Yuvak yapım projem

3,20 uzunlukta yuvak yapım projem. 17,5 jant, çıkma lastik kullanılmıştır.
20200324_120930.jpg
20200326_163754.jpg
20200326_163823.jpg
20200402_185123.jpg
20200403_153026.jpg

Elinize sağlık bende bundan düşünmüştüm , lastiklerin içi boş üstüne yük koydumu sıkıntı olurmu, , forklift lastiğin de n yapıyolar, cesaret edemedim, 350 cm , 42 lik merdane aldım , çok güzel olmuş.

• Beğen
Tepkiler: cracker
Lastik jant boşluğu, demir silindire tam oturuyor. 17,5 jant lastik 42 cm çaplı silindire tam oturuyor. Silindirin bir kenarinda da lastikler arası boslugu almak için somunlar var. Ayrıca silindirin içine su doldurulabilir.

Yuvak yapımı için öncelikle çıkma lastik temini gerekiyor. Uygun lastikler toplanmadan silindir siparişi verilmemeli. Toplanan lastiklerin iç çapına uygun silindir yaptırmanız gerekiyor. Bir çok ilin sanayisinde sac levhaları istenilen çapta silindir yapan yerler vardır. Ayrıca silindir sac kalınlığı 3mm den az olmamalı. Silindir kapakları ise en az 8mm kalınlığında olmalı ki mil ilerde sacı ezmesin. Silindirin içinden boydan boya 3.50 m 45 mm çapta mil geçiyor. 80 lik köşebent ile çerçeve yaptım. Yine 45 mm iç çapa sahip 2 adet yataklı rulman kullandım. Kapak kesimi izin lazer kesim yapan bir yere ihtiyacınız var. Ben benzer yuvaği 4 bin liradan daha ucuza bulamadım. Benim maliyetin 2 bin lira fakat bir hafta uğraştım. [emoji4]

Son düzenleme:
Yuvak yapımı için öncelikle çıkma lastik temini gerekiyor. Uygun lastikler toplanmadan silindir siparişi verilmemeli. Toplanan lastiklerin iç çapına uygun silindir yaptırmanız gerekiyor. Bir çok ilin sanayisinde sac levhaları istenilen çapta silindir yapan yerler vardır. Ayrıca silindir sac kalınlığı 3mm den az olmamalı. Silindir kapakları ise en az 8mm kalınlığında olmalı ki mil ilerde sacı ezmesin. Silindirin içinden boydan boya 3.50 m 450mm çapta mil geçiyor. 80 lik köşebent ile çerçeve yaptım. Yine 450 mm iç çapa sahip 2 adet yataklı rulman kullandım. Kapak kesimi izin lazer kesim yapan bir yere ihtiyacınız var. Ben benzer yuvaği 4 bin liradan daha ucuza bulamadım. Benim maliyetin 2 bin lira fakat bir hafta uğraştım. [emoji4]
mil , 450mm değilde 45mm olurmu,
45mm=4.5 cm.