• Hesabınıza giriş yaparken sorun yaşıyorsanız buraya tıklayarak lütfen şifrenizi sıfırlayınız.

Zetor 8441 - New Holland TD100 Şanzıman Priz Direği Kalınlık Farkı

Katılım
25.12.2012
Mesajlar
61
Konum
Elbistan

Maaşallah daha bu motorlarda şanzumanda tık diyeni duymadım mükemmel sağlam bir şanzumanı var..yeni modelleri bilmem ama.
 
Katılım
28.01.2017
Mesajlar
5,057
Konum
Sakarya
Priz direk kestirebilmek için sert tarla zemininde çizi içinde tam 4*4 düğmesi kullanıp dönüş yapmak veya tek frenle zorlamak gerekir.Kolay kırılacak parça değildir.Motorlar genelde pullukta 4*3 çekerde yürüdükleri için sorun çıkartmaz.Diferansiyel kilidi ihtiyacı ise motor yumuşaklığına ve zemine göre değişir.Sert çalışmalı motorlar daha çok diferansiyel kilidi aratır.
 
Katılım
03.03.2013
Mesajlar
1,495
Konum
ANTALYA
bu arkkadaşlar hesapsız bi eleştri yapmışlar,nh priz direklerine daha yüksek devir vererek devri tekere yakın yüksek redüksiyonlu cerlerle güce çeviriyor ve o millere çok düşük güç biniyor. yüzden o şanjıman diğer markalar gibi arıza yapmaz
özellikle td serisinin arkasındaki kocaman ceri görmemek olmaz içerisindeki o kocaman dişiler ise zetorun her hangi bir yerine yoktur.
ki metal teknolojisinde kalınlık sağlamlık değildir
artık şu zetoru övmeyin alınacak motor olsa millet alırdı aldıklarınızında kıymetini bilin son sahipleri olabilirsiniz
 
Katılım
17.02.2017
Mesajlar
975
Konum
ANKARA
çok saçma bi başlık olmuş çünkü çeliğin kalınlığı veya inceliğiyle sağlamlığı ölçülmez.mesela ona kalırsa bizim yeniçerilerin kılıçları küçüktü ama kendinden katça büyük haçlıların kılıçlarını ortadan ikiye bölüyordu.mesela kverland pulluk bizim birçok pulluk firmamızın pulluğundan daha hafif ve malzemesi daha ince ama bizim pulluklardan hem daha sağlam hemde daha uzun ömürlü.yani malzemenin sağlamlığı kullanılacağı yere göre içindeki alaşımdan anlaşılırki buda çekme bükme ezme testleriyle anlaşılır gözle bakmayla ince kalın demeyle anlaşılmaz.

trakkulup.net
 
Katılım
13.12.2015
Mesajlar
267
Konum
aksaray
Ne zetermuş arkadaş forumda aldı başını gidiyor...bu zetorun türkiyede ya da dünyadaki pazar payi nedir bide onu söyleyin cnh yada agco ya kafa tutarmı?
 
Katılım
05.09.2009
Mesajlar
2,679
Konum
istanbul
Bence bu konu malzemenin kalını ince si degil yapısi ile ilgili yanı Çelik kalitesi kalın kırılma. diye bir şey yok bak yumuşak mal ezme olsun Nasıl kopuyor
 


Üst Alt