muadili yaklaşık ne kadar? Gerçekten 22k usd veya euro civarı mı?

Bulgaristanda ilandaki traktörün muadili yaklaşık ne kadar? Gerçekten 22k usd veya euro civarı mı?
Bulgaristan da 60 70 bin euro civarında değişiyor fiyatlar oda 2014 model yani üstteki traktör ü satanlar kesin dolandırıcı ilan Filipinler arkadaki fotoğraf ta Hollanda da çekilmiş

Resimler ve ekler

• Screenshot_20210111_175944_com.stamsoft.mobilebg.android.jpg
    Screenshot_20210111_175944_com.stamsoft.mobilebg.android.jpg
    103.9 KB · Görüntüleme: 40
  • Screenshot_20210111_175848_com.stamsoft.mobilebg.android.jpg
    Screenshot_20210111_175848_com.stamsoft.mobilebg.android.jpg
    100.4 KB · Görüntüleme: 44
  • Beğen
Tepkiler: 8066
Gıdıyım de bir tane de ben alayım yurt içini halledttik dışı kaldı millet 250 km uzaga gidemiyor neredeyse dolandırılacak dıye yasalar dersen türkıyede her şey anında değişiyor alırız kapıya geliriz devlet almaz bu seferde